КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Коригування діяльність у сфері нерухомості

  • Види коригувань в порівняльній оцінці нерухомості
  • Як проводиться розрахунок коректувань при оцінці нерухомості?
  • Як знайти хорошого експерта-оцінювача?

Трудомісткий процес визначення ринкової вартості включає три підходи: дохідний, витратний, порівняльний. Для останнього необхідно провести розрахунок коригувань, так як об’єкти-аналоги використовуються в оцінці нерухомості не ідентичні, саме їх відмінності впливають на підсумкову вартість. Визначити реальну ціну майна може тільки експерт.

Види коригувань в порівняльній оцінці нерухомості

Застосування коригувань в порівняльному підході можливо з урахуванням таких характеристик:

  • на ремонт;
  • наявність парковки, балкона, гаража, меблів;
  • на площу кухні;
  • якість обробки;
  • вид з вікна;
  • тип будинку;
  • знос будівлі.

Експертна оцінка не обмежується цими характеристиками. Додатково враховується близькість до зон відпочинку (лісам, паркам, озерам, рікам), віддаленість від шкідливих виробництв, масштаб і стан навколишнього забудови.

Ціноутворюючими факторами є також умови фінансування і самої угоди, наявність обтяжують прав, іпотеки, можливість торгу.

Як проводиться розрахунок коректувань при оцінці нерухомості?

Характеристики об’єкта по-різному впливають на його вартість, тому майстерність оцінювача полягає в умінні виявити ці відмінності, врахувати і знайти їм належне обґрунтування при обчисленні остаточної ціни. Наприклад, поправка на поверховість для торгової або офісної нерухомості підвищить ціну приміщення, якщо воно знаходиться на першому поверсі, а для житлової – навпаки. Для обчислення коригування на транспортну доступність при оцінці нерухомості враховується місце розташування об’єкта: його віддаленість від автобусних, тролейбусних, трамвайних зупинок або станції метро істотно знижує ціну.

Так як елементів порівняння безліч, експертом будуть враховуватися ті, які впливають на ціну найістотніше. Поправки можуть мати грошове або відсоток їх.

Оцінювач аналізує стан ринку і коригувальні коефіцієнти, а потім обчислює підсумкову вартість і вносить її в звіт.

Як знайти хорошого експерта-оцінювача?

У штаті компанії експерти, що спеціалізуються на різних галузях, в тому числі на житлової та комерційної нерухомості, до яких можна записатися на первинну безкоштовну консультацію.

Звіт, що надається співробітниками компанії, має статус офіційного документа, може використовуватися в ході майнових розглядів в суді.