КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка майнових комплексів

Ocinka_mainovih_kompleksiv

Складність поняття «підприємство» викликана наявністю одночасно трьох різних значень, які воно відображає: суб’єкт, об’єкт і безпосередньо сама підприємницька діяльність. Кажучи про майновий комплекс, підприємство в Цивільному кодексі виступає у вигляді об’єкта господарської діяльності.

У правовому полі цілісний майновий комплекс отримав особливий статус нерухомості. У нього включають всі матеріальні активи і частина нематеріальних активів. Він може мати різні структурні підрозділи, завдяки чому є можливість виводити окремі його елементи відповідно до процедури в самостійні суб’єкти.

Розглядаючи майновий комплекс підприємства, умовно можна виділити складові його компоненти:

  • нерухомість (земля, будівлі, споруди);
  • рухоме майно;
  • права кредитора та боргові зобов’язання;
  • частина нематеріальних активів, виражена в виняткових правах.

Майновий комплекс, забезпечуючи господарську діяльність, є єдиним організаційним об’єктом, незважаючи на можливість використання відокремлюваних елементів в цілому ряді заходів – продаж, оренда, застава. Він являє собою особливий вид товару, що вимагає спеціальної системи оцінки з використанням великого арсеналу принципів і методик роботи, а також аналітичних процедур.

Важливо знати про роботу оцінювачів

При оцінці майнового комплексу ринкова вартість буде вираховуватися з урахуванням його максимально продуктивного використання. Закон «Про оціночну діяльность» закріпив доказове значення звітної документації незалежного експерта, а заключна величина вартості об’єкта – інвестиційна, ліквідаційна, ринкова – зізнається достовірної при дотриманні всіх норм законодавства.

Термін проведення і вартість оцінки залежать від обсягу робіт. Але розмір оплати не залежить від підсумкової вартості самого об’єкта – майна цілісного комплексу.

Документи, які знадобляться на першому етапі роботи:

  • установча документація;
  • бухгалтерська звітність;
  • відомості про активи та зобов’язання;
  • стандартний перелік документів про замовника, як юридичної або фізичної особи.

Повний список документів, які будуть потрібні при оцінці майнового комплексу, набагато ширше. Він буде складений оцінювачем безпосередньо під час обговорення виду і специфіки майбутньої роботи спільно з клієнтом.

Уточнити необхідну інформацію по оцінці майнових прав підприємства можна на консультації фахівця в офісі або по телефону:  (068) 122-11-22.