КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Заперечення кадастрової вартості земельної ділянки судова практика

Кадастрова вартість земельної ділянки встановлюється для розрахунку податків на майно, землю та інші виплати. Ця величина за законом має бути еквівалентна ринковій вартості. Тим не менш, часто вона виявляється значно більшою. Помилки в підрахунках можуть бути пов’язані з неправильним зазначенням характеристик ділянки, її призначення та області застосування, тобто всіх параметрів, з яких складається реальна ринкова вартість.

Власник має право на заперечення кадастрової вартості земельної ділянки Судова практика каже, що у 70% випадків суд задовольняє позовні вимоги.

Навіщо потрібна процедура перегляду?

Якщо податки та інші виплати залежать від кадастрової вартості, то її зміна спричиняє і зміну цих виплат. Зниження дозволить:

  • Зменшити податок на ділянку;
  • Зменшити викупну ціну;
  • Зменшити розмір орендної плати користування.

Судова практика каже, що з сприятливого результату справи потрібно:

  • Скласти звіт про оцінку ринкової вартості. Цю роботу слід довірити експертній компанії, де проведуть необхідні обчислення та грамотно оформлять усі документи. Від якості оформлення документації цьому етапі безпосередньо залежить успіх справи.
  • Звернутися до регіональної комісії при реєстрі. Сьогодні цей етап можна пропустити.
  • Подати позовну заяву до суду. Якщо комісія дала негативну відповідь, то оскаржити це можна і через арбітражний суд.
  • У разі відмови перегляду судом, можна звернутися до апеляційного суду.

Як відбувається заперечення кадастрової вартості земельної ділянки

Судова практика сьогодні допомагає визначити вдалі підходи у позовних заявах:

  • Повне та правильне складання звіту про ринкову вартість ділянки;
  • Звіт про оцінку містить усі відомості, передбачені законом. Сюди відноситься: аналіз стану ринку аналогічних об’єктів нерухомості, описаний процес оцінки, проаналізовано способи ефективного використання ділянки, наведено обґрунтовані результати про реальну ринкову вартість об’єкта нерухомості.
  • Цей підхід послідовно випливає із попереднього – вибір компанії-оцінювача визначає успішність процесу заперечення.

Таким чином, існує ще низка доказів та аргументів, які дозволяють знизити розмір податкових та орендних виплат під час судових розглядів.

Визначення фактичного використання земельної ділянки у вигляді інженерної оцінки – вагомий аргумент під час суперечок, оскільки зазначений основний вид діяльності ще є доказом використання землі у певних цілях.

Є фактори, які можуть завадити суду ухвалити рішення на користь позивача. До них відноситься: недостовірність відомостей, зазначених у заяві та звіті оціночної компанії; неправильне визначення та застосування законодавчих норм.