КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Зараз, у зв’язку з популяризацією поліграфних перевірок, з’являється все більше людей, які стверджують, що даний вид досліджень є недостовірним і що поліграф дає висновок з ймовірністю 50/50, все одно…

Зараз, у зв’язку з популяризацією поліграфних перевірок, з’являється дедалі більше людей, які стверджують, що це вид досліджень є недостовірним і, що поліграф дає висновок з ймовірністю 50/50, однаково, що підкинути монетку.

Давайте спробуємо розібратися, чи дійсно цей метод настільки безнадійний і неефективний.

В черговий раз писати про те, що сам по собі поліграф помилятися не може і, що це лише високоточний прилад, який реєструє те, що відбувається у досліджуваної особи в організмі, не буду, цієї інформації повно, в тому числі і на цьому сайті .

Давайте зупинимося на тому, чому цей метод досліджень застосовується у багатьох розвинених країнах світу і чому деякі фахівці можуть помилятися.

І так, з моменту свого виникнення поліграф дуже сильно змінився, пройшовши шлях від примітивних приладів початкової стадії, до високоточних електронних вимірювальних машин, здатних не тільки приймати сигнали, що реєструються, але і обробляти їх з величезною швидкістю, істотно спрощуючи і прискорюючи технічну частину роботи фахівця- поліграфолога.

Крім розвитку самого пристрою та способів отримання даних про стан випробуваного, методики та тактика поліграфних перевірок також розвивалися та видозмінювалися. Можна з упевненістю стверджувати, що різниця між першими спробами виявити брехню за допомогою поліграфа та сучасними методиками дослідження можна порівняти з різницею між першим реєстратором та сучасними поліграфами типу Laffayette або Діана, на яких працюють співробітники нашої компанії, де проходить перевірка на поліграфі.

Різниця підходів.

Наприклад, поліграфологи в Сполучених штатах працюють переважно в рамках існуючих протоколів, що чітко регламентують кожен їх крок. Але це особливість не лише поліграфологів, а й усіх фахівців у США. Кваліфіковані Інші поліграфологи, своєю чергою, володіючи навіть зарубіжними методиками, мають значно більшу свободу дій. У тому числі мають більше можливостей знайти вірний підхід до кожного випробуваного та привести його в необхідний для роботи стан. Але при всій свободі в роботі, вкрай необхідне дотримання основних принципів та правил проведення досліджень, порушення яких призводить до помилок. Пов’язані ці відмінності не тільки з поліграфології, вони видно у всьому способі життя нас і американців. Що добре, а що погано для поліграфології питання спірне, наприклад стандартизованість методик і досліджень дає можливість збирати деяку аналітику з досліджень, але наявність свободи в роботі дає більше можливостей для пошуку кращих варіантів методик і тактик. Необхідне об’єднання досвіду нашого та заокеанських колег для досягнення оптимальних результатів.

Ефективність способу.

За час свого існування метод поліграфія перевірок неодноразово довів свою ефективність, як у розслідуваннях, так і в заходах кадрової безпеки. Тисячі розкритих та підтверджених злочинів, виявлених шпигунів та зловмисників – все це поліграф.

Тож давайте повернемося до теми достовірності висновків. Ми вже визначилися, що для роботи фахівця-поліграфолога необхідно мати великий багаж знань, навичок та досвіду. Мати світлу голову та чітке розуміння всього процесу. Помилки звичайно можливі і у грамотних та досвідчених спеціалістів-поліграфологів, як і у будь-яких інших кваліфікованих працівників.

Наприклад, лікар-рентгенолог, який застосовує сучасне обладнання, також може помилитися у висновках, маючи перед очима більш об’єктивну картину. Поліграфолог також має перед очима об’єктивну картину, тільки для її отримання фахівцю потрібно зробити значно більшу роботу ніж лікарю і, очевидно, місць, де можлива помилка і прорахувати значно більше.

Поліграфне дослідження – це свого роду оперативна гра двох людей. Виграє в якій досвідченіший і підготовлений суперник.