Що таке право власності на квартиру?
Власник житлового приміщення на законних підставах може здійснювати з ним наступні дії: проживати в ньому, дозволяти проживати родичам, міняти, здавати квартиронаймачам під житло, але не для використання під офіс, торгову точку або майстерню, дарувати, залишати у спадок, продавати , змінювати внутрішнє облаштування в рамках допустимого. Іншими словами: витягувати матеріальну вигоду або використовувати як житла.
При проживанні в муніципальній квартирі, повне право власності на неї є лише у основного квартиронаймача, який виконав її приватизацію (решта домочадців, прописані в ній, мають право юридично розпоряджатися лише своєю частиною квартири – якщо вони були вписані як учасники приватизації – повинен бути штамп в паспорті).В іншому випадку визнання права власності в суді ви не отримаєте на цілком законних обставин. Якщо якесь агентство обіцяє вам провести вдалу угоду за таких умов – будьте напоготові – ви зіткнулися з шахраями.
Достатні підстави для визнання права власності на квартиру – наявність офіційних документів: договір купівлі-продажу / міни та ін. (для вторинного житла), свідоцтво, що підтверджує проведенні всіх належних виплат – для кооперативних квартир, реєстраційного посвідчення, паперів, що підтверджують отримання спадщини – все із зазначенням персональних даних людини, яка стверджує, що він є власником квартири.
Коли необхідне визнання права власності?
У практиці наших юристів зустрічаються ситуації, коли звернулися клієнти змушені встановлювати визнання права власності на квартиру за допомогою судових інстанцій.Найчастіше це відбувається через втрати паперів, що підтверджують дійсність права власності, неправильно оформлених у свій час документів на квартири, або через небажання третього (-их) юридичної або фізичної особи визнавати наявність у опонента прав на оспорювані приміщення.Яка б не була причина, на ділі це означає, що клієнти не можуть провести зі своїм майном бажані для них операції. У деяких ситуаціях люди, в буквальному сенсі, не мають можливості жити в нормальних житлових умовах.
Алгоритм дій , необхідних для того, щоб відповідна інстанція провела визнання права власності на квартиру: У будь-якому випадку рішення про визнання права власності буде приймати суд. Щоб процес пройшов у стислі терміни і закінчився на вашу користь, потрібно:
У випадку, коли весь пакет документів складено правильно, оформлення квартири у власність в середньому займає від 14 до 30 днів часу. Проте слід враховувати завантаженість суду, можливість виникнення необхідності надати додаткові документи, що свідчать на вашу користь, інші непередбачені обставини. Якщо спори про визнання права власності стосуються об’єкта первинного ринку і ведуться з юрособою , що є забудовником, або адміністрацією, яка є посередником між ним і вами, терміни оформлення у власність квартири через суд можуть бути збільшені. Після прийняття судом рішення на вашу користь, протягом місяця відповідачем може бути подана апеляція – що, природно, збільшує терміни оформлення нерухомості.
Варіанти можливих позовів
Вартість оформлення права власності квартири через суд
Якщо оформлення права власності пов’язано з квартирою в новобудові, то крім витрат на оплату юриста, що представляє ваші інтереси і оплату за оформлення всіх необхідних документів, потрібно сплатити держмито. У разі визнання судом ваших прав на оспорювану квартиру, дані витрати буде відшкодовувати відповідач.
Додаткові витрати у встановленому державою розмірі потрібні при складанні свідоцтва про державну реєстрацію права. У кожному разі, хоч судове визнання права власності на квартиру і не є дешевою процедурою, але в кінцевому підсумку воно завжди набагато дешевше, ніж оспорюване майно. Ми ж намагаємося мінімізувати всі витрати (тимчасові, фінансові та емоційні) своїх клієнтів, оскільки багаторічна практика дозволяє з першого кроку йти в правильному напрямку.