КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка для іпотеки

При оформленні іпотечного кредиту і надання в заставу не тієї нерухомості, на покупку якої і береться позика, а іншого об'єкта, потрібно звіт про оцінку.

Оцінка квартири для іпотеки

При оформленні іпотечного кредиту і надання в заставу не тієї нерухомості, на покупку якої і береться позика, а іншого об’єкта, потрібно звіт про оцінку. Це обов’язкова умова, обійти яку неможливо. Даний документ потрібен для того, щоб розуміти, скільки можна грошей надати клієнту.

Детальніше про оцінку квартири для іпотеки

На підставі звіту оціночної компанії банк проводить свою аналітику, в результаті чого кінцева вартість може бути значно менше. Це вже вимоги внутрішніх документів. Банк повинен враховувати не тільки вартість нерухомості на момент оцінки, а й можливі ризики, а також застосовувати понижуючі коефіцієнти з урахуванням потенційної ціни в майбутньому. В середньому, від звіту про оцінку можна сміливо вичитувати ще близько 20-40% ціни, які підуть на коригування банком.

Навіщо оцінювати квартиру?

Деякі клієнти задаються питанням, навіщо ж тоді взагалі робити оцінку, якщо банк все одно проводить свій аналіз? Це вже обов’язкова вимога статті 8 Закону №135-ФЗ. В одному з пунктів зазначено, що оцінку потрібно обов’язково проводити при іпотечному кредитуванні, якщо є суперечки щодо величини вартості об’єкта.

Навіщо це банку

Так як спірні ситуації щодо ціни об’єкта застави можуть виникнути в будь-який момент, навіть після оформлення кредиту, це потенційно може привести до відмови від виплат. Тобто, підвищуються ризики, чого будь-який банк намагається уникати всіма силами. Як наслідок виникає обов’язкова вимога до потенційних кредитами про оцінку. Як вже було сказано вище, це правило поширюється лише на ті квартири, які надаються в заставу додатково, крім (або замість) об’єкта кредитування.

Що хоче дізнатися банк

В теорії банк може взяти на роботу оцінювача з ліцензією (інші не мають права робити оцінку). На практиці послуги такого фахівця обходяться занадто дорого. Тому банк запитує у клієнтів звіти про оцінку від акредитованих оціночних компаній і вже на їх підставі застосовує коригування. Тобто, банк хоче дізнатися, скільки офіційно буде коштувати квартира, і тільки потім змінювати вартість в меншу сторону (і практично ніколи в більшу) для мінімізації ризиків.

Документи для оцінки квартири

Для укладення договору про оцінку квартири оціночної компанії потрібно надати порівняно невеликий пакет документів. Деякі організації також просять фотографії нерухомості з різних ракурсів, однак за правилами, оцінювач зобов’язаний самостійно виїжджати на місце розташування об’єкта і особисто фотографувати все, що йому може знадобитися. Як наслідок, краще наполягати на особистому виїзді (в деяких випадках, це може привести до підвищення вартості послуг компанії). Потрібно розуміти, що фактично на якості оцінки це мало позначається, тому що алгоритми оцінки та загальні принципи в обох випадках однакові.

Для первинного житла

При проведенні оцінки первинного житла найважливішими документами є:

Акт прийому. У ньому обов’язково повинен бути зазначена поштова адреса квартири (а не місце будівництва).
Договір пайової участі.
Паспорт клієнта.
Найчастіше додаткової документації не потрібно, так як все, що потрібно для складання звіту є в акті і договорі. Однак багато що залежить від оціночної компанії. При підписанні договору рекомендується уточнювати у представника оціночної компанії, що ще може знадобитися для складання звіту.

Для вторинного житла

При передачі в заставу вторинного житла мається на увазі, що воно вже деякий час належить позичальнику та всі необхідні документи у нього є. Як наслідок, доведеться надати:

Техпаспорт БТІ.
Свідоцтво держреєстрації нерухомості.
Договір купівлі-продажу, дарування або будь-який інший аналогічний документ, що підтверджує факт володіння квартирою.
Паспорт клієнта.

Надіжний
Сервіс.

Компанія – “ekspert-ocenka” пропонує кваліфіковані професійні послуги з оцінки майна.

Оцінка
майна.

Незалежна оцінка, проведена експертами компанії, допоможе встановити об’єктивну вартість.

Вартість оцінки квартири для іпотеки

Вартість послуг за складання звіту про оцінку квартири для іпотеки може варіюватися в дуже широких межах залежно від типу нерухомості, місця його розташування, обраної оціночної компанії і територіального розташування об’єкта.

Наприклад, найдорожчі варіанти оцінки в столиці і обласних центрах. Чим далі від них, тим нижче ціни. В середньому, один звіт про оцінку стандартної квартири, розташованої в місті і легко доступною для огляду, обійдеться приблизно в 5-6 тисяч рублів. В окремих випадках ціна може бути нижче, але і вище вона також буває дуже рідко.

За чий рахунок проводиться оцінка квартири для іпотеки?

Оцінка нерухомості ставиться в обов’язки клієнта. І оплачувати він її повинен за свій рахунок, без всякого права компенсації понесених витрат (навіть якщо банк в кінцевому підсумку в кредиті відмовив). Через це, нерідко банк самостійно проводить попередній аналіз запропонованої нерухомості. Якщо її вартість влаштовує і інших причин для відмови немає, тільки тоді від клієнта вимагають оплатити оцінку. У багатьох випадках банки співпрацюють з окремими, так званими акредитованими оцінювачами. Найчастіше звіти від них приймаються без зауважень. Але так як банк згідно із законом не може обмежити клієнта, в теорії, останній може звернутися і в іншу, неакредитованими контори. Потрібно розуміти, що при цьому банк буде чіплятися до кожної букви, цифри і коми.

Банк же платить за оцінку тільки у виняткових випадках. Наприклад, тоді, коли потрібно подавати в суд на несумлінного клієнта. У такій ситуації потрібно чітко розуміти, скільки може коштувати нерухомість, а від проблемного позичальника навряд чи вийде добитися оплати послуг оцінної компанії, якщо вже він і по кредиту не платить.

Хто оцінює квартири?

Оцінювати квартири можуть тільки ті оцінювачі, який мають відповідний кваліфікаційний атестат . Простіше кажучи – ті, хто спеціально на це вчився і може підтвердити факт навчання. Такі особи можуть працювати від імені оціночної компанії або на підставі окремого трудового договору. У випадку з оцінкою нерухомості для банку, важливим є поділ всіх таких фахівців на незалежних та акредитованих.

Незалежні фахівці

Це оціночні компанії, які не відповідають вимогам банку або просто не побажали подавати документи на акредитацію. Це не означає, що вони роблять свою роботу погано, але це означає, що банк може не приймати їх звіти під будь-якими, навіть надуманими приводами. Змусити розглядати звіт можна, але простіше звертатися відразу до акредитованих компаніям.

Акредитовані банком

До цієї категорії потрапляють оціночні компанії, які виконують всі вимоги банку , завдяки чому з’являються в його списках і рекомендуються клієнта. В даному випадку співпраця взаємовигідна. Банк отримує лояльні компанії, які у нього ж обслуговуються і надають звіти в тому вигляді, в якому потрібно. Оцінювачі в свою чергу отримують регулярний і стабільний приплив клієнтів. Нерідко є й інші домовленості, наприклад, про відрахування частини оплати в якості агентської винагороди банку.

Як вибрати оцінювача?

Вибирати потрібно серед тих компаній, які акредитовані банком. Їх перелік є на сайті будь-якого банку, але потрібно пам’ятати, що оцінювач може бути акредитований не у всіх банках. Тобто, його звіт може десь не підійти. Це актуально для тих ситуацій, коли клієнт ще сам не знає, де буде брати кредит.

З представленого переліку компаній потрібно вибрати ту, яка надає свої послуги за мінімально можливою ціною і в потрібний термін . Важливіше – ціна. Термін зазвичай ролі практично не грає, та й рідко коли він перевищує 1 тиждень. В іншому, різниці практично немає. Всі працюють за однаковими правилами і надають однакові пакети послуг. Зручності вибору акредитованої компанії полягає ще і в тому, що потенційному позичальникові не потрібно перевіряти документи, на підставі яких оцінювач працює. Так, краще це все ж зробити, про всяк випадок, проте не обов’язково. І навпаки, якщо звертатися в неакредитованих компанію, перевіряти документи потрібно обов’язково. Банк просто не прийме звіт про оцінку, якщо той складений людиною, який не мав права оцінювати нерухомість.

Можливі проблеми і нюанси

Більшість банків встановлює граничні терміни дійсності звітів про оцінку. Їх потрібно замовляти заздалегідь , але незадовго до звернення в банк. Наприклад, Ощадбанк приймає звіти складені не пізніш як за півроку до дати звернення в банк. Це вірно і по відношенню до інших банків. Залежно від обраної фінансової організації, термін може змінюватися. Рекомендується уточнювати його по телефону гарячої лінії або безпосередньо у фахівців.

Чіткої вимоги про особисте відвідування оцінювачем об’єкта, вартість якого він повинен визначати, ніде немає. Однак та компанія, яка самостійно забезпечує виїзд фахівця зазвичай видає більш якісний результат, до якого банк навряд чи причепиться.

У звіті про оцінку має бути чітко сказано, на підставі чого він вказав ціну. Найпоширеніший, простий і одночасно точний варіант: на підставі існуючих пропозицій на ринку із застосуванням коригувальних коефіцієнтів. Зазвичай робиться добірка з трьох об’єктів і вираховується середня ціна за квадратний метр. Потім ця ціна коригується, в залежності від того, наскільки відрізняються приклади від основного об’єкта в кращу або гіршу сторону, і потім отримана вартість множиться на кількість квадратних метрів цільової квартири. І тільки якщо ніяких близьких аналогів немає, оцінка проводиться за іншими, більш складним і не настільки точним принципам. Нерідко в звіті пропонується відразу кілька варіантів.

Переваги та недоліки оцінки квартири для іпотеки

Головним і основним перевагою оцінки нерухомості є чітке визначення ціни квартири. Зрозуміло, банк може (і швидше за все буде) знижувати її вартість з метою мінімізації ризиків, але для цього він все одно повинен відштовхуватися від реальної вартості. Як наслідок, не вийде надто вже знизити ціну і тим самим змусити клієнта надавати ще одна запорука. Крім того, оцінка може використатися в суді, якщо до нього дійде, як підтвердження справедливої ​​вартості об’єкта нерухомості. Фахівці рекомендують проводити оцінку навіть в тих випадках, коли це не є обов’язковою вимогою банку. Так потенційний або діючий позичальник може убезпечити себе від нічим не обгрунтованих умов, комісій та штрафних платежів банку.

Недолік тут всього один: необхідність платити. Вартість послуг оцінної компанії не вражає уяву, однак 2-3 тис. грн, це все вагома цифра. Саме тому рекомендується вибирати ту компанію, яка пропонує найнижчу вартість із збереженням високої якості роботи.

Наші Послуги

Завантажити прайс Завантажте pdf-файл останнього оновлення для цієї послуги.

Потрібна допомога?

Будь ласка, не соромтеся зв’язатися з нами. Ми зв’яжемось з вами через 1-2 робочих дні. Або просто зателефонуйте нам зараз

(068)122-11-22
agrinchyk@gmail.com

Отримати відповідь