КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Методи оцінки комерційної нерухомості

  • Які будинки вважаються комерційними?
  • Методи оцінки будівель комерційного типу

Загалом у практиці використовується кілька десятків способів оцінювання нерухомості. Але не всі задіяні. Вибір методики залежить від певної ситуації. Наприклад, типу оцінюваної будівлі, головної мети процесу від наявності інформації про об’єкт та інших показників.

Під час заходу оцінювач визначає ціну нерухомості. Він використовує різні методики оцінки або користується одразу декількома. У будь-якому випадку аудитор визначає, який спосіб вибрати. У своєму звіті експерт пояснює, чому він віддав перевагу якомусь певному методу оцінки або відразу кілька.

Які будинки вважаються комерційними?

Комерційна нерухомість – вид нежитлової будівлі. Експлуатація об’єкта спрямована на те, щоб отримувати прибуток.

Будівля комерційного типу призначена для різних цілей, завдань:

  • Реалізація продукції (кіоск, бутік, магазин, супермаркет).
  • Помешкання для офісу.
  • Нерухомість призначена для громадського харчування (кафе, ресторан, їдальня).
  • Об’єкти виробничого вигляду.
  • Різні склади.
  • Приміщення бізнес-напряму (готель, готель).

Асортимент комерційних будівель великий. Це можуть бути великі будівлі для невеликого бізнесу, великі майданчики, де розміщуються заводи, розважальні центри і так далі. Особливо часто люди беруть в оренду або купують приміщення на перших поверхах або розташовані окремо. Тут можна зробити перукарню, квітковий або взуттєвий магазин, невеликий офіс.

Нові будівлі вважаються зручнішими. Вони мають сучасне планування та ремонт, великий рівень комфортності.

Оцінити комерційний об’єкт складніше, ніж житловий будинок. Існують різні методи оцінювання таких об’єктів. Розглянемо найпоширеніші.

Методи оцінки будівель комерційного типу

Для проведення заходу експерт користується такими підходами:

  • Порівняльним. Підходить більше для роботи із житловими будинками. Оцінюючи нежитлових об’єктів методика який завжди надає необхідний результат. Дозволяє оцінити нещодавно продані приміщення з ідентичними характеристиками в одному районі. Але схожі будинки, розташовані поруч, трапляються рідко.
  • Витратним. Цей метод дозволяє отримати точнішу інформацію. Експерт під час процедури визначає ціну, враховує знос будівлі. Підхід зміг зарекомендувати себе серед багатьох перевіряючих. Він є найточнішим, достовірним.
  • Прибутковим. Основа методу – визначити вартість споруди, щоб вона відповідала прибутку, була виправдана. Цей підхід часто використовується, оскільки ефективніший, вигідний під час інвестицій. Він дозволяє визначити прибуток на кілька років вперед експлуатації нерухомості.

Завдяки незалежній оцінці покупці чи інвестори аналізують вигоду власних вкладень перед угодою. Залежно від об’єкта, його особливостей фахівець обирає сукупність способів експертизи. Оцінювач вказує на найефективніший метод, що дозволяє правильно запровадити бізнес у майбутньому.