КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Що робити, якщо оцінювач оцінив квартиру менше

Оцінка квартири – невід’ємний етап при отриманні іпотеки. Таку процедуру проводить банк під час первинного огляду квартири. При цьому фінансова установа не враховує багато факторів, які цікавлять як покупця, так і продавця. Що робити, якщо ви хочете купити квартиру за вказаною продавцем вартості в іпотеку, але банк оцінює її нижче? Давайте розумітися.

Оцінка для іпотеки: Що це таке та для чого проводиться? Під час оформлення іпотеки банк проводить оцінку нерухомості. Це нормальна процедура, що дозволяє кредитній організації убезпечити себе від фінансових втрат. Експерти ринку нерухомості вважають, що різниця між реальною вартістю квартири та оцінною може доходити до 40%. У цьому нічого дивного. Адже оцінювач проводить аналіз відповідності нерухомості своїм параметрам, до яких не завжди входить інфраструктура району та інші важливі нюанси. Що робити, якщо оцінювач оцінив квартиру менше ніж просить продавець? Існує кілька варіантів, про які буде розказано нижче.

Банк проводить оцінку нерухомості з іпотеки, щоб:

  • Дізнатись реальну вартість квартири, необхідної при розрахунку кредиту.
  • Отримати дані про технічні параметри житлової площі.
  • Перевірити юридичну чистоту об’єкта, що вирушає у заставу.

Часто оцінка квартири або будинку буває нижчою від ціни житлоплощі, яку заявляє продавець. Наприклад, продавець хоче отримати за свою квартиру 450000 грн, а оцінка банку становить 400000. Складність у тому, що банк не надасть іпотеку більше 400000. У цьому випадку покупцеві доведеться або відмовитися від покупки або скористатися варіантами вирішення цієї проблеми , описаними нижче.

Зверніть увагу: Заниження вартості житла – це своєрідне страхування банку. Тому багато кредитних установ намагаються зробити так, щоб експертна оцінка була нижчою за реальну. Такий підхід не тільки дозволяє банкам більше заробити з угоди, а й створює можливість неущербного продажу нерухомості у разі невиплати іпотеки. Тому різницю між реальною та оцінною вартістю квартири або заміського будинку потрібно мати на увазі при зверненні до банку.

Які існують способи вирішення питання з низькою оцінкою вартості житлоплощі? Що робити, якщо оцінювач оцінив квартиру менше за її вартість в іпотеку? Скористайтеся одним із наведених нижче варіантів:

  • Розмова із оцінювачем. Експерти вважають, що потрібно заздалегідь дати знати оцінювачу, що ви погоджуєтесь на більш високу вартість нерухомості, ніж вона буде оцінена. Це не зможе ввести в оману банк, але дасть шанс на придбання квартири, що вам сподобалася, з іпотечною заставою.
  • Експертиза незалежної компанії. Заздалегідь отримайте у банку список компаній, з якими працює кредитна організація. Замовте оцінку та поставте умови знайти способи збільшення вартості житла. Це не є порушенням закону. Тим більше, що при цілеспрямованому пошуку варіантів збільшення оцінки їх можна знайти.
  • Звернутися до агентства нерухомості. Не знаєте, що робити, якщо оцінювач оцінив квартиру нижче за кадастрову вартість? Скористайтеся за допомогою профільних компаній. Їхні співробітники знають, як працювати в таких ситуаціях і докладуть усіх зусиль, щоб усі учасники угоди (продавець, покупець та банк) залишилися у виграші.

Зверніть увагу: Ще одним «рецептом» вирішення цієї проблеми буде розмова з продавцем. Можна його попросити знизити потрібну ціну. Звісно, шанси на цій украй малі. Але якщо продавцю терміново потрібні гроші, він піде на такий крок, а продавець отримає сприятливий результат схвалення іпотеки.

Якщо всі зазначені вище методи не працюють, то у покупця два варіанти вирішення проблеми: покрити різницю з власних коштів або відмовитися від придбання нерухомості. Щоб не втрачати свої гроші, бажано ще раз зважити всі за та проти покупки конкретного житла. Можливо, на ринку з’явилася квартира, яка нічим не поступається вибраному варіанту, але коштує дешевше. Тоді шанси на схвалення іпотеки банків збільшаться.

Що робити, якщо оцінювач оцінив квартиру на меншу суму? Радимо не гаяти часу і відразу звернутися до нашої компанії. Надаємо послуги незалежної експертизи та оцінки майна. Співробітники «Експерт Оцінки» працюють на законних підставах. Надаємо всі необхідні документи та допоможемо вирішити проблеми з оцінкою нерухомості на користь своїх клієнтів.