КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка ризиків бізнесу

Оцінка ризиків бізнесу: успіх вашої справи
Успішність бізнесу в усіх країнах залежить від обраної стратегії (її обґрунтованості та актуальності), своєчасних інвестицій та адекватного розподілу фінансів. Для отримання очікуваного результату потрібно: дослідження, передбачення, оцінка ризиків бізнес-процесів, управління ними, їх мінімізація, звернення деяких у перевагу. Що таке ризики бізнесу Це проблеми, які можна передбачити та детальний план дій у нетривіальних ситуаціях. Розроблено оцінки ризиків, стає затребуваним ризик-менеджмент. Перелік можливих ускладнень визначають на стадії запуску підприємства, формування бізнес-проектів.
Аналіз та оцінка ризиків у бізнесі необхідні для розрахунку фінансової моделі та швидкого реагування у разі виникнення нештатних обставин. Наприклад, відкриття кафе та робота у традиційному режимі продумані до дрібниць. Але розпочалася пандемія, кур’єрська доставка замовлень не була передбачена. Для її організації знадобилося три тижні. Власник бізнесу зазнав збитків та втратив частину клієнтів, які вже звично замовляли продукти в інших підприємців. Ситуацію можна було запобігти, маючи план дій, передбачивши готовність кухні, наявність упаковки. Оцінка вартості бізнесу завжди провадиться з урахуванням ризику.

Фахівці називають значні сторони ризиків:

 • Можливість. Візити інспекції, наступ чергових локдаунів, поява конкурентів та інші обставини.
 • Ступінь втрат та їх мінімізація. Інстанції можуть закрити заклад до усунення неполадок, збитки легко понести через виходу з ладу обладнання. Якщо конвеєр з виробництва зупиняється на ремонт, то потрібен запасний план дій. Або придбання дублюючої плити, холодильника у громадському харчуванні.
 • Відповідальні особи та виділення коштів. Є відповідальна особа, яка запобігатиме ризикам, мінімізує наслідки, зможе переорієнтувати колектив на інший режим роботи. Подолання кризових обставин завжди потребує витрат, тому в бізнес-плані має враховуватись компенсація втрат.

Ризик-менеджер компанії допоможе розпланувати роботу, визначити проблеми, із якими зіткнеться бізнес. Оцінка підприємства та ризики При відкритті підприємства, купівлі виробництва, продажу бізнесу, інвестуванні відповідальний підприємець чітко уявляє всі загрози, проблеми, перспективи. Ризики в оцінці вартості бізнесу ліквідності, репутаційні, юридичні будуть визначені менеджерами підрозділів чи експертами нашої компанії. Податкові ризики можна зменшити, впроваджуючи автоматизацію процесів, електронний документообіг, ведення податкового консалтингу. Потрібний первинний аналіз усієї документації контрагентів ще до укладення договорів. Тільки після аналізу та критичного розгляду поданих відомостей варто укладати договори з передбаченою мінімізацією втрат.
Традиційно враховуються загальні всім сфер діяльності загрози.

 • Внутрішні
  Дії керівництва та працівників повинні підтримувати репутацію установи. Наприклад, після успішно проведеної рекламної кампанії клієнти звертаються в службу підтримки або задають питання, але співробітники відповідають однозначно, не дають повних відомостей. Спілкування сухе, немає уваги до зацікавленого користувача. Людина розчаровується, власник бізнесу з вини менеджера не отримує прибутку.
 • Виробничі та фінансові
  Шлюб можливий через некомпетентність працівника, збій у роботі обладнання, відключення енергії та безлічі інших причин. Фінансові втрати бувають несподіваними, але багато хто можна передбачити – наприклад, мати деякі «засіки», які запобігають катастрофі, якщо клієнт затримує оплату за постачання продукції, або розуміти, куди можна звернутися, щоб отримати кредитування.
 • Страхові
  Усі стихійні лиха, пожежі, поломки обладнання, які можна передбачити, розумніше застрахувати. Потрібні вкладення, але у разі затоплення або короткого замикання інших подій буде отримана компенсація.
 • Зовнішні
  Тут можна лише мінімізувати вплив факторів. Зміни в законах, локдауні, нововведення в облікових програмах, інші обмеження не повинні зупинити діяльність.

Як оцінюють ризики і хто це робить Професіонал використовує метод «занурення» у діяльність клієнта, бачить сильні та слабкі сторони. Як змінні чинники розглядаються – рентабельність активів, динаміка прибутку, автономія, ліквідність. Фахівець використовує соціально-економічний моніторинг та правовий, застосовує нормативно-довідкову інформацію. Ризики в оцінці вартості бізнесу дають розуміння перспектив, напрямів розвитку. При купівлі, продажу, інвестуванні наявність такого документа допоможе не помилитись та обрати грамотну стратегію.
Незалежну експертну оцінку надає компанія Експерт оцінка. Наші оцінювачі володіють знаннями в галузі юриспруденції, економіки, математичного та статистичного аналізу. Вони вивчають особливості бізнесу клієнта. Тому оцінка завжди об’єктивна та охоплює всі сторони діяльності вашого підприємства.