- На що впливає кадастрова вартість?
- Як вчинити у разі завищення кадастрової вартості?
Коли оцінку кадастрової вартості визначено неправильно, власник подає заяву на її перегляд. Залежно від встановленої ціни визначається величина податків нерухомість. Щоб зменшити кадастрову вартість, важливо звернутись до експерта.
На що впливає кадастрова вартість?
Навіщо необхідно визначити кадастрову вартість нерухомості? Адже нещодавно це значення було необов’язковим. Власники під час оцінки майна враховували лише свої переконання.
Важливим був лише ремонт приміщення, розташування об’єкту, престижність будинку та інші нюанси. Сьогодні визначення кадастрової вартості стоїть на першому плані. Зі встановленої суми нараховується податок, що підлягає оплаті. Але не в кожному разі власників влаштовує цифра, зазначена у платіжному документі.
Багато хто вважає, що розрахунок вартості було визначено неправомірно, а під час підрахунку було порушено певні пункти. Внаслідок збільшується вартість майна. І це означає наступне – власнику доводиться робити додаткові вклади.
Як вчинити у разі завищення кадастрової вартості?
Якщо уважно вивчати податки, збори, то зі збільшенням кадастрової ціни можна побачити різницю у цифрах. Неприємно розуміти, що потрібно витратити більше грошей на сплату податку.
Не варто мірятися з такими помилками. Найчастіше вони з’являються під час підрахунку, для усунення потрібно правильно діяти, відстоювати права. В іншому випадку сума податку з роками сильно збільшиться, а раніше сплачені гроші платник податків не зможе повернути.
Подати заяву на зміну кадастрової вартості можна у таких випадках:
- Необхідно заперечити «стару» ціну.
- Власник бере участь у встановленні нової вартості.
- Виявлено помилки, недоліки під час розрахунків.
- Відбувається заперечення кадастрової ціни після її зміни.
Законодавством передбачаються такі кроки заниження кадастрової вартості:
- Власник пише заяву з ім’ям директора державного кадастру. У документі людина вказує, чому він не згоден із сумою, виявлену помилку та причини її появи.
- Власник нерухомості звертається до незалежного експерта, який виявляє різницю ціни об’єкта. За підсумками отриманих результатів визначається доцільність зниження кадастрової вартості.
- Збираються необхідні документи (витяг з кадастровою ціною, копія права власності, паспорт).
- Людина звертається до комісії реєстру. Організація врегулює суперечки. Комісія розглядає заяву від замовника приблизно 30 днів. Потім визначається рішення, схвалюється переоцінка.
Якщо власник об’єкта погоджується із рішенням комісії, він оскаржує рішення у суді. На процес приділяється до 10 діб.
Компанія існує на ринку оцінки понад 10 років. Фірма надає повний набір оціночних послуг у сфері нерухомості.
Експерти здійснюють оцінку:
- нерухомості;
- бізнесу;
- цінних документів;
- рухомого майна;
- землі;
- товарних, тих матеріальних цінностей.
Експерти фірми знаходять підхід до кожного клієнта. Вони прагнуть укласти плідні, результативні договори.