КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Як проводять оцінку об’єкта, що відноситься до комерційної нерухомості?

Оціночний аналіз нерухомості, яку зазвичай проводить наш фахівець з оцінки комерційної нерухомості, грає важливу роль при складанні страхової документації. Досить часто власники таких об’єктів навіть не уявляють, скільки їх можна оцінити і, отже, на яку суму компенсації збитку вдасться претендувати.

Така процедура допоможе отримати точну інформацію, яка буде включати реальну вартість комерційної нерухомості. З її допомогою вдасться уникнути шахраїв. Так само вона дозволить відразу ж розпізнати недобросовісні страхові організації, які можуть спеціально занижувати оцінну вартість збитку, щоб не платити в майбутньому реальну компенсацію.

Як оцінюють комерційну нерухомість представники страхових компаній?

Процес характеризується своєю впорядкованістю і грунтується на певних алгоритмах, які не можна пропускати. Алгоритм включать в себе кілька етапів. Спочатку оцінювач ретельно і уважно вивчає і встановлює предмет оцінювання, тобто повністю оглядає об’єкт нерухомості. Його основне завдання полягає в тому, щоб проаналізувати основні характеристики, переглянути уважно кожен лист документації, яка будь-яким способом пов’язана з об’єктом. Він призначає дату безпосереднього проведення оцінки.

Клієнт отримує на руки попередній звіт після завершення оцінки. Завдяки йому він може скласти страховий договір або поліс, підготувати всі інші документи для продажу нерухомості.

Третій етап грунтується на тому, що оцінювач починає шукати всю інформацію про комерційному об’єкті і проводить порівняльний аналіз зі схожими будівлями. Отримані дані перевіряє експертна комісія. І тільки після проведення всіх цих дій, власник отримає точну вартість свого об’єкта.

Оціночний аналіз комерційної нерухомості виконується із застосуванням таких способів і методів:

  • прибутковий;
  • витратний;
  • порівняльний.

Основна мета витратного методу: він враховує всі витрати, які виникають на етапі будівельних робіт. Сюди ж відносяться витрати ремонту та оформлення будівлі належним чином.
Прибутковий заснований на річного прибутку, яку власник отримав від експлуатації будівлі або приміщення. Тут же включені і майбутні періоди.

А ось порівняльний метод грунтується на тому, що проводитися детальний аналіз схожих об’єктів і угод купівлі-продажу площ, будівель або квартир.

Експертні роботи можуть проводитися в індивідуальному порядку, тобто конкретно для одного об’єкта. Є так само варіант провести експертний комплекс із задіянням виробничої або торговельної площадки – тут потрібно масове оцінювання. Але найпопулярнішим є метод індивідуальної оцінки. Пов’язано це з тим, що на ринку значну кількість актів, пов’язані з договорами купівлі / продажу квартир і іншого житлового майна.

Крім страхової компанії, оцінний звіт знадобитися в таких випадках:

  • операції, пов’язані з майном, комерційного характеру;
  • розрахунок страхової суми;
  • для оформлення заявки на кредит, якщо планується передача нерухомості в заставу;
  • різні суперечки, які пов’язані із загальною вартістю комерційного об’єкта;
  • обчислення орендної плати.

Така процедура стане корисною і для юридичних осіб в момент оформлення та підготовки річного бухгалтерського звіту. Подібна оцінка знадобитися при створенні / реструктуризації або банкрутства компанії, а так само під час приватизації нерухомості.