КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Незалежна оцінка збитку після затоплення квартири і затоки

Оцінка збитку після затоплення квартири

Жителям багатоповерхівок добре знайомі ситуації з потопом, коли квартиру заливають сусіди зверху. Масштабні протікання можуть зіпсувати ваш ремонт, завдати шкоди майну і викликати непередбачені витрати. Подібні аварії вибивають зі звичної колії і змушують усувати наслідки НП. Щоб домогтися відшкодування втрат винною стороною, яка потерпіла потрібна оцінка збитку, яку проводять фахівці.

Що робити при потопі в квартирі?

Якщо квартиру заливають сусіди зверху, необхідно докласти зусиль, щоб залагодити ситуацію. Краще бути готовим до такого повороту подій, не піддаватися паніці і діяти розумно. Отже, що потрібно зробити:

  • відключити електрику;
  • проінформувати сусідів про аварію;
  • сфотографувати сліди потопу, щоб довести факт інциденту;
  • оформити акт про подію.

Затоплення квартири експертиза і оцінка

Не поспішайте наводити порядок в залитому приміщенні. Спочатку потрібно оцінити всі пошкодження, завдані аварією. До цього не можна викидати зіпсовані речі і усувати сліди затоки.

Якщо на майно оформлена страховка, оцінка збитку від затоплення виконується представником страховика. В іншому випадку цю процедуру доведеться замовити власникові приміщення. Для цього слід викликати незалежного фахівця.

Скільки коштує незалежна експертиза квартири після затоки?

Вартість незалежної експертизи після затоки залежить від ряду факторів:

  • площа потерпілого житла;
  • кількість пошкоджень і ступінь завданої шкоди всьому, що знаходилося в приміщенні на момент аварії (обробці, меблів, обладнання, побутової техніки та ін.).

Для проведення оціночних робіт експерт виконує наступні дії:

  • оглядає залиті приміщення;
  • описує ситуацію з додатком фото- і відео матеріалів;
  • аналізує наслідки аварії;
  • складає офіційний документ (звіт).

У звіті відображається опис події і розрахунок – оцінка збитку від затоплення квартири. Сюди входить вартість ремонту та інші витрати на відновлення майна. На підставі цього документа потерпілий власник буде домагатися компенсації своїх втрат винуватцем протікання.

Як оцінити збиток від затоплення квартири

Для застрахованих приміщень ситуація набагато простіше – все питання з відшкодуванням витрат врегулює страховик. Компанія виплачує компенсацію потерпілому і розбирається з винною стороною.

Якщо страховки немає, власник діє самостійно. І в цьому випадку потрібно врахувати всі варіанти ситуацій. Перш за все, вам доведеться знайти винуватця потопу. Крім сусідів зверху це можуть бути їх квартиранти або взагалі житлово-експлуатаційна контора. Якщо винуватець події відмовляється відшкодовувати шкоду і навіть розмовляти на цю тему, підхід до нього знайти складніше.

По-друге, потрібна оцінка збитку після затоплення, без якої неможливо стягнути кошти з винуватою боку. З цим питанням краще звернутися до незалежних експертів, які вважають краще і швидше, з огляду на актуальні ринкові ціни на зіпсовану меблі, техніку, будівельні матеріали.

Навіщо потрібні експерти для оцінки збитку

Якщо з яких-небудь причин в вашу квартиру пролилася вода, незалежна оцінка після затоки допоможе вам знайти причини і масштаби катастрофи, а також порахувати суму збитку з максимальною вигодою для постраждалих.

В ході перевірок з’ясовують, з якої причини виник інцидент:

  • порив систем комунікацій (водо- і теплопостачання);
  • сусіди зверху не закрили кран;
  • протікання покрівлі, перекриттів або стін;
  • порушена гідроізоляція.

Незалежна оцінка збитку при затоці квартири дасть ефективний результат, якщо її зробити вчасно. Найкраще пошкодження будуть помітні через 1-2 дня після аварії. Але відразу після затоплення потрібно зафіксувати даний факт окремим актом, який складає керуюча компанія, ЖЕК, ДЕЗ і т.д.

Експертизу може замовити і потерпілий, і винуватець інциденту. Буває, що господар затопленого приміщення, не звертаючись до фахівців, сам оцінює збиток від затоки квартири і пред’являє рахунок винної сторони. Багато хто погоджується на ці вимоги, оскільки відчувають свою неправоту. Але це нерозумно.

Так, затоплення – неприємна проблема, але краще надходити обдумано і звернутися до професіоналів, тим самим захистивши себе від невиправданих претензій.

Що потрібно для оцінки після затоки квартири

Щоб замовити послугу, вам будуть потрібні документи:

  • Паспорт громадянина;
  • Підтвердження прав власності на житлову площу;
  • Акт про затоці, складений експлуатаційної службою, із зазначенням всіх наявних пошкоджень;
  • Експлікація БТІ (виписка з техпаспорта будівлі) допоможе кошториснику в розрахунках і зміцнить позицію потерпілої сторони.
  • Копія телеграми і повідомлення про її вручення винуватцю аварії, завірені поштою.

Як оцінити збиток від затоки квартири самостійно?

Якщо у вас стався залив квартири, оцінка збитку може бути проведена господарем житла. Це не складно. Але в разі судових розглядів буде потрібно офіційний документ експерта-професіонала.

Збиток від затоплення квартири. досудове врегулювання

Якщо винний в затопленні визнає свою відповідальність і хоче відшкодувати шкоду, це максимально сприятливе вирішення проблеми. Ви складаєте спільний договір про компенсацію збитку, яка може бути виражена в натуральній, грошовій або змішаній формі. Наприклад, частина ремонту, проведена за рахунок винуватця або роботи, виконані ним самим.

Щоб розрахунки були точними, краще замовити оцінку збитку квартири після затоки. При передачі грошей в рахунок компенсації збитків потрібно запросити свідків і взяти розписку з потерпілого, що він їх отримав.

Бувають випадки, коли винні сусіди займають агресивну позицію, не маючи наміру відшкодовувати шкоду. Або керуюча компанія відхрещується від усунення пошкоджень і сплати компенсацій. Тоді постраждалій стороні необхідно оформляти досудову претензію і передавати її винної особи у присутності свідків. Або послати її поштою рекомендованим листом з розпискою в отриманні.

Такі заходи є обов’язковими, тому що при зверненні до суду вам потрібно довести спробу мирного врегулювання проблем. Це підвищить ваші шанси на успіх.

Оцінка збитку від затоплення квартири. Що потрібно для суду

Отже, ви зібралися подати судовий позов за залив квартири. Експертиза і оцінка у вас є. Тепер потрібно доказова база (документи, свідчення свідків, експертний висновок і речові докази). Що докладають до позовної заяви про затоплення квартири:

  • цивільний паспорт позивача;
  • папери, що підтверджують право власності на приміщення, або договір соціального найму;
  • досудову претензію;
  • акт обстеження залитої квартири;
  • звіт незалежного експерта + незалежна оцінка збитку затоки;
  • фото і відео про пошкодження;
  • інші матеріали, що дозволяють позивачеві вимагати компенсацію і відшкодування витрат за звернення до суду.

Судова практика по слуханню справ про затоплення квартир і приміщень досить обширна. З урахуванням обставин справи і оцінки зібраних матеріалів судді можуть зайняти позицію тієї чи іншої сторони конфлікту. Бувають варіанти мирного врегулювання проблем. Припустимо, зменшення компенсації буває дуже вигідно відповідачу.

Квартира зі страховкою

Прекрасний спосіб заощадити гроші і пошарпані нерви – застрахувати своє житло на випадок побутових аварій. Сьогодні оформлення страховки – не проблема, її можна придбати онлайн. При укладанні договору на рік покриття ризику «затоплення житла» обійдеться вам не більше 1% від суми страхового поліса.

Якщо квартиру залили сусіди, оцінка збитку проводиться страховиком. Тому вам слід поквапитися і звернутися до свого агента не пізніше терміну, зазначеного в договорі. Компанія відшкодує збитки і вирішить більшу частину організаційних проблем.

Що потрібно зробити страхувальнику для отримання компенсації в зв’язку з затокою? Перш за все, скласти заяву про виплату страхової суми і прикласти до нього пакет документів:

  • страховий поліс;
  • правовстановлюючі папери на квартиру;
  • матеріали по страховому випадку;
  • незалежна оцінка затоки квартири (при наявності).

Не чекайте від страховика готовності тут же відшкодувати вам завдані збитки в повному обсязі, який вказаний в заяві. Є багато випадків того, як потерпілі «б’ються рогами» зі страховою. При цьому навіть незалежна оцінка збитку квартири, яку склав фахівець, не рятує їх від звернення до суду.