- Цілі і завдання оцінки
- Необхідні документи
- Послуги з оцінки приміщень
Нерухоме майно в оціночної діяльності прийнято класифікувати за видами. Одним з таких видів нерухомості є приміщення, тобто частина будівлі.
Приміщення, в залежності від їх призначення, бувають житловими та нежитловими. Про порядок оцінки житлових приміщень можна прочитати на сторінках, присвячених оцінці квартир і оцінці частки в квартирі , а тут ми докладніше зупинимося на особливостях оцінки нежитлових приміщень.
Нежитлові приміщення – це зазвичай комерційна нерухомість, використовувана як офіс, склад, магазин або виробництво. Ринкова вартість комерційного приміщення цілком залежить від величини доходу, який вона здатна приносити своєму власникові – чим більше дохід, тим вище цінність приміщення. У свою чергу, дохід від експлуатації приміщення визначається поточним рівнем ринкових орендних ставок на даний тип приміщень. Якщо крім оцінки вартості самого приміщення ви цікавитеся оцінкою ринкової орендної ставки, ми рекомендуємо ознайомитися зі сторінкою Оцінка орендної плати .
Цілі і завдання оцінки
Оцінка вартості приміщень може проводитися для вирішення різних завдань. Наприклад, для обгрунтування ціни в угоді купівлі-продажу, для передачі до статутного капіталу (докладніше див. Оцінка внеску в статутний капітал ), для застави в банк (докладніше див.Оцінка застави ), для укладення договору страхування (докладніше див. Оцінка страхової вартості ) і т.п. У всіх цих випадках встановленню підлягає ринкова вартість приміщення.
Зверніть увагу, що задача оцінки (те, як планується використовувати результат оцінки) і мета оцінки (вид обумовленої вартості) фіксуються в договорі, і надалі отриманий результат можна буде використовувати тільки для вирішення того завдання, що вказана.Тобто, якщо приміщення оцінено для внесення до статутного фонду новостворюваної компанії, то цей результат не можна буде використовувати при передачі даного приміщення в заставу або вирішення інших завдань. Тому потрібно чітко сформулювати завдання майбутньої оцінки ще на етапі узгодження договору.
Необхідні документи
Для виконання роботи з оцінки приміщення потрібні наступні документи:
- Свідоцтво про державну реєстрацію права чи інший правоподтверждающій (правовстановлюючий) документ.
- Кадастровий паспорт, виданий територіальним БТІ.
- Експлікація.
- Поверховий план.
- Довідка про розмір щорічних комунальних витрат, пов’язаних з експлуатацією приміщення.
- Довідка про розмір щорічних платежів за земельну ділянку.
- Довідка про повну і залишкової балансової вартості приміщення (якщо власником є юридична особа).
- Відомості про наявність обтяжень (якщо є).
Послуги з оцінки приміщень
Оцінка приміщення починається з укладення договору. Для укладення договору необхіднонадіслати нам заявку , яка містить назву і реквізити замовника оцінки, а також ідентифікаційні дані самого приміщення (адреса, загальна площа, кадастровий чи умовний номер).
Після укладення договору, оцінювач оглядає приміщення і будівля, в якій це приміщення розташоване. Огляд проводиться з метою визначення характеру розташування приміщення, класу будівлі, в якій воно знаходиться, і стану внутрішньої обробки. Під час огляду оцінювач фіксує наявність несправностей (пошкоджень) основних конструктивних елементів приміщення і робить необхідні фотографії, які потім будуть використані в якості ілюстрацій у звіті про оцінку.
Процес оцінки типового приміщення займає 3-5 робочих днів, після чого готовий звіт про оцінку передається замовнику. До звіту додаються всі документи, які були використані для встановлення кількісних і якісних характеристик приміщення, а також документи самого оцінювача, який проводив оцінку – свідоцтво про членство в СРО, поліс страхування цивільної відповідальності та диплом про отримання оціночного освіти.
Для уточнення вартості робіт та строків виконання замовлення по визначенню вартості приміщення, надішліть
Запит про терміни і вартість оцінки приміщення
Для докладних консультацій з усіх питань оцінки приміщень телефонуйте: (097) 323-85-85 .