КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Затоплення і залив квартири з вини керуючої компанії

Затоплення квартири на кшталт стихійного лиха. Складно сказати, що гірше – бути залитими самим або нанести непоправної шкоди сусідам. Але аварії не завжди трапляються з вини мешканців. Нерідко винуватцями неприємних подій стають самі комунальники, і даний факт необхідно засвідчити. Це обов’язково має бути задокументовано в найкоротші терміни, щоб потім не оббивати пороги, доводячи власну непричетність. Істотну допомогу в цьому нададуть наші фахівці. Телефонуйте нам або залишаєте питання на сайті, ми Вам обов’язково відповімо .

Що робити?

Як правильно себе вести, якщо стався залив квартири з вини керуючої компанії? А такі неприємності трапляються саме через їх недогляду або несвоєчасного обслуговування комунікацій, які є загальнобудинкових майном. Часто вони не поспішають визнати свою провину, намагаючись перекласти її на мешканців квартир. Тому важливо реагувати своєчасно і наполегливо. Обов’язковий порядок дій:

 • Вимкніть електрику.
 • Переконайтеся, що причиною неприємності стала несправність комунального устаткування, а не поломка побутових приладів (або відкритий кран).
 • Зробіть фото наслідків події або зніміть відео.
 • Зверніться в свою обслуговуючу організацію і повідомте про те, що трапилося.
 • Викличте фахівця з ОДС. Запишіть дані прийняв ваше звернення (ім’я та займану посаду), під яким номером зареєстрована заявка. Якщо опонент не скористався, запропонуйте йому зробити це.

Висновок комісії

Щоб довести затоку квартири з вини ЖКГ і визначити величину завданих збитків, необхідно створити комісію в складі:

 • власник або наймач квартири в якості потерпілого;
 • представник керуючої компанії;
 • фахівець експлуатаційної контори;

За результатами ретельного огляду потерпілого житла складається акт в декількох примірниках, один з яких отримує господар квартири. Матеріальна відповідальність керуючої компанії за залив квартири настає в тому випадку, якщо вина її доведена.

Одного заяви від потерпілого зазвичай недостатньо. Висновок про ступінь винності того чи іншого учасника спору може винести лише кваліфікований експерт: саме такі фахівці співпрацюють з нашою організацією. Його рішення буде мати доказову силу, якщо доведеться доводити справу до судового розгляду. Зазвичай вже тільки втручання нашого фахівця на початковому етапі розгляду робить представників КК більш поступливими. Найчастіше керуюча компанія виявляється винною у випадках:

 • прориву труби;
 • прориву або засмічення каналізації;
 • освіти в покрівлі вад і дефектів.

Розрахунок розміру шкоди

 

На підставі вже згаданого акта готується звіт про вартість відновлювального ремонту квартири. У ньому наш експерт вказує на всі елементи, які внаслідок затоплення квартири потребують ремонту, і вказує терміни проведення робіт. ЖКГ проводить своїми силами і за свій рахунок ремонт постраждалого житла, або відшкодовує збитки в грошовому еквіваленті. Тут же може бути врахований завдану моральну шкоду.

Керуюча компанія не поспішає виконувати свої зобов’язання? Не починайте роботи по наведенню ладу – можливо, вас чекають судові розгляди. Якщо від пошкоджень на той час не залишиться і сліду, то важко буде довести заподіяну шкоду. Суд зобов’язаний розглянути позов в будь-якому випадку, але при відсутності доказів він буде відхилений. У разі провини ЖКГ в затоці приміщення наші фахівці забезпечать вам успішний результат справи.

Провести всі необхідні розрахунки, допомогти написати позовну заяву і оформити необхідну документацію допоможуть наші юристи, які мають чималий досвід благополучного вирішення спорів з керуючою компанією. Співробітники керуючої компанії не завжди йдуть на контакт добровільно: власник житла має право самостійно звернутися до експерта.