КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Поліграф виявляє реакції тіла та фіксує їх. На основі зібраних даних фахівець робить висновки про те, обманює людина або говорить правду. Наразі поліграф – це сучасний комп’ютер. Фахівець нерозривно пов’язаний із своїм приладом.

Поліграф виявляє реакції тіла та фіксує їх. На основі зібраних даних фахівець робить висновки про те, обманює людина або говорить правду. Наразі поліграф – це сучасний комп’ютер. Фахівець нерозривно пов’язаний із своїм приладом. Адже комп’ютер не дає відповіді на запитання. Висновки робить лише поліграфолог.

Із чого складається поліграф?

Поліграф складається з наступних частин:

  • датчиків, які вимірюють реакції організму,
  • обчислювальної машини, яка обробляє дані
  • монітора, у якому виводиться діаграма.

Датчики вимірюють частоту дихання, електропровідність шкіри, частоту серцевого ритму та кровонаповнення судин. Може також використовуватися додатковий датчик тремору кінцівок або міміки обличчя. Вважається, що коли людина каже неправду, в організмі відбувається мікрострес. Тому прилад здатний зафіксувати зміни, які не можна помітити неозброєним оком.

Як відбувається тестування?

Спочатку випробуваному ставлять запитання, відповіді куди свідомо відомі. Це може бути дата народження, ім’я, місце роботи. Такі питання потрібні, щоби визначити нормальну реакцію людини. Під час тесту фіксують стан людини як до, і після відповіді, і навіть під час відповіді питання. Тільки такий підхід може створити повну картину. До тестування, або як його називають перевірка на детекторі брехні, поліграфолог зобов’язаний провести роз’яснювальну бесіду.

Кому протипоказано перевірку?

Вагітність, астма, больовий синдром, психічне чи фізичне виснаження, гіпертонія та деякі інші показники можуть стати причиною відмови від проходження тестування. Хоча прилад не завдає болю і взагалі не впливає на тестований у фізичному плані, психоемоційна напруга може спровокувати напад астми або епілепсії. Тестування на поліграфі є добровільним.

Як підготуватися до перевірки

Перед тестуванням найкраще добре виспатися і не хвилюватися надмірно. Не намагайтеся глибоко вникати в питання, шукати в них каверзу. Просто відповідайте на них правдиво. Якщо ви ні в чому не винні і вам нема чого приховувати, то у вас немає причин боятися перевірки.

Чи можна обдурити поліграф?

Спеціально треновані люди, наприклад, військові, можуть контролювати реакції свого тіла. Однак цим вони не обдурять детектора, а просто зірвуть перевірку. Прилад може розпізнати внутрішній зусиль, який робить людина. У такому разі перевірку на детекторі буде перервано. Явну брехню прилад не розпізнає лише тому випадку, якщо людина на 100 % вірить у слова. Сучасні технології дозволяють легко виявити спроби обдурити апарат.

Чому послуги поліграфолога потрібні?

У правоохоронних органах чи великих компаніях іноді потрібна присутність фахівця-поліграфолога. За допомогою приладу можна перевірити показання людини та дізнатися, чи не несе вона загрозу благополуччю компанії. Також можна дійти невтішного висновку, чи причетний випробуваний до злочину, хоча ці дані не можна використовувати як доказ у суді.