- Коли потрібна оцінка плавзасобів
- Документи, необхідні для проведення експертизи
- Методи та підходи
Незалежне оцінювання плавзасобів водного та морського транспорту – це обов’язкова процедура під час державної реєстрації, укладення договору купівлі-продажу, виведення з експлуатації або оформлення застави під рухоме майно.
Послуга незалежної експертної оцінки суден у юридичній компанії дозволить швидко та коректно встановити вартість транспортних та пасажирських суден, малих плавзасобів, вантажно-розвантажувальних комплексів, бурових та іншого самохідного або буксированого плавучого обладнання технічного призначення. Оцінка плавзасобів проводиться відповідно до процедур, визначених чинним законодавством, на підставі укладеного із замовником договору.
Коли потрібна оцінка плавзасобів
Суб’єкти бізнесу та приватні особи, які володіють плавзасобами, стикаються з необхідністю оцінити яхту або судно у випадках:
- Спускання плавзасобу на воду та переведення його з категорії нерухомого майна в рухоме;
- здійснення угоди купівлі-продажу, вступу в права успадкування;
- Внесення плавзасобів до статутного капіталу чи постановки на баланс;
- Укладання договорів страхування, оренди;
- Отримання рішення у суді з спірних майнових питань, відшкодування збитків та ін.
Маючи спеціальну освіту, оцінювачі проведуть незалежну експертизу плавзасобів водного та морського транспорту з видачею на руки замовнику підсумкової вартості об’єкта, кваліфікованої усної консультації та відповідями на всі питання.
Документи, необхідні для проведення експертизи
Проведення експертної оцінки вартості суден річкового та морського транспорту провадиться при наданні замовником стандартного пакету документів. Залежно від типу плавзасобу для визначення його оцінної вартості знадобляться такі документи:
- Інформація про власника – юридичні особи надають бухгалтерську довідку про знаходження плавзасобу на балансі компанії, копію свідоцтва про державну реєстрацію, висновок про первісну вартість об’єкта. Фізичні особи повинні надати копію цивільного паспорта, ідентифікаційного коду та свідоцтва про право на володіння об’єктом експертизи.
- Свідоцтво про придатність судна до плавання чи акт технічного стану із зазначенням характеру та обсягу ушкоджень, якщо засіб виводиться з експлуатації, документи проведення докових і капітальних ремонтів.
- Нотаріально засвідчена копія суднового білета.
- документ, що реєструє вантажну марку, санітарне свідоцтво;
- Копія сертифіката малого судна в оцінці човнів, спортивних яхт, рибальських баркасів та інших. плавзасобів у цій категорії.
- Акт про мінімальний склад екіпажу.
Для проведення оперативної оціночної експертизи компанія рекомендує зробити попередній дзвінок нашим фахівцям та уточнити перелік необхідних документів у кожному конкретному випадку.
Методи та підходи
Визначення оцінної вартості плавзасобів для продажу, реєстрації та інших операцій з рухомим майном незалежні експерти проводять із застосуванням наступних методів:
- Витратний, що ґрунтується на положенні, що вартість судна не може перевищувати її відновного значення. При цьому встановлюється які засоби знадобляться при заміні плавзасобу на нове.
- Порівняльний, який застосовується виключно за наявності достовірної інформації щодо вартості аналогічних об’єктів при здійсненні угод на ринках.
- Прибутковий, що визначає прогнозований прибуток від майбутньої експлуатації судна та перерахунок їх значення в оціночну вартість.
З урахуванням факту, що кожен плавзасіб індивідуальний, у процесі аналізу фахівець враховує такі показники, як комплектацію, пробіг та технічний стан. На підставі виконаних дослідників та аналізу отриманих даних створюється професійний експертний звіт. Замовник отримує на руки підсумковий документ про оцінну вартість плавзасобу, створений відповідно до вимог чинного законодавства.