КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Що робити, якщо Ви затопили сусідів. Практичні поради

Yakshho_zatopili_susidiv

Існує думка про те, що вся відповідальність за затоплення квартири лежить на тих сусідів, з чиєї квартири сталося затоплення. Як не дивно, але багато юристів вважають також. Чи правда що не існує виходу для тих, хто затопив? Зараз розберемося.

Якщо ваша квартира залита, то, безсумнівно, винен той, хто живе зверху. Якщо затоплення сталося з вашої квартири, то варто приготуватися до непередбачених витрат, тому що, на думку юриста, можна оскаржити тільки розмір вашої виплати або трохи відстрочити її.

Багато суддів звикли саме до такого порядку речей, оскільки багато відповідачі у справах, пов’язаних з затокою квартири особливо і не пручаються.

Це велика помилка.

Отже, стався залив з вашої квартири . Тут прибігли злісні сусіди знизу. Ще гірше якщо вас не було вдома, і затопило кілька поверхів поспіль. Сусіди внизу просто палахкотять від ненависті, проклинаючи вас. І не важливо хотіли ви топити сусідів чи ні, відносини з ними зіпсовано однозначно.

А тут ще й служби ЖКГ підключаються. Приїхали і записали, що причиною потопу став неправильно встановлений кран, фільтр гарячої води або ванна. І їм глибоко все одно хто встановлював ці несправні деталі. Вам не пощастило, якщо їх встановлювали ви або ваш знайомий. Якщо ж встановлював слюсар з ДЕЗ або ЖЕК, то проблем немає – всі виплати зроблять вони. Тільки врахуйте, обов’язково повинна бути квитанція!

Без квитанції практично неможливо довести , що саме цей слюсар поставив вам несправний кран або фільтр. Але є маленька лазівка – це книга диспетчера , але не факт, що вона у них взагалі збереглася.

Далі розгнівані сусіди викликають оцінювачів, які оцінюють заподіяну вашим залиттям збиток , при цьому вас також звуть на огляд, що в свою чергу завдає шкоди вашій нервовій системі, так як сусіди, злобно поглядаючи на вас, тут же вимагають грошей. При цьому нерідко сам експерт теж не дуже з вами компетентний: частенько посміхається, дає вам зрозуміти, що невеликою сумою тут не відбудешся.

Але не варто засмучуватися все не так погано, як здається на перший погляд.

Далі, гірше. Постраждалі від вашого затоки йдуть до адвоката, який невимушено виписує вам позов до суду про стягнення з вас збитку, заподіяного затокою сусідської квартири. Такий адвокат відстоює свій позов на основі висновку, зробленого оцінювачем, і висновки, представленого органами ДЕЗ і ЖЕК, в яких коротко і ясно сказано, що в затопленні квартири винні тільки ви, оскільки було встановлено неякісне і несертифіковане устаткування, та й ще не так як слід.

У суді судді тут же запитають про те, чи не хочуть сторони укласти мир. Це означає, що ви виплачуєте в повній мірі всі претензії за заподіяну шкоду.

Якщо ж мирової угоди не було, судді розглядають ваша справа по суті. При цьому з’ясовується, що особливих аргументів на свій захист у вас немає, тоді суд постановляє стягнути з вас весь збиток, заподіяний затопленої квартирі. Далі проводиться збір з вас грошей. При цьому, якщо ви відмовляєтеся віддавати гроші, з вас стягується ще сім відсотків виконавчого збору .

Якщо ви все-таки хочете вийти зі справи переможцем (хоча б не виплачувати в повній мірі), вам потрібно визначити винуватця даного затоки.

Акт, складений службами, що обслуговують будинок, не можна приймати як достовірний доказ. Недарма вони навіть готові втратити книгу диспетчера, в якій вказано зроблений вами виклик слюсаря для усунення несправностей трубопроводу.

Для перевірки достовірності даного акту слід звернутися до незалежних експертів.

Експерт може досліджувати:

  1. Належного чи якості було те пристрій, через який сталася протікання.При цьому експерт сам знайде сертифікат на даний пристрій, якщо воно виготовлене промисловим шляхом.
  2. Чи правильно було встановлено пристрій. Чи має воно сліди пошкоджень, що призвели до поломки.

Якщо все буде в порядку, тобто пристрій було належної якості і не має ознак пошкодження, то експерт винесе однозначний вердикт, що причиною поломки став гідравлічний удар в системі водопостачання .

Це вагомий вердикт для служб, які обслуговують будинок, оскільки, якщо вони не зможуть його спростувати, то доведеться збиток відшкодовувати їм.

Але не варто розслаблятися. Якщо у вас є всі аргументи для перемоги, це ще не означає, що ви виграли, оскільки суддя звик задовольняти позов про стягнення збитків, пов’язаних з затокою квартири, а не відмовляти. При цьому є ще організація, відповідальна за будинок, яка всіма силами буде намагатися вам протистояти.

Якщо ви не юрист, вам буде вкрай нелегко виграти цю справу. Пам’ятайте, що кожен аргумент в суді – це знаряддя, яким потрібно вміти звертатися, маніпулювати ним, бити опонента і відображати удар.

Наші експерти

Експерти компанії «Експерт Оцінка» визначать реальну вартість збитку, проведуть  незалежну експертизу від заливу  і допоможуть Вам не переплачувати постраждалій стороні.