КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка об’єкта для страхування, страхова оцінка майна

У тому випадку, якщо об’єктом страхування виступає рухоме або нерухоме майно, перед укладенням страхового договору в обов’язковому порядку проводиться оцінка об’єкта страхування. Це необхідний захід для того, щоб визначити суму збитку в разі реалізації того чи іншого ризику, відповідно, суму виплат по кожному з передбачених ризиків і суму страхових внесків.

Оцінку об’єкта страхування може проводити експертна комісія страхової компанії, державна оцінна комісія або незалежна оцінна організація, що має відповідний дозвіл або сертифікат. У будь-якому випадку, оцінка об’єкта страхування повинна бути максимально об’єктивною.

Для чого потрібна оцінка майна для страхування?

Справа в тому, що хоч занижена оцінка і дозволяє знизити суму регулярних страхових внесків, але в разі здійснення ризику, виплачена сума буде недостатньою для покриття всіх передбачених договором витрат. Для страхувальника це означає додаткові фінансові труднощі, а страхової компанії така ситуація загрожує судовим позовом за неефективну страховку.

Якщо ж оцінка вартості об’єкта майна для страхування завищена, страхувальнику доведеться платити завищені внески, що не означає, до речі, більшою сумою виплат. Відповідно до російського законодавства, сума страхових виплат має відповідати вартості пошкодженого або знищеного майна або бути менше, але не як не більше зазначеної вартості. При цьому, різницю ризикової виплати і страхових внесків, як правило, не відшкодовують. Щоб уникнути такої ситуації рекомендуємо звертатися для оцінки об’єкта страхування в нашу незалежну компанію Центр незалежної оцінки, яка не зацікавлена ні в заниженні, ні в завищенні реальної вартості застрахованого об’єкта.