КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Цілі здійснення оцінки нерухомості

 • Для яких цілей оцінка об’єктів нерухомості обов’язкове, а для яких ні?
 • Яким повинен бути звіт незалежного оцінювача?
 • Оціночна компанія «ekspert-ocenka.com»

Незалежна оцінка об’єктів нерухомості потрібна, коли ми плануємо продати квартиру або будинок, отримати іпотечний кредит в банку, розділити майно, скористатися страховкою або стягнути належну нам компенсацію. Для цього існують оціночні компанії. Вони займаються визначенням вартості об’єкта, методи, підходи і стандарти якої регламентовані законом.

Метою кадастрової оцінки нерухомості може бути визначення податкової ставки або орендної плати за нерухоме майно. Її проводять уповноважені органи. Для її оскарження (дана послуга – не рідкість) також знадобиться незалежний оцінювач.

Для яких цілей оцінка об’єктів нерухомості обов’язкове, а для яких ні?

Метою оцінки нерухомості може бути розрахунок:

 • розміру кредиту, якщо нерухоме майно виступає заставою;
 • ціни для угод купівлі-продажу;
 • розміру держмита при отриманні спадщини;
 • компенсації за відчуження;
 • плати за оренду;
 • внесків за договором страхування;
 • збитків.

Для всіх цих фінансових операцій потрібна ринкова ціна (рідше – ліквідаційна або відновна).

Оцінка нерухомості для цілей іпотечного кредитування, а також в разі отримання її у спадок або розділу в рамках шлюборозлучного процесу – обов’язкова. Для юридичних осіб оцінка ринкової вартості потрібно, якщо нерухоме майно належить підприємству, яке знаходиться в процесі банкрутства або вноситься в його статутний капітал. Це можуть бути будинки, квартири, земельні ділянки, комерційні або складські приміщення, гаражі, недобудовані будівлі.

Яким повинен бути звіт незалежного оцінювача?

Для того щоб вартість оцінюваного майна була розрахована достовірно, відповідала ринковим цінам і враховувала всі характеристики, оцінювач проводить огляд будинку або квартири, аналізує вторинний ринок нерухомості, застосовує спеціальні коригування. Він враховує середню ціну на аналогічні об’єкти в даному населеному пункті, технічний стан, ступінь зносу, використовуючи порівняльний підхід. Має значення місце розташування, тип і рік побудови будівлі, прибудинкова територія, інфраструктура, близькість до зупинок громадського транспорту.

Результатом його роботи є звіт, тобто експертний висновок про актуальну вартості об’єкта. Він містить не тільки підсумкову суму, але також фото, докладний опис, послідовність розрахунків, обґрунтування обраних методів і підходів, які залежать від цілей оцінки вартості нерухомості. Документ може містити близько п’ятдесяти сторінок, підготовка займає 1-2 дні. Дійсний він 6 місяців.

Експерту потрібно надати документи:

 • паспорт замовника;
 • виписку з ЕГРН;
 • технічний, кадастровий паспорт;
 • право власності.

Перед початком оціночних робіт підписується договір, він містить реквізити сторін, строки, розмір винагороди.

Оціночна компанія «ekspert-ocenka.com»

Ви можете замовити експертизу у експертів-оцінювачів з «ekspert-ocenka.com». Вони проведуть огляд, складуть звіт за всіма вимогами законодавства, який ви зможете надати банку, страхової компанії або суду. Ми гарантуємо повноту і достовірність висновку, оцінюємо будь-яку нерухомість, що належить юридичним або фізичним особам, а також розраховуємо різні види вартості (ринкову, страхову, ліквідаційну, утилізаційну). Керуємося міжнародними та федеральними стандартами, можемо супроводжувати клієнта в суді.