КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Незалежна оцінка вартості активів

Фінансовими активами вважається частина активів підприємства, яка містить в собі фінансові ресурси у вигляді грошей, цінних паперів, банківських депозитів, боргових, платіжних, кредитних зобов’язань і так далі. При цьому не існує перешкод в отриманні грошових коштів або фінансових активів від інших підприємств, а також обмінюватися ними і здійснювати безліч всіляких операцій, пов’язаних з фінансами.

Для того, щоб визначити вартість джерел довгострокового фінансування застосовуються різні методи оцінки активів, що буває необхідним при підборі відповідного джерела. Розглянемо основні методи оцінки активів.

  • Метод оцінки прибутковості (САРМ). Цей метод є одним з найбільш часто використовуваних у випадках формування ефективного портфеля. З його допомогою визначається вартість таких джерел, як акції та різна прибуток. Застосування цього методу сприяє визначенню ризики при веденні бізнесу під час його оцінки. Модель САРМ передбачає, що вартість власного капіталу повинна дорівнювати прибутковості, яка виключає ризик в сукупності з премією залученої ризиком.
  • Метод балансової вартості. При використанні цього методу придбані активи повинні враховуватися за сплаченими за них сумам. Ці кошти відображають ціну придбаного активу. Однак, такий метод не повністю відображає стан виробничої діяльності, що підтримується даними активами.
  • Витратний метод. Дозволяє визначати вартість витрат на створення майна у вигляді її окремих елементів, з урахуванням їх реального зносу. При цьому оцінці піддається фактичний стан активів і заміщення. Недоліком цього методу є використання постійних середньогалузевих значень прибутковості і рентабельності, що не у всіх випадку можна здійснити.
  • Оцінка ринкової вартості. За основу беруться ринкові ціни, що діють при здійсненні операцій з продажу та купівлі активів. При оцінці спираються на вартість аналогічного товару, що на сучасному етапі не завжди зручно.
  • Оцінка майбутнього грошового потоку. Обчислюється вартість майна, грунтуючись на сумі чистого доходу, що планується в результаті вкладення інвестицій. Сума цих вкладень визначається з урахуванням суми прибутку, отриманої після податкових відрахувань і відрахувань на капіталізацію.
    Кожен з перерахованих методів має і позитивні сторони і різні обмеження, що не завжди призводить до потрібного результату сучасній практиці. Для отримання об’єктивної оцінки фінансових активів у фінансовій практиці можуть застосовуватися одночасно різні методи в сукупності.З огляду на те, що під поняттям фінансового активу мається на увазі товар, отже, він може бути характеризуватися вартістю, прибутковістю і ризиком, а його ціна є об’єктивною реальністю. А оскільки вона існує, то цей товар може бути доступним кожному учаснику ринкових операцій.

    Є деякі умовності, що сприяють виявленню відмінностей цін і вартості фінансових активів:

  • Вартість вважається розрахунковим значенням, а ціна є декларованою, що означає її наявність в прейскурантах і цінниках.
  • Показник вартості є первинним, а ціни до вторинних, що пояснюється утворенням ціни з вартості, яку розраховують інвестори.
  • Ціна завжди характеризується однозначністю, а вартість багатозначністю, що пояснюється залежністю їх значень від кількості учасників ринку.
  • При застосуванні методів оцінки, доцільно використання деяких теорій, які отримали назву: фундаменталістіческіх, технократична і, так звана «ходьба навмання»Відповідно до першої теорії містить цінними паперами цінність можна оцінити, як вартість можливих фінансових впливів. Основний принцип тут полягає в русі від майбутнього до теперішнього.Прихильники другої теорії вважають за краще рух від минулого до сьогодення, вважаючи, грунтуючись на тому, що знання ціни цінних паперів в минулому дозволяє здійснювати управління їх вартістю в сьогоденні.

    Третя теорія ґрунтується на інформації про майбутнє цінних, які міститься в реальних цінах фінансових активів. З огляду на що надходить інформація буває позитивною і негативною, використовуючи цю теорію, неможливо з великою часткою ймовірності передбачити можливі зміни цін.