- Які потрібні документи для оцінки зброї для нотаріуса?
- Як проводиться процедура?
Для вступу в спадщину необхідно провести незалежну експертизу заповіданого майна. Оцінка зброї (рушниць, пістолетів, мечів, ножів та ін.) Потрібно для нотаріуса, щоб той міг оформити спадщину, і для розрахунку розміру державного мита.
Проводиться оцінка незалежним експертом, який визначає ринкову вартість майна. Процедура оформлення зброї в спадок має свої особливості: за законом, щоб його наслідувати, потрібно мати спеціальний дозвіл (ліцензію). Якщо спадкоємець відмовляється їм володіти, то може написати заяву на знищення або переоформити його на нового власника, у якого є дозвіл.
Які потрібні документи для оцінки зброї для нотаріуса?
Експерту необхідно пред’явити:
- паспорт;
- свідоцтво про смерть;
- ліцензію;
- документи на зброю.
Рекомендується також надати інформацію про рік, країні випуску, калібр або довжині клинка, щоб акт про оцінку був більш достовірним.
Як проводиться процедура?
Оцінюватися можуть такі види зброї:
- мисливське;
- вогнепальну;
- пневматична;
- сигнальне;
- травматичне;
- холодну та ін.
Оцінити можна також боєприпаси. Приносити зброю не потрібно, його вартість буде визначатися на підставі документів, тим більше, що воно часто знаходиться на зберіганні в ОВС до дотримання всіх формальностей. Для оцінки зброї для нотаріуса, яке передано у спадок, цього достатньо, а для купівлі-продажу розрахунок проводиться більш грунтовно, так як необхідно встановити достовірну ринкову вартість.
Тоді можуть застосовуватися різні методики залежно від виду, принципу дії, призначення, а також наявності або відсутності колекційної або антикварної цінності. Найчастіше використовується порівняльний підхід: як ціновий орієнтир застосовується об’єкт-аналог зі схожими характеристиками, вивчається ринок і ціноутворення, потім проводиться остаточний розрахунок ціни.