КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Залив квартири каналізацією

Коли квартиру починають затоплювати каналізаційні стоки, кожному відразу стає зрозуміло, що грандіозного шкоди не уникнути. Як би не була швидка аварійна служба, її працівники не зможуть зупинити потоп моментально. Власнику житла, який пережив затоку квартири каналізацією, залишається лише сподіватися, що винуватець компенсує заподіяну шкоду.

Однак – хто ж винуватець? З кого стягувати збиток? Каналізаційна труба знаходиться і в спільній власності мешканців, і в їх колективному користуванні. Як довести, що хтось із громадян втопив, наприклад, будильник і тому повинен оплачувати укладання нового паркету? Відшкодувати збитки, завдані відмовою системи водовідведення, має особа, на яку покладено обов’язок утримувати в належному стані інженерні системи будівлі.

Як визначити винного в затопленні квартири каналізацією

Норми виникнення прав та зобов’язань встановлені Цивільним кодексом. Відповідно до його положень, будь-який громадянин, чиї права порушені, може домагатися відшкодування завданих збитків. Шкода, в даному випадку, могло заподіяти тільки особа, яка порушила зобов’язання. Вина, лежить на учаснику договору, який зобов’язаний стежити і забезпечувати нормальну роботу каналізації.

Далі закон визначає, що потерпілий повинен довести тільки заподіяння шкоди. Компанія, яка не зуміла забезпечити безаварійну роботу каналізації, повинна або виплатити збиток, або довести провину кого-небудь ще – третьої особи. Таким чином, за затоплення квартири каналізаційними стоками відповідальність перед власником житла несе КК, (ЖЕУ, ЖБК та ін.).

Як підтвердити свою правоту доказами

Із судової практики відомо: КК (ЖЕУ, ЖБК і т.д.) часто звинувачують в аварії сусідів потерпілого. Але таке звинувачення нічим не обґрунтоване. Відповідно до закону, компанія повинна довести, що певні мешканці зробили конкретне порушення Правила утримання спільного майна, інакше суд не визнає цю причину. Доказом може служити акт, в якому зафіксовано, що конкретні мешканці такого-то числа засмітили каналізаційний стояк поліетиленовими пакетами, ганчірками, наповнювачем з котячого лотка і т.п.

Юристам відомі випадки, коли КК (ЖЕУ) може оголосити власнику житла, що ця аварія – затоплення квартири в результаті засмічення каналізації мешканцем, вона сталася з вини самого потерпілого, а причиною засмічення стало порушення правил користування системою водовідведення.

Щоб не виплачувати збиток, керуюча компанія готова озвучити будь-які причини. Серед них – відсутність заглушок, несправні з’єднання труб в квартирі, зношена гофра, інші дефекти, які могли виникнути з вини власника житла.

В результаті розгляд спору в суді зводиться до вивчення доказів, представлених сторонами. Тяганина перетворюється в юридичну дискусію на тему: затоплення квартири каналізацією – хто винен? Вердикт суду залежить від того, хто з учасників процесу краще зуміє підготувати доказові документи.

Як захистити себе в суді

У цій ситуації ймовірність однієї зі сторін виграти справу залежить від її поведінки під час аварії і в перші години після неї. Шанси заявника різко зростуть, якщо він:

  • своєчасно скличе комісію, яка зафіксує всі обставини аварії;
  • чітко і в повному обсязі відобразить в акті дії ремонтників, представників КК (ЖЕУ, ДЕЗ), інших учасників ПП;
  • ретельно зафіксує стан інженерних систем і їх окремих вузлів, особливо тих, що були розібрані (демонтовані) в ході ремонту;
  • простежить, щоб опис в акті відповідало реальним фактам і подіям.

Існує безліч нюансів, від яких залежить можливий вердикт майбутнього засідання. Щоб убезпечити себе від казуїстичних ризиків, пов’язаних з незнанням окремих правових норм, зверніться відразу ж – під час аварії до фахівців компанії ЗалівуНет.

Успіх у вирішенні правового спору залежить від багатьох процесуальних дій, від своєчасності і точності їх виконання. Наші юристи допоможуть вам:

  • грамотно складуть необхідні акти;
  • підготують і відправлять листи і скарги;
  • розшукають третіх осіб, причетних до аварії і забезпечать їх залучення в якості однієї зі сторін судового засідання.