КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Чи можна обдурити детектор брехні

Поліграф (від латинських слів poli – «багато» і graphio – «пишу») – це багатоцільовий прилад медико-біологічного класу, що безперервно і одночасно реєструє не менше трьох фізіологічних параметрів життєдіяльності людського організму.

Чи можна обдурити поліграф (детектор брехні)

Поліграф (від латинських слів poli – «багато» і graphio – «пишу») – це багатоцільовий прилад медико-біологічного класу, що безперервно і одночасно реєструє не менше трьох фізіологічних параметрів життєдіяльності людського організму.

Найчастіше поліграф називають детектором брехні, проте це не зовсім правильно. Справа в тому, що сам прилад не може дати відповідь на питання бреше тестований чи ні. Поліграф реєструє що виникають у відповідь пред’явлення певних ” стимулів ” (питань, фотографій тощо. д.) реакції людського організму, зокрема вегетативної нервової системи людини.

Ми з Вами знаємо, що реакції, викликані вегетативною нервовою системою не можуть контролюватись людською свідомістю, отже їх спотворення обстежуваним з використанням поліграфа обличчям дуже важко.

Таким чином, обдурити прилад, що має назву поліграф (або детектор брехні), практично неможливо.

Способи обдурити детектор брехні.

Однак відомо, що існує ряд способів, які застосовують обстежувані, щоб спробувати ввести фахівця-поліграфолога в оману та спотворити результати, коли відбувається перевірка на детекторі брехні.

Деякі з них:

1. Фізичні засоби протидії перевірки на поліграфі.

Можна виділити:

  • м’язові скорочення;
  • контрольоване дихання;
  • заподіяння болю.

2. Фармакологічні (хімічні) методи протидії перевірки на поліграфі.

  • прийом препаратів;
  • обробка шкіри спеціальними засобами.

3. Поведінкові методи протидії перевірки на детекторі брехні.

 

4. Психічні методи протидії перевірці на детекторі брехні.

Інші способи обдурити поліграф

Можуть бути й інші способи протидії тестуванню на поліграфі (детекторі брехні), проте всі вони досить легко виявляються досвідченим фахівцем-поліграфологом, і не приносять очікуваного результату, що опитується обличчям. А лише посилюють його становище та плодять щодо нього додаткові підозри.

Підсумовуючи сказане вище, повторимо, що обдурити поліграф (або детектор брехні) майже неможливо. Можна ввести в оману недосвідченого фахівця-поліграфолога, який неправильно розшифрує поліграму.

Тому, замовляючи послугу детектор брехні, перевірка для перевірки людини на поліграфі слід звертатися до висококваліфікованих фахівців-поліграфологів, здатних виявляти та припиняти всі спроби протидії перевірці.