КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка акцій для набуття спадщини

Акції успадковуються поруч із іншим майном. Це цінні папери, що засвідчують внесення коштів у будь-яке АТ і дають право отримання дивідендів (прибутку). Оцінка акцій для набуття спадщини знадобиться, щоб зрозуміти яка цінність спадщини та розрахувати суму держмита, яку потрібно внести.
Види успадкування Цінні папери розглядаються як частина майна, що підлягають успадкування. Передаються вони по:

  • Закону. До родичів, визначених у законодавстві. Це діти, подружжя, батьки, брати, сестри, інші рідні. Поділяється така спадщина у рівних частках між претендентами однієї лінії.
  • Заповіт. І тут прописані правила передачі. Власник акцій має право заповідати їх, кому вважатиме за потрібне, не враховуючи ступінь спорідненості.

Але будь-який спадкоємець стане повноправним власником майна лише після внесення змін до Реєстру акціонерів. Попередньо необхідно сплатити мито та отримати документ про право на спадщину.

Коли заповіт не надає чітких пояснень комусь передати акції, то вони вважаються загальною частковою власністю. А спадкоємці можуть самі вирішити, який буде обсяг кожної частки, що виділяється.

Спадщина: навіщо оцінка потрібна Процедура нотаріальна. Оцінка акцій для нотаріуса у спадок – це визначення ринкової вартості пакета актуальної на дату, коли спадщина відкрита (наступного дня після смерті). Враховується курс валют із прив’язкою до цієї доби. Незалежна оцінка може проводитися на запит громадян або на вимогу нотаріуса.
Визначити реальну вартість акцій зможуть лише компетентні фахівці, застосовуючи прийняті у державі та міжнародному співтоваристві стандарти. Оцінювачі компанії передадуть клієнту звіт, що має юридичну чинність. Документ є легітимним для пред’явлення в будь-які інстанції. Порядок та методи оцінки Спадкоємець самостійно вибирає оцінювача, враховуючи репутацію та наявність документів, що дозволяють цей вид діяльності. Оцінювач повинен перебувати у СРО. Претендент на спадщину передає документи професіоналу, який здійснює всебічний аналіз та обчислює вартість акцій на зазначену законом дату. Фахівець складає звіт. Це офіційний документ, який засвідчений печаткою та підписом.
Способи оцінки акцій для спадщини:

  • Фактичний. Якщо акції виставлені на біржові торги чи беруть участь, то беруться до уваги котирування.
  • Порівняльний, що аналізує ліквідність. Вибираються подібний, наявний у відкритому інформаційному просторі емітент. Розглядається вартість акцій бізнесу чи виробничого підприємства, наближеного за фінансовими та виробничими станами.
  • Прибутковий. Дається оцінка можливого доходу, перспектив.
  • Витратний. Береться до уваги вартість активів та ліквідаційна вартість підприємства.

Скільки коштує оцінка акцій спадщини? Вартість послуги не регламентується законодавчо. Залежить від кваліфікації професіонала, репутації компанії, в якій він працює, регіону та інших факторів. Стандартно процедура займає до 3-х днів, але за необхідності буде виконана терміново – протягом доби.

В експертному висновку будуть відзначені всі застосовувані способи для встановлення істинної ціни та методи розрахунків. Вказуються посилання нормативи, статті Законів, які були потрібні у разі. Півроку – тривалість спадкової справи. За ці місяці спадкоємець повинен замовити у професіонала та надати нотаріусу акт незалежної оцінки активів. Якщо акції непублічного суспільства, то оцінка їх не є обов’язковою згідно з Податковим кодексом.

Документи для нотаріуса та розмір держмита Для проведення процедури знадобиться мінімальний набір документів:

  • Довідка від компанії-емітента, в якій зазначено номінальну вартість акцій на число смерті, є відомості про обтяження. Або витяг з реєстру. Ці папери підтверджують право власності померлого (спадкодавця).
  • Свідоцтво про смерть, на чиє майно претендують.
  • Паспорт заявника (спадкоємця).

Розраховується держмито з урахуванням ступеня спорідненості, вартості самих акцій. Спадкоємцям першої черги (це подружжя, батьки, діти) та другої черги – братам/сестрам передбачено оплату у розмірі 0,3% від загальної суми.

Загальна вартість акцій береться з документа-звіту оцінки акцій для нотаріуса у спадок. Величина мита визначається для кожного спадкоємця, юрист керується ПК. На розрахунки впливає як ступінь спорідненості, і оцінна вартість майна.

Хто не повинен платити держмито Перелік пільгових категорій визначено у ПК. Від сплати мита звільняються (повністю або частково):

  • Люди з інвалідністю (перша чи друга група) сплатять 50% нотаріального тарифу.
  • Деякі категорії – неповнолітні на момент відкриття спадкування, недієздатні спадкоємці, спадкоємці загиблих під час виконання держобов’язків, охорони правопорядку та інші. Необхідне пред’явлення відповідного документа.

Після отримання оцінки ринкової вартості акцій для спадщини нотаріус конвертує їх у кошти. Юрист проводить перевірку. Коли всі відомості підтверджені, спадкоємець отримує свідоцтво про вступ до права, документ надається до держорганів реєстраційного контролю, у реєстрі з’являється новий запис.

У компанії «Експерт оцінка» працюють майстри, які нададуть достовірну оцінку акцій для спадщини, в стислі терміни. Виконуються термінові заявки. Менеджери нададуть попередню консультацію, розкажуть про порядок робіт, назвуть перелік необхідних документів. Укладається офіційний договір виконання даного виду послуг.