Незавершене будівництво – це, як правило, приклад невдалої реалізації інвестиційного проекту, коли інвестор, схильний до підвищеного ризику, часто, в умовах несприятливого інвестиційного клімату, не зміг реалізувати поставлену мету.
З метою повернення, хоча б частини вкладених коштів, інвестор готовий відмовитися від розпочатого проекту і реалізувати об’єкт незавершеного будівництва на ринку.
У рухомому, мінливому ринку, особливо зараз, в умовах економічної кризи, оцінка незавершеного будівництва – завдання досить актуальна і складна, що вимагає від оцінювача неординарних знань і досвіду.
Об’єкти незавершеного, включаючи законсервовані, об’єкти з припиненим будівництвом, об’єкти з припиненим будівництвом і т.п. відносяться до нерухомості. Найчастіше, оцінка незавершеного будівництва застосовується до таких об’єктів, як будівлі або споруди.
У Київській області, в меншій мірі в Киеві, ринок незавершеного будівництва практично не розвинений, і, як наслідок, визначення ринкової вартості об’єктів незавершених будівництвом із застосуванням порівняльного підходу неможливо.
Для вибору підходу (або підходів) оцінки, необхідно правильно класифікувати об’єкт оцінки незавершеного будівництва. Найбільш суттєвою для оцінювача є класифікація з точки зору наявності у таких об’єктів можливості приносити власнику дохід. Якщо рівень недобудови не значний, і існує потенційна можливість оцінюваний об’єкт добудувати (з аналізу НЕІ, фізично здійсненна і законодавчо дозволена), для його оцінки, оцінювачем може бути використаний як витратний, так і дохідний підхід.
Оціночна компанія «Експерт Оцінка» виконує оцінку об’єктів незавершеного будівництва , розташованих як в Київському, так і в інших регіонах. Ви можете замовити оцінку або безоплатно проконсультуватися з порядку її проведення у наших фахівців.
Для яких цілей потрібна оцінка недобудови?
Цілі можуть бути самими різними, але найбільш поширені ситуації це:
- операції з купівлі-продажу;
- судові майнові спори;
- розрахунок страхових сум;
- кредитування під заставу;
- вступу в права спадщини;
- оцінка вкладу до статутного капіталу;
- прийняття управлінських та інвестиційних рішень (в тому числі для процедури банкрутства, злиття, поглинань);
- реалізація інвестиційних проектів з будівництва або реконструкції нерухомих об’єктів;
- переоцінка активів;
- оптимізація оподаткування.