КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка земельної ділянки

Ocinka-zemli

Земельні ділянки часто стають об’єктами товарно-господарських відносин, так як будь-яка діяльність людини нерозривно пов’язана із землею. Земельний фонд не нескінченний, тому, чим менше на ринку пропозицій з продажу земельних ділянок, тим вище на них ціна.

Незалежна оцінка земельної ділянки проводиться як оцінка природного ресурсу, середовища проживання населення або об’єкта у складі бізнесу підприємств. Сьогодні в Україні земельні ділянки є одними з найбільш поширених об’єктів оцінки у складі майна якого-небудь підприємства. Оцінка земельної ділянки є одним з найбільш складних видів економічної оцінки у зв’язку зі специфікою даного об’єкта, недоробки нормативно-правової бази, недостатньою розвиненістю земельного ринку. Як випливає з практики попередніх років, відсутність ринкової оцінки земельних ділянок породжує неефективне їх використання в сільському господарстві, а також нераціональне використання в міському господарстві, наприклад, розміщення у містах промислових зон та екологічно шкідливих підприємств.

Оцінка земельної ділянки базується на визначенні оцінюваних прав та визначенні правового режиму, який включає цільове призначення ділянки, форму власності, дозволене використання. Оцінка земельної метражу проводиться виходячи з принципу його найбільш ефективного використання.  Землі за цільовим призначенням поділяються на 7 категорій:

 • Сільгосппризначення, надані для потреб сільського господарства
 • Поселень-землі населених пунктів, дачних, робочих, курортних селищ
 • Промислових зон
 • Історико-культурного, природоохоронного значення
 • Лісові землі, покриті і непокриті лісовими угіддями
 • Зайняті водними ресурсами, гідротехнічними об’єктами і спорудами
 • Запасу, які не надані в оренду і власність суб’єктам денжави;

На сьогоднішній день оцінка земельної ділянки є одним з найбільш популярних видів оціночних послуг. Зростає ринкова активність підприємств, збільшуються доходи населення, розвиваються іпотечне та інші види кредитування. Все це вимагає надання високопрофесійних послуг з оцінки земельних ділянок.

Розглянемо докладніше що являє з себе така оцінка. Якщо мова йде про оцінку землі, то як правило, потрібно визначити ринкову вартість права володіння цією ділянкою або величину ринкової вартості оренди цієї ділянки. Така оцінка характеризується місцем розташування ділянки та поточної кон’юнктурою ринку. Якщо земельні ділянки призначені для виробництва, враховується очікувана прибуток, одержуваний з земельної ділянки. В залежності від попиту і пропозиції, ціни на земельні ділянки змінюються, тому оцінка проводиться за станом на конкретну дату. При оцінці враховується і цільове призначення земельної ділянки, так як при його зміні вартість землі може помінятися.

Оцінка земельної метражу проводиться для наступних цілей:

 • З метою прийняття управлінських рішень
 • З метою здійснення операцій купівлі-продажу
 • Для отримання іпотеки або використанні в якості застави
 • Для оптимізації оподаткування
 • З метою вирішення різних майнових суперечок
 • При внесенні земельної ділянки в статутний капітал товариства

Вартість робіт з оцінки земельних ділянок дивіться за прайс-листом.

Оцінка вартості земельних ділянок

Отже, оцінка вартості земельної площі проводиться згідно принципу найбільш ефективного використання. Оцінка ринкової вартості площ міських земель проводиться на підставі даних про угоди купівлі-продажу, величини ставки орендної плати, ціни пропозицій, екологічного стану місцевості, додаткових поліпшень і т.д. Землі сільгосп-призначення оцінюються, виходячи з аналізу врожайності, виручки за реалізацію сільгосппродукції. Оцінка дачних соток проводиться виходячи з аналітики цін угод купівлі-продажу, наявності транспорту, під’їзних шляхів, віддаленості від центральних магістралей, природного середовища, наявності інженерних комунікацій на ділянці.

Професійно проведена оцінка вартості земельної ділянки завжди забезпечить сумлінність і порядність угоди між продавцем і покупцем.

Звіт про оцінку власності, має велике значення при вирішенні спірних питань, наприклад, у суді, перед податковими органами та ін. Такий звіт є офіційним документом і використовується в різних інстанціях.

Документи, необхідні для проведення оцінки земельної ділянки:

 1. Документ про право власності на земельну ділянку (або праві користування)
 2. Кадастровий план
 3. Дані про наявність обтяжень земельної ділянки (застава, довгострокові договори оренди)
 4. Докладні дані про наявні на земельній ділянці спорудах

Якщо Вас цікавить такого роду оцінка, Ви можете поставити фахівцям нашої компанії по телефону.