КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Незалежна оцінка збитку від пожежі житлового будинку і квартири

Ніхто з нас не застрахований від нещасних випадків у побуті, коли вогонь знищує все навколо або завдає непоправної шкоди меблів, домашнього начиння і побутових приладів. Що робити погорільцям? Якщо майно не застраховане, то постраждалим нічого не залишається окрім звернення до суду, щоб винний відшкодував збитки. Перш за все, потрібна оцінка після пожежі, яку проводять фахівці.

Що таке оцінка збитку при пожежі?

Оцінка збитку від пожежі (експертиза) – обстеження, яке проводять для визначення обсягу пошкоджень від вогню. У розрахунку суми заподіяної шкоди враховують скільки коштує:

  • меблі та побутова техніка, яка постраждала під час пожежі;
  • відновлення оздоблення приміщень;
  • будівельні матеріали для ремонту;
  • оренда транспорту для їх доставки та замовлення спецтехніки.

Навіщо потрібна незалежна оцінка збитку після пожежі

Документ з повним розрахунком вартості постраждалого майна можуть зажадати:

  • суди (для вирішення спорів про відшкодування збитків);
  • органи місцевого самоврядування (для виплати матеріальної компенсації);
  • страховики (для проведення страхових виплат);
  • будівельні компанії (для складання кошторису по ремонту);
  • організації (для списання майна, розрахунку упущеної вигоди).

Найчастіше за компенсацією збитку погорільці звертаються в суди. При подачі позовної заяви потрібно оцінка майна після пожежі – документ, який підтвердить і доведе суму заподіяної шкоди.

Згідно з цим законом доказом є оціночний звіт про ринкову вартість фактичних втрат. Його готують спеціалізовані компанії, які мають в штаті дипломованих оцінювачів. Там можна скласти договір на надання експертних послуг і обговорити його умови.

Як відбувається процедура незалежної оцінки при пожежі

Якщо винуватці пожежі відомі, їм відправляють повідомлення про час і дату проведення оцінки збитку після пожежі будинку (приміщень), що виник з їхньої вини. Через 3 дні після вручення винуватцю повідомлення на постраждалий об’єкт буде спрямований фахівець, щоб скласти акт огляду і оформити звіт про розміри заподіяного шкоди.

Цей документ передається потерпілій стороні для подачі позову в суд. Маючи на руках експертну оцінку, можна стягнути вказану суму з винуватця пожежі або страхової компанії.

Оцінка після пожежі для суду

Є кілька ситуацій, в яких потрібно звіт про вартість збитку, нанесеного вогнем:

  • Квартира (будинок, склад, офіс і ін.) Постраждали з вини сусідів від загоряння в суміжних приміщеннях, і потерпілий хоче відшкодування збитку.
  • У пожежі винен сам погорілець, але сума компенсації необгрунтовано завищена, і потрібна справедлива експертиза з розглядом в суді.
  • Займання сталося з вини житлово-комунальних служб.
  • З метою захисту інтересів потерпілих необхідна об’єктивна оцінка майна після пожежі для суду.
  • Страхувальник не згоден з розміром компенсації, яку виплачує страховик.
  • Учасник судового процесу замовляє ще одну незалежну експертизу або отримав рішення суду про проведення оцінки.

Кому потрібна оцінка збитку після пожежі

Без звіту про виконання оціночних робіт, потерпілий не зможе документально підтвердити суму понесених збитків і, відповідно добитися їх відшкодування. В ході обстеження згорілого об’єкта оцінювач робить розрахунок і пише висновок із зазначенням точної суми матеріальної шкоди. З урахуванням цієї цифри суддя виносить вирок.

Оцінка збитку від пожежі житлового будинку (квартири, офісу та ін.) Потрібна не тільки погорільцям, але і винної сторони НП. Вся справа в тому, що потерпілі мають схильність завищувати свої втрати. Чому б разом з компенсацією збитків не «заробити» легких грошей, вважають багато хто з них. Ну а відповідач за рішенням суду повинен платити необґрунтовану суму.

Щоб не потрапити в таку ситуацію, потрібна оцінка після пожежі будинку, квартири та інших об’єктів. Це позбавить вас від зайвих витрат і переплат за уявні втрати. Якщо потерпілий пред’явить експертизу свого оцінювача, відповідач зможе звернутися в експертний центр і замовити ще один звіт з точною сумою завданих збитків.

Щоб переконати суд в обгрунтованості своїх претензій, крім оціночних робіт винуватцю доведеться взяти рецензію на висновок експерта, яке представив потерпілий.

Оцінка після пожежі для страховиків

Бувають випадки, коли страхові компанії обманюють погорільців. Вони проводять власну експертизу, знижуючи суми компенсацій. А обдуреним клієнтам виплачують убоге відшкодування, якого не вистачить на відновлення втрат.

Безперечно, в цій ситуації постраждалим громадянам потрібна оцінка збитку після пожежі квартири (будинку, офісу та ін.). Вона допоможе їм встановити реальну вартість збитків. Згідно з висновком експерта, страховик зобов’язаний виплатити всі, що зазначено в звіті. В іншому випадку цей документ передається до суду, де клієнт обов’язково доб’ється компенсації.

Необхідні документи

Перш ніж звернутися в експертну організацію, де проводиться оцінка збитку від пожежі квартири та інших об’єктів, потрібно підготувати:

  • Документальне підтвердження пожежі (МНС, Пожнадзор);
  • Акт огляду експлуатаційної організації (ЖЕК, КК, ДЕЗ, ЖБК, ТСЖ, ін.);
  • Документи, що підтверджують право власності на нерухоме майно (виписка ЕГРН або свідоцтво про реєстрацію ПС);
  • Технічний або кадастровий паспорт, поверховий план об’єкта, експлікацію приміщення (БТІ);
  • Дефектну відомість і фото знищеного майна;
  • Паспорт власника приміщення.

Експертний висновок фахівця і оцінка затоплення квартири після пожежі виконується за відпрацьованими методиками, що дозволяє дуже точно розрахувати ринкову вартість втрат.

Експертна оцінка краще

Багато погорільці не довіряють незалежним експертам і думають, що простіше звернутися в ЖЕК. А даремно. Державні служби розраховують суми, виходячи з мінімальних цін. А значить, компенсації шкоди не вистачить навіть на 10% відновлювальних робіт.

Вільні оцінювачі, навпаки, враховують стан ринку і пропонують адекватні розрахунки. А якщо винуватець хоче провести ремонт без звернення до суду, фахівець завжди оцінить якість робіт і в разі чого зажадає додаткового відшкодування.