КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Навіщо потрібна оцінка вартості активів

  • Що входить до активів підприємства
  • Коли здійснюється оцінка вартості активів
  • Що впливає на ринкову ціну активів підприємства

Оцінка вартості активів – процедура визначення ринкової ціни матеріальних і нематеріальних ресурсів підприємства з урахуванням їх фізичного і морального зносу. Така оцінка проводиться у грошовому еквіваленті для можливості здійснення наступних фінансових операцій, а також визначення стратегії розвитку компанії та її управління.

Що входить до активів підприємства

Процедура оцінки розглядає підприємство, як єдиний майновий комплекс, до складу якого входять усі види коштів та ресурсів, які забезпечують діяльність компанії:

  • нерухоме майно – всі будівлі, приміщення, будівлі або частки в них, наділи землі, незавершені забудови;
  • автотранспорт, спецтехніка та обладнання;
  • цінні папери.

При оцінці активів також враховуються вартість сировини та продукції та такі види нематеріальних ресурсів як рейтинг, гудвіл, товарний знак та ін.

Також залежно від рівня впливу інфляційних процесів на вартість ресурсів компанії розрізняють:

  • Монетарні активи – майно та зобов’язання організації в поточному грошовому еквіваленті (кошти на рахунках, депозити; короткострокові фінансові вкладення);
  • Немонетарні активи – готова продукція, нереалізовані запаси, сировина, основні засоби підприємства, незакінчені об’єкти будівництва та ін.

Для того, щоб правильно оцінити активи підприємства, необхідно врахувати кожен фактор, який впливатиме на їхню вартість. Усі оцінені активи компанії відбиваються у бухгалтерських балансових документах. Своєчасна їхня переоцінка допоможе уникнути фінансових збитків, як у самій компанії, так і в її кредиторів.

Коли здійснюється оцінка вартості активів

Вартість активів на ринку постійно коливається, тому періодична їхня оцінка буде важливою при проведенні:

  • реструктуризації, продажу компанії чи її частини;
  • підвищення ефективності управління підприємством, розроблення плану його розвитку;
  • визначення рівня кредитоспроможності компанії або вартості застави при кредитуванні;
  • Розрахунки суми оподаткування;
  • визначення вартості цінних паперів компанії при здійсненні операцій на фондовому ринку.

Крім того, оцінювання активів організації може стати корисною інформацією для потенційних інвесторів, а також визначення найбільш вірної стратегії розвитку підприємства. Оскільки аналіз оцінки покаже ефективність використання майна підприємства.

Що впливає на ринкову ціну активів підприємства

Методи оцінки вартості активів побудовано попередньому зборі інформації про предприятии. Спочатку проводиться експертиза майнових прав, аналізується ринок та фінансова звітність, вивчається перспективність бізнесу та інше. Загальноприйнятий спосіб оцінки враховує ціну придбання майна за вирахуванням амортизації.

Для оцінки активів використовуються три стандартні методи:

  • Порівняльний дозволяє визначити вартість активів шляхом зіставлення з актуальною ціною аналогічних компаній на ринку. Дані беруться, з останніх громадських угод.
  • Прибутковий включає 2 методи оцінки- капіталізації прибутків і дисконтування коштів. Метод виправданий при проведенні оцінки активів підприємства, що функціонує в умовах стабільної економіки;
  • Витратний враховує понесені витрати, і навіть погашення всіх фінансових зобов’язань. З даного методу виконується оцінка активів організації, яка проходить процедуру ліквідації.

Також при визначенні вартості активів незалежні експерти-оцінювачі виробляють ретельний макроекономічний та галузевий аналіз, на якому ґрунтуються всі наступні прогнози. При розрахунках обов’язково враховується психологічний чинник, заснований на очікування потенційних покупців товарів чи послуг компанії.

Результатом роботи експертів є звітний документ, в якому зазначено ринкову (або іншу необхідну) вартість. З таких розрахунків компанії рекомендується здійснити перехід прав на оцінені активи.