КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка страхової вартості

Оцінка страхової вартості об'єкта нерухомості для цілей страхування
  • Ринкова вартість в страхуванні
  • Земля в складі об’єкта нерухомості
  • На яку суму страхувати нерухомість?
  • Послуги з оцінки страхової вартості

Страхування об’єктів нерухомості від пошкоджень, завданих природними або техногенними явищами, а також протиправними діями третіх осіб, є поширеною практикою захисту від ризиків псування або повного руйнування нерухомого майна.

У цій статті ми хочемо розповісти про те, як правильно провести оцінку об’єкта нерухомості для цілей страхування при укладанні договору зі страховою компанією і на які умови договору і правил страхування потрібно звернути особливу увагу.

 

Ринкова вартість в страхуванні

Зокрема, закон говорить, що при завищенні страхової вартості щодо ринкової (дійсної) вартості майна договір страхування вважається недійсним на суму такого перевищення. Тобто, страховий захист діє лише в межах ринкової вартості застрахованого об’єкта нерухомості, незалежно від того, на яку суму майно було застраховано. У тому випадку якщо страхова сума менше ринкової вартості застрахованого об’єкта, об’єкт вважається застрахованим в повному обсязі і страхове відшкодування сплачується частково, пропорційно відношенню ринкової вартості об’єкта та страхової суми за договором страхування.

 

Надіжний
Сервіс.

Компанія – “ekspert-ocenka” пропонує кваліфіковані професійні послуги з оцінки майна.

Оцінка
майна.

Незалежна оцінка, проведена експертами компанії, допоможе встановити об’єктивну вартість.

Земля в складі об'єкта нерухомості

Будь-який об’єкт нерухомості за своєю природою є складовим і складається з ділянки землі і поліпшень (будівель, споруд), зведених на цій земельній ділянці. Оскільки об’єкт нерухомості не може бути проданий без землі, на якій він знаходиться, то ринкова вартість будь-якої нерухомості складається з вартості землі і вартості зведених на ній будівель. Якщо при страхуванні об’єкта нерухомості прийняти страхову суму дорівнює ринковій вартості об’єкта, то виходить, що ми страхуємо не тільки будова, яке дійсно піддається ризикам псування і втрати (пожежа, затоплення, обвал), але і земельну ділянку, який не може згоріти або зникнути. Земля, як частина поверхні, в будь-якому випадку залишиться і місце розташування ділянки не зміниться, тому вартість ділянки не зміниться.

На яку суму страхувати нерухомість?

На яку виплату з боку страхової компанії може розраховувати страхувальник при настанні страхового випадку? Відповідно до закону, страховик компенсує тільки прямі збитки страхувальника, пов’язані зі страховим випадком. Тобто, страхова компанія виплатить суму, достатню для ремонту і відновлення зруйнованих будівель, але в будь-якому випадку ця сума не буде перевищувати вартості нового будівництва ідентичного будівлі (споруди). Отже, найкращим вибором страхувальника буде призначення страхової суми, що дорівнює вартості нового будівництва за вирахуванням зносу застрахованого об’єкта нерухомості – адже це максимальна сума, яку виплатить страхова компанія.

Але тут є один нюанс. Оцінена таким способом страхова вартість не дорівнює ринковій вартості об’єкта нерухомості, тому що не буде включати в себе вартість земельної ділянки. У деяких випадках страхова компанія може скористатися нормою закону говорить, що якщо майно застраховане на суму меншу, ніж його ринкова (дійсна) вартість, то і відшкодування виплачується в повному обсязі в сумі заподіяного збитку, а частково – пропорційно величині страхової суми і ринкової вартості об’єкта. Чи зможе страхова компанія скористатися цією лазівкою чи ні, залежить від конкретних формулювань договору страхування. Якщо в договорі чітко вказано, що об’єктом страхування є будова без земельної ділянки, страхова вартість об’єкта оцінена незалежним оцінювачем, а також обумовлено, що договір страхування надає 100% покриття збитків, то трактувати по іншому ці умови договору буде складно. Але якщо в договорі страхування є неоднозначність у описі об’єкта страхування або невизначеність у вартості цього об’єкта на дату укладення договору, то в разі виникнення конфлікту між страхувальником та страховою компанією в питанні величини страхової виплати можливо тривалий судовий розгляд з невизначеним результатом.

Послуги з оцінки страхової вартості

Як оцінювачі, ми часто стикаємося з конфліктними ситуаціями, які породжені невизначеністю формулювань договору страхування і радимо своїм клієнтам заздалегідь звертати увагу всі спірні моменти. Кращим рішенням у даній ситуації буде проведення незалежної оцінки вартості застрахованого об’єкта нерухомості до укладення договору страхування.

Our Trading helps clients run and transform their front, middle and back-office trading operations. We provide buy-side, sell-side and market infrastructure firms with a full-service offering, including systems integration and technology consulting services, to assist in delivering high performance trading and settlement capabilities across all asset classes. This includes strategy, architecture design, operating model work, process improvement, systems building and trading p

Наші Послуги

Завантажити прайс Завантажте pdf-файл останнього оновлення для цієї послуги.

Потрібна допомога?

Будь ласка, не соромтеся зв’язатися з нами. Ми зв’яжемось з вами через 1-2 робочих дні. Або просто зателефонуйте нам зараз

(068)122-11-22
agrinchyk@gmail.com

Отримати відповідь