КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Особливості та критерії оцінки квартири

 • Критерії та етапи оцінки нерухомості
 • Особливості оцінки квартири для іпотеки
 • Оцінка квартири

Якщо плануєте купити або продати житло, застрахувати або оформити його в якості застави для отримання кредиту, вам необхідно дізнатися його актуальну ринкову вартість. На неї впливає безліч факторів: правовий статус нерухомості, її технічне і експлуатаційний стан, обробка, забудова території навколо будинку і його околиць.

Вивчивши оголошення, можна самостійно з’ясувати приблизну суму, але банку, суду, страхової компанії потрібно документальне підтвердження. Для цього проводиться незалежна оцінка квартири. Послуга не тільки дозволяє визначити ціну, але і отримати офіційний документ – звіт експерта-оцінювача, який має юридичну силу.

Оцінка ринкової вартості квартири або іншого нерухомого майна проводиться відповідно до правил, встановлених законом. Її може здійснювати тільки оцінювач, який має відповідну кваліфікацію. Він може займатися приватною практикою або перебувати в штаті оціночної компанії. Від його досвіду безпосередньо залежить достовірність результатів.

Критерії та етапи оцінки нерухомості

При оцінці житла дляпродажі, оренди або інших цілей (вступу в права спадкування, складання шлюбного договору, поділу майна), коли важлива точна вартість, оцінювачі використовують кілька підходів (витратний, дохідний, порівняльний), враховують безліч критеріїв, застосовують поправочні коефіцієнти (коригування) . Це копітка робота, обсяг добре складеного звіту – не менше 40-50 сторінок.

При порівняльному підході беруться кілька об’єктів-аналогів і зіставляються з оцінюваним. Якщо аналоги відрізняються, оцінювач застосовує поправочні коефіцієнти, що враховують відмінності. Вони можуть бути більше або менше одиниці. Якщо оцінюваний об’єкт має позитивні якісні параметри, то поправочний коефіцієнт буде більше одиниці, а якщо негативні (дефекти), то менше. Для отримання точних даних використовують не менше 2-4 аналогів.

Критерії, за якими оцінюється об’єкт, стосуються не тільки його самого, а й прилеглої території, екологічної ситуації в районі. Враховується навіть вид з вікна. Основні ціноутворюючі фактори:

 • розташування (центр, околиця);
 • транспортне сполучення (близькість станцій метро, наявність зупинок громадського транспорту);
 • розвиненість інфраструктури району (магазини, поліклініки, школи);
 • прибудинкова територія (наявність парковки, освітлення, охорони, дитячого майданчика);
 • технічний стан будинку (рік побудови, тип будівлі, поверховість, наявність ліфта, сміттєпроводу);
 • характеристики квартири (площа, кількість кімнат, планування, наявність балкона, обробка).

Має значення також юридичний аспект: наявність або відсутність обтяжень (застави, арешту), власників, які не досягли повноліття.

Етапи оцінки вартості квартири:

 • підписання договору (із зазначенням термінів, цілей, завдань, розміру та порядку оплати);
 • збір інформації (перевірка документів, огляд житла);
 • аналіз даних, пошук аналогів;
 • визначення поправочних коефіцієнтів;
 • розрахунок ринкової ціни, її обґрунтування;
 • підготовка звіту.

У звіті повинні бути вказані застосовувалися підходи, стандарти (міжнародні, федеральні), формули, коригування, а також докладний опис об’єкта, за яким його можна безпомилково ідентифікувати, фотографії, дані замовника і оцінювача. Документ повинен бути підшитий, пронумерований, скріплений печаткою. Термін дії звіту – 6 місяців. Скільки коштує оцінка квартири, залежить від регіону, терміновості, обсягу роботи, мети.

Особливості оцінки квартири для іпотеки

Незалежна оцінка квартири при оформленні іпотеки обов’язкове. На підставі розрахованої експертом вартості банк буде визначати розмір позики, причому йому потрібна не тільки ринкова, але і ліквідаційна. Ліквідаційна вартість – це та ціна, яку банк зможе виручити від продажу нерухомості за короткий термін (1-2 місяці). Коли продавець не обмежений в термінах, він може розраховувати отримати більшу суму, тому ліквідаційна вартість нижче ринкової. Банки, як правило, надають кредит в розмірі 90% від зазначеної в звіті ринкової ціни, але, якщо позичальник не буде виконувати своїх зобов’язань, закладене майно буде реалізовано за ліквідаційною.

На сайті кожного банку є список акредитованих оціночних компаній, звіти яких він приймає. Послуги оплачуються позичальником. Займає експертиза в середньому від 2 до 5 днів. Термін може збільшитися, якщо замовник не надасть усіх потрібних документів, а саме:

 • паспорт замовника (копія);
 • право власності (копія);
 • кадастровий паспорт (з БТІ);
 • поверховий план, експлікація до нього (з БТІ);
 • довідку, що підтверджує наявність або відсутність обтяжень (з ЕГРН).

Для будинків, побудованих до 1960 року, необхідно отримати довідку про відсутність дерев’яних перекриттів, так як не всі банки оформляють на них іпотеку. Цю інформацію можна дізнатися у кредитного менеджера.

Оцінка квартири

Компанія надає всі види оціночних послуг. Працюємо з різними банками та страховими компаніями, супроводжуємо клієнтів в суді або інших інстанціях. Гарантуємо достовірність і конфіденційність.

Первинну консультацію можна отримати безкоштовно, залишивши заявку на сайті.