КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка сільськогосподарських тварин | Оцінка тварин

Особливий вплив на ефективність селекції надають умови утримання і якість годування тварин. Хороші умови утримання, якісний корм, при необхідності дресирування супроводжують своєчасному виявленню у племінних тварин необхідних якостей. Оцінка тварин проводиться на підставі матеріалів зоотехнічного обліку за походженням та індивідуальним особливостям вихованців.

Для чого тварині необхідна родовід

Тварині родовід не потрібна, він буде однаково жити що з нею, що без неї. А ось господареві наприклад, вона може знадобиться для:

 • для впевненості в тому, що він придбав здорова тварина;
 • для того, щоб займатися розведенням;
 • для прийняття участі у виставках і змаганнях.

Незважаючи на те, що родовід підтверджує походження, а не якість, але при цьому ймовірність придбання здорової тварини збільшується.

Чому купувати тварин без документів – це ризикова справа? Може бути, господарі случают свою тварину набагато частіше, ніж її організм може відновиться. Це призводить до того, що потомство з’являється на цей світ вже ослабленим.

Тварини з родоводом коштують набагато дорожче і при цьому їх купують швидше, незважаючи на високу вартість. Тварина без документів не зможе брати участь в виставках і змаганнях.

Оцінка за походженням необхідна для того, щоб ми могли визначити генотип ссавця. Наприклад, для того, щоб оцінити генотип великої рогатої худоби, ми повинні знати його походження. У картці племінної тварини записується інформація про обох батьків. У наступних поколіннях принцип заповнення картки зберігається. Для більш достовірної інформації необхідно зберігати інформацію протягом чотирьох поколінь.

Під час оцінки тварини в першу чергу звертається увага на їх матір і батька. Незважаючи на неточність оцінки за походженням, вона все-таки дає бажаний результат.

Три визначення групи тварин:

 • Шоу-якості. Це тварини, які використовуються для проведення виставок. Це найпрестижніші і дорогі тварини в розпліднику. У цю категорію можуть потрапити тільки ті вихованці, які повністю відповідають стандарту. У них мінімум недоліків і немає жодного дефекту. Як правило, таке тварини є окрасою розплідника.
 • Брід-якості. Найчастіше такі тварини використовуються для розведення. Найчастіше в цю категорію відносять тільки тварин жіночої статі, тому як самці відносяться до третьої категорії. Це здорові тварини, з відмінною родоводу і відмінним показником для розмноження. Їх використовують для розмноження здорових і повноцінних тварин. Якщо, наприклад, немає можливості придбати тварину шоу-класу, то брід є чудовою альтернативою.
 • Пет-якість. Це завершальна категорія. У неї потрапляють тварини з явними дефектами або пороками. Сюди також відносяться самці, які використовуються для розмноження і самки, які з якоїсь причини не можуть відтворювати потомство. Найчастіше такі тварини не представляють інтересу для розведення. Вартість такого тваринки набагато нижче.

Домашнім улюбленцем може бути вихованець з абсолютно будь-якої категорії.

Для того, щоб отримати звання шоу-класу заводчику необхідно докласти чимала робота. Багато сил, професіоналізму і грошей іде на те, щоб підібрати необхідну пару. Кошенята шоу-класу не можуть коштувати дешево просто тому, що в них вкладено величезну кількість сил.

Якщо ви вирішили зупинитися на другої категорії тваринного, завжди уточнюйте з якої причини він не потрапив в виставкову категорію.

Можуть бути різні дефекти – колір шерсті, відстань вух, колір очей, які найчастіше не мають значення, якщо ви купуєте для себе одного. Але такі дефекти як, наприклад, неправильний прикус або викривлення хребта може принести вам надалі чимало клопоту.

Для визначення шоу-класу вихованця думки самого заводчика буде недостатньо. Для цього необхідно пройти жодну виставку і почути думку фахівців.

Якщо вихованець починає займати призові місця, можна однозначно віднести його до шоу-класу. Це все можна віднести тільки до дорослого вихованцеві. Як тільки вихованець виростить ми зможемо точно визначити до якого класу він належить. Якщо мова йде про новонародженого вихованця, то визначити класифікацію практично неможливо, все це лише припущення заводчика. Навіть експерти дуже обережно підходять перш ніж назвати вихованця представником шоу-класу.

Важливе значення при відборі має відбір тварин за продуктивністю. Правильна оцінка можливо тільки якщо тварина повністю здорово.

Плодючість домашнього рогатої худоби оцінюється по тому, яка кількість молодняка було отримано від однієї конкретної особи. Про продуктивності самців можна судити за кількістю запліднених самок.

Оцінка за якістю потомства – це спосіб визначення цінності племінних тварин. Визначити достовірну інформацію можна тільки при наявності достатньої кількості нащадків.

Бонітування худоби – оцінка ссавців по ряду ознак, які допомагають визначити їх племінні якості і можливість подальшого використання. При необхідності залучаються фахівці, які добре знають особливості породи. Бонітування проводиться за інструкцією. Залежно від отриманих даних можна робити подальші поліпшення якості стада.

В якому віці краще купувати породиста тварина?

Оптимальним віком для придбання породистих цуценят і кошенят є віку 3-4 місяці.

Це саме той вік, коли тварина вже їсть самостійно і не потребуватиме грудному вигодовуванні. Перевіз в новий будинок ніяк не відіб’ється на його фізичному розвитку.

Самка вже встигла передати йому всі необхідні навички для життя – ходити в туалеті, вмиватися і так далі. У тварини вже була достатня кількість часу для того, щоб стати соціально активним зі своїми побратимами.

Це все що стосується самої тварини, а господареві в цьому віці тварини вже буде зрозуміло, хто з нього виросте і який у нього характер. Це говорить про те, що покупець бачить за що платить гроші.

У цьому ж віці вже видно породний потенціал, і ви зможете побачити, чи можна в подальшому ця тварина використовувати для розмноження.

Це невелика гарантія, тому як навіть професіоналу в цьому віці тварини ще складно визначити, чи можна буде з нього виростити чемпіона. Навіть експерти можуть в цій справі помилятися. Навіть при наявності диплома від оціночної комісії не може бути ніякої гарантії, що в подальшому тварина зможе брати участь у виставках. Диплом лише говорить про те, що на момент оцінки тварина повністю відповідало всім вимогам.

Якщо ж тварина купується цілеспрямовано для участі виставок, то краще купувати вже однорічну особина. Це допоможе вам, переконається в тому, що перспективи участі в конкурсах досить великі. Хоча бувають випадки, коли з абсолютно непривабливих тварин виростають прекрасні особини. Дуже багато залежить від природи.

При покупці вихованця ви повинні в першу чергу подумати про те, для чого ви його купуєте і який грошовою сумою розраховуєте. Це допоможе вам відразу визначиться чи необхідний вам шоу-клас йди можна обійтися останньої категорій, яка відмінно підходить для домашніх вихованців, які не беруть участі у виставках.

Що необхідно для проведення в’язки племінних тварин?

 • Будь-яка тварина, яке підготовлено до в’язки повинно мати виставкову оцінку, яка є підтвердженням якості;
 • Оцінка діє протягом одного року;
 • Якщо в’язка проводиться між тваринами з різних клубів, то обов’язково підписується договір.
 • Перед проведенням в’язки обов’язково перевіряється наявність всіх щеплень.

Дані, які обов’язково повинні бути в метриці:

 • Ім’я вихованця, дату народження, стать і забарвлення;
 • Назва клубу, який видавав метрику;
 • Ім’я та прізвище продавця вихованця;
 • Друк клубу або розплідника.

Якщо ви хочете використовувати вихованця для розмноження, то йому необхідно надати всі необхідні умови для життя і розвитку.

Пологи і згодовування молодняку – це серйозне навантаження на організм тварини. Ні в якому разі не можна годувати вихованця залишками зі свого столу, тільки якісний корм може гарантувати, що тварина отримує всі необхідні вітаміни і мікроелементи.

Тільки від здорового і доглянуто вихованця можна отримати хороший молодняк, який можна буде продати за високою вартістю. Вирощування самця також відіграє важливе значення, в іншому випадку він не зможе надати якісний біологічний матеріал для запліднення. Звертайте увагу на зовнішній вигляд вихованця і стан його шерсті.

Виставки

Породисті тварини повинні відвідувати виставки і отримувати виставкові оцінки. Найчастіше виставки амортизуються клубами любителів домашніх вихованців.

Виставка необхідна для оцінки незалежними експертами. Тварини порівнюються зі стандартними даними і між собою. Після чого вони отримують позначки і титули. Крім цього, вказано на недоліки кожного вихованця, щоб це в подальшому можна було враховувати при розведенні. Виставки допомагають визначити якість тварин, відповідність стандартним даними і рівнем розведення.

Брати участь у виставках можна починаючи з трьох місяців. Оцінка виходить поступово, відразу отримати вищий бал просто неможливо.

Виставкові оцінки необхідні для того, щоб ви могли побачити перспективи власного вихованця. Це допоможе вам визначиться, чи варто надалі брати участь виставках або просто залишити вихованця в якості домашнього улюбленця.

Тварини, які регулярно беруть участь у виставках, стають більш слухняними і спокійними. Вони звикли до уваги з боку людей. Стресостійкість вихованця в даному випадку відіграє основну роль. Організатори мають повне право відмовити вам у участь, якщо ваш вихованець буде порушувати роботу виставки.

Ні в якому разі не купуйте домашніх тварин на ринках, тому ка ви можете стати жертвою обману! Тільки в перевіреному клубі, який піклується про власну репутацію можна придбати породисте тварина, але при цьому і вартість на нього не маленька.