КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Як відбувається оцінка антикваріату, критерії та особливості

Існує безліч критеріїв, яким повинна відповідати оцінка антикварних раритетів. До кожного предмету необхідний окремий підхід, знання особливостей і ознак, що показують справжню цінність антикваріату. З кожним роком вартість антикварних речей підвищується, в зв’язку з цим потрібно чітко розуміти тонкощі оцінки антикваріату. У цій статті докладно описані всі аспекти експертизи раритетних виробів.

Що таке антикваріат?

Антикваріатом можуть називатися такі предмети:

 • Картини, гравюри та інші твори образотворчого мистецтва;
 • фотографії;
 • Холодне і гаряче зброю;
 • Скульптури та статуетки;
 • монети;
 • Предмети гардеробу;
 • меблі;
 • Марки і листівки;
 • рукописи;
 • книги;
 • Твори декоративного мистецтва.

Так іменується предмет, що володіє культурної і художньої цінністю, створення якого більше ста років. У рідкісних випадках антикваріатом можуть бути вироби, виготовлені і менш століття назад.

Як правильно оцінити антикварні речі і предмети старовини?

Параметри оцінки антикварних раритетів:

 • Справжність. Найважливіший аспект оцінки предмета-це його справжнє походження. Якщо виріб фальшиве, ні про яку приналежності до антикварного і мови бути не може;
 • Рідкість предмета. Ступінь раритетності є визначальним фактором в оцінці вартості. Чим менше існує аналогів конкретної речі, тим вище ціна;
 • Вік. Цілком очевидно, що чим старіше предмет, тим вище його цінність;
 • Цінність вихідних матеріалів. Вироби із дорогоцінних металів і каменів, дорогих порід дерева і інших цінних комплектуючих оцінюються дуже високо;
 • Історична цінність. Якщо створення приурочено до якогось історичної події, цінність значно зростає. Так, наприклад, монети, виготовлені на рік якоїсь військової перемоги коштують дорожче, ніж ті, виробництво яких не пов’язане з жодними важливими віхами в історії;
 • Унікальність роботи. Буває так, що предмет виготовлений за такою методикою, яку неможливо або вкрай важко повторити в наш час;
 • Стан вироби. Це один з найбільш значущих чинників в оцінці вартості антикваріату. Реставрація значно знижує цінність предмета.

Нерідко мають значення місце і епоха виготовлення антикварного предмета. Припустимо, якщо перед експертом виріб з порцеляни, необхідно знати назву заводу або фабрики, яка його випустила.

Оцінка антикваріату проводиться в кілька етапів:

 • Перевірка антикварного предмета на справжність;
 • Визначення вартості речі з опорою на інформацію з аукціонів;
 • Експертиза дорогоцінних металів або каменів, якщо вони є;
 • Остаточна ціна і висновок.

Оцінювач антикваріату повинен бути експертом в кількох областях. Але рідко буває, що одна людина має всі необхідні знання і навички, нерідко потрібна допомога сторонніх фахівців. Це можуть бути мистецтвознавці, реставратори, історики, букіністи і навіть геммологи.

Зазвичай всі ці люди працюють в музеях і картинних галереях. Експертна оцінка оплачується окремо, витрати не входять у вартість антикварного вироби. В ході експертизи твір мистецтва фахівець повинен упевнитися в тому, що воно не знаходиться в розшуку.

Чому вигідно вкладати в антикваріат?

Інвестиції в антикварні предмети, як правило, приносять непоганий прибуток в майбутньому. Це пов’язано з тим, що цінність старовинних речей постійно збільшується. Антикваріат по праву вважається одним з найбільш безпечних активів для вкладення грошей. Зовсім не обов’язково відразу купувати щось велике, можна почати з монети або з невеликого предмета інтер’єру.

Антикварні меблі або картина здатні вдихнути нове життя в інтер’єр будь-якої кімнати. Необхідно лише правильно підібрати старовинні виріб до загального інтер’єрного стилю в будинку.

Раритетні предмети вимагають особливої уваги і догляду. Дотримуватися цих правил зовсім не складно. Якісь речі можна почистити самому, наприклад, лампу або шафа. Однак ювелірні вироби і твір мистецтва необхідно здавати реставраторові на лагодження.

Як почати збирати антикварні предмети? Експерти радять починати з виробів, вироблених в російській імперії з 18-го по 19 століття. Вартість цих предметів найбільш стабільна, з часом не падає, а тільки зростає.

Антикварні покупки діляться на два типи: перший – це речі, придбані для особистого користування. Сюди можна віднести сервізи, меблі тощо. Другий – це те, що придбано з метою вкладення грошей. Найчастіше такими предметами є прикраси та твори мистецтва. Їх можна продати на аукціоні через кілька років після покупки за збільшеною ціною.

Навіщо потрібно оцінювати антикваріат і проводити експертизу?

Вкладення грошей в антикваріат виправдовує засоби. Придбання антикварних речей може бути не тільки улюбленою справою, а й способом життя. Навіть якщо вам дуже сподобався будь-якої раритет, не варто купувати відразу. Спочатку необхідно провести оцінку антикваріату у фахівця, і тільки потім прийняти остаточне рішення.

Частина антикварних виробів оцінюється відповідно до особливих правил. Більше половини вартості ювелірної прикраси знаходиться в прямій залежності від проби дорогоцінного металу. Якщо воно інкрустований діамантами, смарагдами, рубінами або іншими дорогоцінними мінералами, цінність буде розраховуватися в залежності від чистоти, ваги і рідкості каменю.

Де замовити оцінку старовинних предметів

Перш ніж купити або продавати старовинні речі, їх необхідно показати фахівцеві для оцінки. Наша організація має великий досвід в оцінці антикваріату, старовинних речей, живопису, предметів мистецтва та ікон. Для консультації достатньо зателефонувати або написати на нашу пошту.