КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка вартості споруд та промислової нерухомості

Ocinka-vartosti-sporud
 • Промислова нерухомість як об’єкт оцінки
 • Завдання оцінки і дозволене використання звіту
 • Послуги з оцінки споруд

Промислова нерухомість як об’єкт оцінки

Промислові споруди: газопроводи, бункери, нафтосховища, автомобільні дороги, залізничні колії, тунелі, перони, пандуси, причали, водопроводи, системи каналізації, кабельні лінії зв’язку, енергопідстанції, лінії електропередачі і т.д., відповідно до законодавства, є об’єктами промислової нерухомості і підлягають реєстрації в Єдиному державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Як будь-який об’єкт нерухомості спорудження нерозривно пов’язане із землею і для використання за своїм прямим призначенням потребує земельній ділянці, тому оцінка земельних прав завжди є частиною оцінки вартості споруди, а повна ринкова вартість оцінюваного споруди складається з вартості прав на землю, вартості обладнання та вартості будівельних робіт і матеріалів.

Особливістю оцінки вартості промислових споруд є практична неможливість прямого порівняння ринкових продажів по порівнянних об’єктах. Наприклад, для будівель промислового призначення існує відкритий ринок, на ньому завжди можна знайти пропозиції про продаж будинків або приміщень. А для споруд такого ринку не існує, неможливо знайти у відкритому доступі пропозицію про продаж, наприклад, водопроводу або кабельної лінії. Тому вартість промислових споруд, найчастіше, оцінюють через розрахунок витрат, необхідних для створення ідентичного об’єкта, використовуючи методи витратного підходу.

У ряді випадків можливе застосування методів дохідного підходу і розрахунок вартості на підставі аналізу доходів від експлуатації споруди, це можливо, коли доходи від споруди і витрати на його експлуатацію можна виділити в структурі загальних доходів і витрат підприємства. Але це буває досить рідко і тому застосовність методів дохідного підходу залишається обмеженою.

Завдання оцінки і дозволене використання звіту

При зверненні до оцінювача замовник повинен чітко сказати для яких цілей планується проведення оцінки. Звіт завжди містить розділ, що обмежує коло завдань, для вирішення яких він може бути використаний.

Типові завдання оцінки:

 • Консультація при купівлі / продажу
 • Постановка на баланс
 • Переоцінка в бухгалтерському обліку
 • Оформлення застави
 • Внесок до статутного капіталу підприємства

Звертаємо увагу наших клієнтів на те, що звіт, виконаний, наприклад, для постановки на баланс, не може бути використаний, наприклад, для внеску до статутного капіталу підприємства. Звіт може бути використаний тільки для тих завдань, які в ньому записані.Сказане не означає, що при оцінці для різних цілей оцінювачі використовують різні методи і отримують різні величини вартості, ні – це формально-юридичне обмеження, але воно має бути виконане.

Послуги з оцінки споруд

Наша компанія має 10-річний досвід оцінки промислової нерухомості і споруд різних типів і призначень. Ми надаємо послуги з незалежної оцінки газопроводів, нафтосховищ, автомобільних доріг, залізничних колій, кабельних ліній зв’язку, об’єктів енергопостачання, ліній електропередачі і т.д. Споруди можуть бути оцінені по-окремо або у складі майнових комплексів підприємств.

Для укладення договору і проведення оцінки потрібні наступні документи:

 • Свідоцтво про державну реєстрацію права.
 • Свідоцтво про державну реєстрацію права на землю або договір оренди земельної ділянки.
 • Відомості про обтяження об’єкта.
 • Технічний паспорт БТІ. Якщо паспорта БТІ немає, то можна надати іншу технічну документацію на об’єкт, наприклад, будівельну документацію.
 • Довідка про балансову вартість об’єкта, якщо власник – юридична особа.

Всі документи потрібно представити у вигляді копій, завірених печаткою підприємства та підписом відповідальної особи .

З усіх питань, пов’язаних з оцінкою вартості промислових споруд, звертайтеся за тел. (068) 122-11-22 .