КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Затоплення квартири з вини сусідів. Допомога при затопило і затоках

Затопити сусідів – неприємність, яка може нагрянути, навіть якщо перед відходом все ретельно перевірити і перекрити запірні крани. Людина, який знайшов потоп, насамперед впадає в паніку і починає судорожно прораховувати в умі понесені збитки від шкоди, завданої до того ж чужим людям. Робити цього у жодному разі не слід. Необхідно тверезо оцінити ситуацію і постаратися вийти з неї з найменшими втратами. 

Ви затопили або залили сусідів знизу? Не знаєте, що робити? Порядок дій і з чого почати в першу чергу

Перші кроки і порядок дій залежать від ситуації, конкретної ситуації. Якщо аварійна ситуація виявлена раніше сусідів: 

  1. Знайти і перекрити джерело витоку води, знеструмити квартиру та викликати аварійну службу. 
  2. В очікування її приїзду постаратися максимально зібрати воду для зменшення можливого збитку сусідам. Потім спуститися до них, пояснити ситуацію, запропонувати допомогу в збиранні та домовитися про зустріч на наступний день з приводу відшкодування збитку. Перебуваючи в квартирі потерпілих бажано щоб уникнути нюансів запам’ятати місця патьоків і предмети, на які потрапила вода. 
  3. По приїзду аварійників запросити їх в квартиру для огляду, встановлення причини аварії та складання акта за фактом затоплення. Сприяння аварійній службі отметёт звинувачення в бездіяльність у випадку судового розгляду. 

Якщо ви ще не в курсі події, а вас на порозі квартири вже чекають розгнівані сусіди, ведіть себе спокійно. Запросіть їх в квартиру і спільно огляньте місце аварії. Далі слідуйте по пунктам при самостійному виявленні. 

Акт про заподіяний збиток і пошук винного при затопленні квартири з вини сусідів

Чільним документом при затопленні квартири з вини сусідів (при розборі події) є акт про завдані збитки, складений аварійною службою (обслуговуючою організацією). Прослідкуйте, щоб в ньому були чітко прописані:

  • строгий перелік отриманих ушкоджень; 
  • конкретне місце прориву і його причина; 
  • вказівка адреси аварії із зазначенням номерів квартир як затопленої так і тієї, з якою просочилася вода; 

Можливо, ви зовсім і не винні в затоці квартири або затоплення квартири сусідів. Акт допоможе це довести в спірній ситуації і визначити справжнього винного. 

Залишений через забудькуватість відкритим кран або протікання всіляких шлангів для подачі води в пристрої побутової техніки кладуть матеріальну відповідальність на плечі господаря квартири, звідки ллється вода. 

Якщо ж затоплення квартири сталося через прорив стояка, до першого запірного крана, то відповідальність ляже на балансоутримувача ділянки водопостачання, де сталася аварія (керуючу організацію). Квартира, яка стала лише проміжною ланкою між приміщенням зверху, від куди ллється вода і постраждалої квартирою нижче, її господар сам ставати жертва потопу. 

Якщо потоп у Вас або затоплення в квартирі у сусідів сталося через несправність елементів системи водопостачання орендованої житлоплощі, то відповідальність лягає на орендодавця, чий обов’язок стежити за власністю. Притягнути до відповідальності орендаря можна лише в двох випадках: 

  • якщо причиною затоплення квартири стала його пряме шкідництво; 
  • якщо згідно з договором оренди на ньому лежить обов’язок проводити ремонт інженерних систем. 

Оцінка збитку при затопленні квартири з вини сусідів

Найкраще, при затопленні квартири сусідів спробувати домовитися з ними «полюбовно». Зазвичай вони не хочуть пов’язувати з офіційними структурами і охоче йдуть на угоду. В цьому випадку необхідно скласти акт про передачу обговореної суми і відсутність претензій. Якщо мирно питання вирішити не вдалося, то потерпілий приступить до оцінки понесених збитків. Врахуйте, сума розраховується виходячи з вартості майна на момент оцінки і зазвичай нижче реального розміру збитку. Якщо ви самі теж потрапили в число жертв реального винуватця, то оцінка збитку при затопленні квартири з вини сусідів знадобитися і вам. 

Судовий розгляд за затоплення квартири

Коли при затоці і затоплення квартири сусіди не хочуть нічого чути і не бажають йти вам назустріч, справа доходить до суду. Розбираються питання про відшкодування шкоди як правило місцевими судами того району, де стався інцидент. Не секрет, що при подачі позовної заяви люди завищують суму позову, виходячи з принципу: чим більше попросиш, тим більше дадуть. У разі незгоди з вимогами позивача потрібно здійснити наступні кроки: 

  1. Оформити заперечення, де вказати причину, по якій не вважаєте себе винним, і назвати справжнього винуватця потопу в квартирі знизу. 
  2. Якщо вина очевидна, оскаржити грошовий еквівалент збитку. Значно знизити суму можна, якщо замовити судову експертизу. Проводиться вона за клопотанням відповідача до суду на її проведення. У документі вказується: 
  • Найменування експертної установи, яка відповідач довіряє провести перевірку. 
  • перелік питань до експертів і бажано, щоб вони стосувалися виключно оцінки фактичних збитків, а не робіт по його усуненню, інакше сума може збільшитися. 

3. Оскаржити компенсацію за моральну шкоду. Порядок його розрахунку не визначений законодавчо, і позивачі встановлюють його, керуючись особистими побажаннями. У той же час Цивільний Кодекс вимагає посилання на конкретні обставини – душевні переживання повинні бути підтверджені медичним оглядом. Знову ж таки, якщо на момент події в квартирі проживали квартиранти, ні про яку моральну компенсацію власнику не може бути й мови. 

Якщо суд вирішить покласти на винуватця потопу виплату, то ви можете отримати: 

  • вартість понесених матеріальних збитків; 
  • компенсація за моральну шкоду; 
  • вартість проведення оціночних робіт; 
  • вартість судових витрат. 

Провести консультацію з питань затоплення квартири з вини сусідів або з Вашої вини, а також грамотно скласти судові заяви допоможуть юристи нашої компанії.