Якість вітчизняних доріг вже давно увійшло до прислів’я і стала темою для численних анекдотів. Проте на практиці ситуація зовсім не весела, адже погані дороги та ДТП є практично синонімами. При цьому наслідки багатьох аварій є більш ніж серйозними.
Трохи статистики
Щороку на дорогах трапляються десятки тисяч ДТП різного ступеня тяжкості. У цих випадках економіка втрачає близько 2,5% ВВП.
До аварій можуть призводити різні причини. Основними з них є:
- недотримання учасниками події правил дорожнього руху;
- незадовільний стан транспортних засобів, а саме їх систем, які відповідають за безпеку керування автомобілем;
- низька якість дорожнього покриття – ДТП на поганих дорогах;
- погані погодні умови.
Таким чином, ДТП, що трапляються на поганих дорогах, становлять значну частку від загальної кількості аварій. За даними статистики, ця частка країни становить близько 25 %. Іншими словами, практично кожна четверта аварія відбувається через неякісне дорожнє покриття.
При цьому складно зважити на ті випадки, коли погані дороги посилюють дію інших факторів, що призводять до ДТП. Наприклад, при пересуванні під час туману набагато більше шансів потрапити в аварію, на шосе з численними вибоїнами та вибоїнами. Таким чином, реальна кількість аварій, до яких призводять погані дороги, може бути значно вищою за статистичні дані.
Крига зрушила?
Необхідно розуміти, що ДТП, що скоюються через поганий стан доріг, у кожному випадку мають конкретного винуватця. Цими винуватцями є організації та посадові особи, чиїм обов’язком є підтримання нормального стану покриття. На жаль, через недбалість або корисливі спонукання вони занадто часто нехтують своїми обов’язками.
На жаль, для багатьох чиновників власні інтереси є визначальними у їхній службовій діяльності. Звідси й така сумна статистика. Очевидно, що для покращення ситуації держава має застосовувати набагато ефективніші заходи впливу на недбайливих чиновників. Нещодавно з’явилися ознаки руху у цьому напрямку.
Чи стане менше ДТП, що скоюються через погані дороги?