КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Порядок оскарження результатів кадастрової вартості

Щоб виключити непорозуміння, пов’язані з оцінкою земельної ділянки, її бажано проводити, як мінімум, один раз в п’ять років. Отримувані результати, занесені в базу даних реєстру, дозволять здійснювати продаж або здавати в оренду цю ділянку. Однак, іноді трапляється так, що результати оцінки суперечать фактичної вартості.

Однією з причин є те, що в результаті деяких змін в законодавстві розрахункова ціна на землю значно підвищилася. Це відбилося і на ринкову вартість і на сумі податків. У зв’язку з цим утворена нова система для перегляду результатів кадастрової вартості земельної ділянки.

Однак, для перерахунку повинні існувати досить вагомі причини.

Розглянемо деякі з них.
Використання ділянки проводиться некоректно. У цьому випадку земля використовується для будівництва будинків, сільськогосподарських угідь або робіт. У такому випадку власник ділянки має право змінити ці характеристики.

Ціни на проведення оскарження кадастрової вартості.

В результаті неправильно проведеної оцінки утворилася некоректна ціна ділянки. Причиною такої ситуації може стати знаходження в безпосередній близькості ділянок зі свідомо завищеною вартістю або наявність відкритих джерел, інформація про яких була недостовірною.
Використовуваний метод узагальнення має занадто велику похибку. Це трапляється, коли не враховуються рельєфи ділянки, при якому може бути ускладнене транспортне сполучення.

Щоб оскаржити кадастрову вартість земельної ділянки і отримати достовірні дані, що відповідають його фактичної вартості, слід звернутися до професійних оцінювачів, які використовують сучасні методики і знайомим з мінливому становищем на ринку. Такий фахівець зможе зробити висновок, грунтуючись на яке можна буде оскаржити неправильно сформовану вартість.

Спеціаліст проводить формування вартості, спираючись на наступні чинники:

  • Призначення ділянки (тип). Ділянка використовується для різних забудов житлового або комерційного призначення. У всіх цих випадках використовується певна методика розрахунку.
  • Місце розташування ділянки. В цьому випадку приймається до уваги наявність автомобільних доріг, водопроводу, газопроводу та інших комунікаційних мереж.
  • Проведення аналізу руху ринкових цін. Виявляються схожі за параметрами земельні ділянки, і таким чином формується ціна одного квадратного метра землі.
  • Рельєф місцевості, на якій розташована земельна ділянка. Рельєф може бути сприятливим для будівництва або, навпаки, перешкоджати йому.
  • Форма власності також впливає на формування ціни.

Виконавши роботи оцінювач формує експертний висновок, який може бути підставою для про розгляд справи про оскарження кадастрової вартості земельної ділянки в суді або офіційним фізичною особою.

Порядок оскарження кадастрової вартості земельної ділянки передбачає наявність необхідних документів:

  • довідка про справжню вартість ділянки. Отримати її можна у відділенні реєстру.
  • документи, завірені нотаріусом, на право власності
  • документи, що доводять, що ціна встановлена неправильно. У них зазначаються фактори, які впливають на зміну ціни. Можливо додаток фото і відео матеріалів.
  • висновок незалежної експертизи, в якій враховані особливості ділянки і фінансова складова.

Якщо всі документи зібрані, доцільно звернутися до юриста, що спеціалізується на земельному праві, що допоможе уникнути помилок і непорозумінь під час утворення нової ціни.

Порядок оскарження кадастрової вартості земельної ділянки передбачає два варіанти. У першому всі документи передаються в комісію реестра, де і вирішується це питання. Другий варіант передбачає подачу позову до суду. В обох випадках до документів додається заява із зазначенням особистих даних і характеристики ділянки. Також необхідно вказати нормативи, за якими проводиться процедура оскарження вартості. До заяви додається весь пакет документів і квитанція про оплату державного мита.

Якщо необхідність перегляду вартості пов’язана зі зміною цільового призначення ділянки, слід додати відповідні довідки. Треба пам’ятати, що якщо ділянка не приватизована, всі звернення про зміну ціни відхиляються.

Найбільш просто змінити ціну можна, якщо звернутися до комісії із земельних спорах, яка є при кожному відділенні реестра. Однак для цього повинні бути дотримані певні умови:

  • остання оцінка проводилася не більше шести місяців тому
  • юридичні особи надають завірені нотаріусом копії виписок з Статуту. Фізично особи надають договір купівлі-продажу.
  • Якщо документи відповідають правилам, питання вирішується на засіданні комісії.

У деяких випадках на підставі чинного законодавства заявнику відмовляють у перегляді кадастрової вартості. Причини можуть бути різні, наприклад, помилка в експертизі або документи оформлені з порушенням правил. Щоб уникнути такої ситуації, доцільно ознайомитися з найбільш годину то зустрічаються помилками.

Причини відхилення звернення зі зміни вартості:

  • методика, за якою здійснювалася оцінка, є некоректною. Чи не були враховані деякі характеристики ділянки, проігнорований податок на додану вартість
  • немає посилань на зміни прав власності. Таке зустрічається в разі, коли частина нерухомості здана в оренду третій особі.
  • при оцінці не врахована вартість будівель
  • не врахована показник на можливий дохід.

Іноді відмова у вирішенні питання щодо зниження вартості ділянки не супроводжується точним поясненням його причини. Щоб уникнути подібного, необхідно заздалегідь ретельно вивчити всі документи, видані при останньої кадастрової оцінки і чітко слідувати всім зазначеним в них правилами. Дотримуваний порядок оскарження вартості земельної ділянки обов’язково призведе до позитивного результату.