КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Порядок дій при затопленні квартири

Коли квартиру вже залило, її власник набуває нового цивільний статус – потерпілого. І багато хто задається питанням: « що робити коли почали топити квартиру ?». Якщо процес затоплення житла ще триває, його мешканець ризикує потрапити ще і в категорію відповідачів у справі про пожежу та / або постраждалих від удару електрострумом. Щоб уникнути спонтанного негативного розвитку подій потрібно негайно відключити електроживлення квартири на вхідному щитку.

Коло учасників при затопленні

Затоплення квартири сусідами – це завжди конфліктна ситуація:

 • чиїмось майну завдано шкоди;
 • в те, що сталося є чиясь вина;
 • хтось повинен відшкодувати втрати.

Людина, якого затопили сусіди залучений в ексцес з затопленням квартири , мимоволі стає стороною в протистоянні. Йому треба докласти зусиль, щоб захистити себе від можливих несправедливих звинувачень і захистити своє право на відшкодування збитку.

Коло потенційних учасників конфлікту невеликий, це:

 1. Власники, наймачі соціального житла або орендарі.
 2. Сторона договору, яка відповідає за функціонування систем будинку – КК, ЖЕК, ДЕЗ .
 3. Забудовник, ремонтник-підрядник .
 4. Треті особи – ті, хто вступив у правовідносини з будь-яким з перерахованих вище учасників.

До затоплення і затоки квартири та інших приміщень може призвести недбалість жителів, брак у роботі забудовників, недбалість обслуговуючої компанії, нещасний випадок, дії пожежних з порятунку будинку від вогню. Причина затоплення квартири сусідами  може бути на перший погляд і не видно: наприклад, пожежа може трапитися з вини газопостачальної організації.

Коло проблем при затоці і затоплення квартири сусідами

У інциденту швидко з’являться протиборчі сторони, і кожна буде відстоювати свою позицію при вирішенні наступних завдань:

 • надання свідчень про заподіяння шкоди (матеріального і (або) моральної);
 • доказ протиправності вчинків особи, яка заподіяла шкоду;
 • обгрунтування причинного залежності настання шкоди від протиправних дій винуватця;
 • підтвердження фінансових збитків, пов’язаних із заподіянням шкоди.

Кожен причетний до ПП може стати позивачем або відповідачем, потерпілим або винуватцем шкоди.

Щоб зустріти прийдешній конфлікт у всеозброєнні, потрібно представляти – які дії дадуть можливість вийти з протистояння гідно. Отже: залив квартири сусідами , алгоритм дій.

Три необхідні формальні процедури при затоці квартири сусідами

 1. zatoplenieВикликати працівників компанії, що відповідає за роботу інженерних мереж будинку. Саме КК або ЖЕУ засвідчує своїми підписами та печатками факт заподіяння шкоди. Відомості заносяться в акт про затоплення квартири .
  Акт є наріжним каменем в захисті позицій кожної сторони.
  Об’єктивність відомостей в акті підтверджується комісією – власником житла, уповноваженою особою компанії, що знаходиться з потерпілим в договірних відносинах, представником будинкового комітету.
 2. Викликати фахівців-оцінювачів, щоб визначити і зафіксувати фактичний розмір шкоди. Право займатися діяльністю по оцінці дано тільки фізичним особам-оцінювачам, які перебувають у відповідному СРО і мають страховку.
  Розрахунок оцінки завданих збитків при затопленні квартири повинен бути об’єктивним. Якщо особа, якій доведе, що вартість в документі навмисне завищена, суд може частково або повністю відмовити в позові.
 3. Зібрати пакет документів, що підтверджують правомірність особи брати участь в суперечці, скласти позовну заяву при затоці квартири і передати його в суд.

  У обов’язковий перелік документів при затопленні квартири сусідами входять:

  • свідоцтва про право власності,
  • договори та угоди про виконання послуг,
  • акти про заподіяння шкоди,
  • розрахунок суми збитків,
  • інші документи – підстави для вимог.

Якість підготовки документів при затопленні квартири сусідами

Якщо справа передається до суду, дотримати формальний порядок дій при затопленні квартири потрібно обов’язково. Однак, простого виконання окремих його пунктів недостатньо.

Важливо – забезпечити точність і повноту виконання юридичних процедур при затоці (затоплення) квартири сусідами, а саме:

 • В акті слід відобразити об’єктивні обставини і події;
 • До участі в огляді потрібно залучити компетентних уповноважених фахівців;
 • Необхідно знайти і зафіксувати непомітні для деяких явища, події та слідства, щоб встановити точну причину затоплення (протікання з вищерозташованих приміщення, несправність обладнання і т.п.).

При затопленні квартири сусідами судовий спір виграти легше, коли документи складені ретельно і вчасно. Ви досягнете успіху у вирішенні конфлікту, якщо врахуєте всі юридичні тонкощі при описі шкоди, виборі винуватця, формуванні позовних вимог.

Щоденна рутина з повторюваним алгоритмом

Зосередьтеся на успіх. Тягар виконання рутинних, трудомістких операцій при затоці квартири сусідами залиште нашої компанії ЗалівуНет. Наші співробітники однаково успішно працюють з типовими формами документів, здійснюють правовий аналіз, ведуть аргументацію в суді. Ми спокійно і впевнено підходимо до правових спорів, будь-яку колізію дозволяємо на користь наших клієнтів.

Безліч дрібних справ ви можете довірити компанії. ми:

 • Заповнюємо і надаємо в інстанції потрібні документи вчасно, добиваємося своєчасності від всіх учасників процесу.
 • Знаходимо свідків події;
 • Переконуємо в правоті позиції;
 • Добиваємося підписання документів з об’єктивними ознаками очевидців;
 • Замовляємо і отримуємо копії реєстраційних документів, розшукуємо і відновлюємо загубилися (втрачені) свідоцтва про власність;
 • Пишемо, відсилаємо кореспонденцію, забезпечуємо її вручення;
 • Відповідаємо на запитання учасників судового процесу, задаємо зустрічні, пояснюємо, доводимо переконуємо.

Рутинні дії фахівців ЗалівуНет, складені докупи, дають можливість звернулися до нас людям відшкодувати збиток при затопленні квартири , понесений ними при затопленні житла, а найчастіше і отримати моральну компенсацію. Вас залили зверху або сусіди затопили квартиру ? Телефонуйте ми допоможемо!