У всі часи вигідним, надійним підприємством була покупка земельних наділів. Земля ліквідна при будь-яких обставин, власники вправі робити з нею великий перелік дій: купівлю, продаж, здачу в оренду, під заставу. Оцінка вартості землі для фізичних осіб відбувається:
Оцінка вартості ділянки землі для юросіб відбувається:
Оцінка кадастрової вартості землі ведеться за іншим принципом, відмінним від оцінки ринкової вартості наділу, що вважається за особливою методикою, яка не залежить від поведінки учасників ринку. Методика оцінки кадастрової вартості землі строго регламентується державою.Оцінка ринкової вартості землі відбувається поетапно. При зустрічі з власником, оцінювач консультує його щодо цілей, предмета оцінки, веде роз’яснення з приводу законів, ставить пріоритетну задачу. Після підготовки клієнтом переліку документів, йде висновок, підписання договору.Подальший етап – огляд наділу, уточнюючий його характеристики. На підставі огляду фахівець аналізує дані, стан ринку, порівнює оглянутий їм ділянку з аналогічними, оформляє звіт.
Звіт про оцінку землі оформляється відповідно до законів, що регламентують діяльність оцінювача.Тут експерт пред’являє думку про вартість земельного наділу. Звіт – об’ємний документ, в нього входить 30-40 пронумерованих, прошитих аркушів. Додатком до нього служать копії правовстановлюючих, інших застосовувалися документів, фотографій. Власнику, який отримав на руки звіт, потрібно врахувати – всі заплановані дії з наділом він повинен здійснити протягом шести місяців, оскільки тільки в цей період зазначений документ дійсний.
Оцінка вартості земель сільськогосподарського призначення небудь іншого, зажадає від власника пред’явлення безлічі документів. Необхідний паспорт, свідоцтво про реєстрацію права на землю, кадастровий план земельної ділянки, копії геодезичних планів, із зазначенням меж наділу. Потрібно інформація про призначення землі, наявності обтяжень , договори, контракти, інші документи, наявні у господаря. Юрособи зобов’язані подати всі реквізити.
Оцінка вартості землі зажадає від виконавця чимало юридичних, економічних відомостей.Прочитавши праці професіонала, навіть далекому від позначених проблем людині стане зрозуміло, чому кадастрова вартість відрізняється від ринкової, які чинники формують різницю. Ринкова ситуація, місце, де розташовується наділ, високий або низький попит на землю в окреслений період – все враховується при визначенні вартості. Екологія, наявність, відсутність транспортного сполучення, комунікацій, інфраструктури, ліси, річки, озера неодмінно стануть визначальними факторами для вартості. Чимало існує тонкощів при визначенні вартості земель, оцінка вартості лісових земель проходить особливим чином. Їх оборот заборонений, але ці землі дозволено передавати в оренду, концесію. Оцінювач працює над визначенням вартості прав, що дають можливість використовувати лісові зони, вартості запасів лісу.
Вартість експертної оцінки землі проводять, враховуючи завдання, поставлене оцінювачем, вона залежить від віддаленості ділянки, її площі. Ціна досконалої фахівцем роботи зазвичай варіюється від 2000 до 5000 рублів. Експерти проробляють оціночні дії за один робочий тиждень.
Багато власників, намагаючись заощадити гроші, дають оцінку належного їм наділу самі, використовуючи відомості, представлені в інтернеті. Всі ці дії виглядають несолідно, оскільки господар, який не знає методи оцінки вартості землі, нерідко робить помилку, занижуючи вартість, що призводить до небажаних наслідків. Коли вартість наділу необгрунтовано завищена, власник неминуче зіткнеться з його неликвидностью, труднощами при продажі.Звернення до професіонала дасть власнику унікальний шанс користуватися об’єктивною оцінкою вартості, оперувати у своїх діях офіційним документом.