КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Навіщо потрібна оцінка квартири для нотаріуса під час оформлення спадщини?

Зміст

  • Ще кілька причин звернутися за оцінкою квартири
  • Які документи потрібно підготувати, щоби без проблем розпочати процес?
  • Час: на що і скільки потрібно

Переважна більшість випадків об’єктом успадкування стає саме квартира. І найчастіше її успадковуютьнайближчі родичі. Хоч вони звільняються від сплати прибуткового податку при в ступі у спадок, але без процедури оцінювання обійтися не зможуть. Тому що оцінка квартири для нотаріуса при оформленні спадщини – нехай і формальна, але необхідна процедура. Від неї залежить розмір мита, який потрібно буде сплатити за послуги нотаріуса.

Ще кілька причин звернутися за оцінкою квартири

Розмір мита – це, як мовилося раніше, необхідна формальність. Але існують такі обставини, коли без правильної ринкової оцінки успадкованої квартири не обійтись.

Наприклад:

  • За наявності кількох спадкоємців та відсутності заповіту (або у ньому не зазначені чіткі поділу успадкованого майна між усіма, хто має нею права). Особливо це актуально, якщо, крім квартири, ділити потрібно ще якісь об’єкти.
  • Якщо поділ майна між спадкоємцями призвів до судових розглядів. Тут без чітко сформульованих юридичних висновків не обійтись.

Звертаючись за допомогою до оцінювача самостійно, треба розуміти, що ціль цього звернення – саме ринкова (але не кадастрова) оцінка.

Які документи потрібно підготувати, щоби без проблем розпочати процес?

Професійний оцінювач в ідеалі має зробити дві речі: проаналізувати надані йому документи та безпосередньо ознайомитися з об’єктом оцінювання. І якщо останній момент здійснити буває не просто, а часом неможливо, то збирання пакета документів – це необхідність, без якої не обійтися.

Оцінювачу потрібні:

  • Документи, що підтверджують права спадкодавця.
  • Довідка з БТІ.
  • Свідоцтво про те, що квартира використовується як застава, здається в оренду тощо. Всі ці «обтяжливі» обставини (за наявності, зрозуміло) можуть навіть знизити реальну суму оцінки.

Час: на що і скільки потрібно

Якщо говорити про оцінку квартири для оформлення спадщини, то термін дії ув’язнення становить 6 місяців. Майже стільки, скільки вимагає вступ у спадок. Тому настійна порада – не відкладати це питання на останній момент.
Так, зазвичай процедура не займає більше 2-3 днів, а багато хто здійснює її навіть за один день. Але ніхто не відкидає появи форс-мажорних обставин, а для угод з нерухомістю, навіть формальних, це зовсім ні до чого.

Тому дві основні умови успішного входження у спадок – співпраця із сертифікованими оцінювачами та чітке дотримання законних термінів.