- Що таке оцінка нерухомості
- Як відбувається оцінка об’єктів нерухомості
Послуга оцінки ринкової вартості об’єкта нерухомості може знадобитися під час купівлі або продажу житла, оформлення іпотечної позики тощо. Підтвердження ринкової вартості необхідне офіційним організаціям для фіксування.
Що таке оцінка нерухомості
Оцінка ринкової вартості нерухомості проводиться для приватних будинків, квартир, комерційної нерухомості, виробничих будівель, цехів і т.д. Дії, які у процесі оцінки, суворо регламентуються і повинні відповідати чинному закону про оціночну діяльність.
Провести розрахунок вартості можна і самому, але при цьому його не братимуть до уваги органи державної влади. Для затвердження документа судом, реєстром та банками документ має відповідати регламенту, бути виданим акредитованим фахівцем.
Як відбувається оцінка об’єктів нерухомості
Залежно від регіону та вихідних даних, терміни проходження оцінки ринкової вартості житлової нерухомості можуть змінюватись від кількох днів до місяця. При цьому вся процедура складається із 6 етапів:
- Постановка завдання. Звернення до забудовника пояснення необхідності проведення оцінки. Також на цьому етапі замовник надає оцінювачу наявні у нього документи на нерухомість.
- Підписання договору з оцінювачем. У договорі вказують терміни виконання робіт, правничий та обов’язки замовника, і навіть тонкощі оплати послуг.
- Збір інформації. Оцінювач перевіряє надані йому документи, оглядає об’єкт, фіксує дефекти.
- Розрахунок вартості нерухомості. Підбирається оптимальний метод розрахунку вартості нерухомості. Для більш точних результатів використовують ще кілька порівняльних способів, результати яких обов’язково відображаються у звіті.
- Облік наявних умов та початкових даних. При цьому використовують витратний, порівняльний та прибутковий методи.;
- Формування підсумкового звіту. Після проведення всіх заходів оцінювач готує та передає замовнику фінальний звіт, складений згідно з регламентом.
Крім стандартних операцій купівлі/продажу, послуги оцінювача комерційної нерухомості можуть знадобитися при судових суперечках, реорганізації підприємств та використанні житла як заставу.