КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Як оцінює збиток майна незалежний експерт після затоплення квартири

Незалежна оцінка квартири після затоки , що сталося через халатність мешканців або аварії систем водопостачання, здійснюється в процесі досудового врегулювання конфлікту або для розгляду в суді.

Як правило, оцінка після затоплення необхідна в наступних випадках:

 • Квартира постраждала від води, що пролилася з верхніх приміщень;
 • Сталася аварія (наприклад, утворилася тріщина під час перепланування);
 • З вас вимагають покрити необгрунтовано завищені суми;
 • Потрібна зустрічна оцінка збитку після протікання для зміцнення своєї позиції в суді;
 • При судовому розгляді виникла необхідність у професійній експертизі для точного визначення суми збитків потерпілих.

Запрошений незалежний оцінювач повинен розрахувати вартість ремонту або відновлення об’єкта, упущену вигоду від отримання яких держава і ціну на таку ж нерухомість, яку пропонує відкритий ринок.

Як проводиться оцінка збитку квартири після затоки

 1. Огляд постраждалих приміщень. Вирішальний етап експертної процедури, коли вирішується питання про суму компенсації на проведення відновлювальних робіт. Досліджуються пошкодження оздоблення приміщень, предметів інтер’єру, меблів, покриття підлоги, побутової техніки – того, що потрібно ремонтувати або міняти.

Це важливо! Щоб оцінка збитку після затоплення мала правову силу, необхідно грамотно скласти акт огляду.

 • Розрахунок вартості ремонтно-відновлювальних робіт. На цій стадії фахівець визначає, скільки коштів буде потрібно на лагодження або оновлення меблів, побутової техніки, нову обробку приміщень.

Це важливо! Сума витрат на відновлення майна і особистих речей без урахування зносу, оскільки будівельними нормативами його застосування, в такого роду події не передбачений.

 • Оцінка майна після затоки квартири , яке відновленню не підлягає. Найчастіше лише деяку обробку, техніку, предмети інтер’єру можна «воскресити».

Це важливо! Розрахунки компенсаційних виплат виробляються з урахуванням актуальних цін на ринку.

 • Підготовка телеграми-повідомлення

У той день, коли проводиться незалежна експертиза збитку від затоки , повинні бути присутніми винуватці аварії. Їх викликають спеціальною телеграмою. Надалі ці люди (або посадові особи) будуть відшкодовувати витрати на відправку даного повідомлення. У посланні буде вказана адреса одержувача, його ПІБ і час проведення огляду. Окремо уточнюється місце зустрічі сторін.

Це важливо! У тексті телеграми слід писати, що в разі відсутності винної сторони, обстеження проходить без неї.

Примітка: відправка телеграми не є обов’язковою умовою проведення оцінки, її можна провести і не запрошуючи винуватця потопу.

Що потрібно пред’явити оцінювачу

Оцінка затоки квартири проводиться при наявності: наступних документів:

 • Акт експлуатаційної служби (копія);
 • Правовстановлюючі паперу (копії);
 • Кадастровий або технічний паспорт на квартиру, при наявності (копія);
 • Паспорт власника приміщення (копія)

Щоб розрахунок був більш точним, можна додати копії чеків за оплату попереднього ремонту, якщо вони є у потерпілого.

Навіщо потрібна оцінка затоки квартири

Після виконання оціночних робіт і отримання на руки експертного звіту можна з повною підставою скласти позов про компенсацію матеріальних збитків для розгляду в суді. Своєчасне звернення до експертів і аналіз нанесеного шкоди дозволяє постраждалим безболісно і справедливо вирішити проблемні питання зі страховиком.

Це стане в нагоді, якщо виникнуть розбіжності за сумою виплат страхової компанії. Але головне – ви збережете свої нерви і здоров’я. Для вас експертна оцінка після затоки квартири – офіційний документ, який є доказом у суді для призначення суми відшкодування.

Нюанси звернення до експертів

Є кілька моментів у проведенні оціночних робіт, які клієнтам потрібно знати.

 • При зверненні до судів витрати, яких вимагає оцінка збитку при затопленні , вносять в суму позову.
 • В обов’язки оцінювача не входить з’ясування причин потопу і знаходження винної особи. Його завдання – незалежна оцінка збитку затоки . Він повинен розрахувати обсяг матеріальних збитків, завданих майну замовника.
 • З огляду на те, що ЖЕК не складає список пошкоджень в своєму акті, експерт в звіті відображає вартість необхідного ремонту і заміни зіпсованих речей.
 • На обробку і декоративні матеріали знос не нараховується. За ГК винуватець повинен повністю відновити майно сусідів, навіть якщо там давно не робили ремонт. Або заплатити за відновлення первісного вигляду приміщень. Оскільки повернути залите житло в його «вбите» стан практично неможливо, доведеться проводити новий ремонт на суму, яку виявить незалежна оцінка збитку при затоці квартири .
 • Знос меблів, побутової техніки, іншого нерухомого майна може нараховуватися тільки при наявності аналогічних ринкових пропозицій, які перебувають в такому ж стані, що було до затоки (припустимо, старий телевізор, зношений диван і ін.).

Витрати, які ляжуть на відповідача через порушення прав (втрати, пошкодження) особистого майна, повинні бути правильно прораховані фахівцем. Щоб визначити суму збитків в частині необхідного ремонту та відновлювальних робіт, а також відстояти свої права, буде потрібна допомога професіоналів.

Скільки коштує оцінка збитку від затоплення квартири

Вартість оцінки затоплення квартири послуг ніяк не пов’язана з ціною на постраждале житло або його ремонт. Дії експерта оцінюють відповідно його трудовитрат. При замовленні послуги « оцінка збитку після затоки квартири » у компанії «ЗалівуНет» наші клієнти отримують масу переваг, тому що ми:

 • Враховуємо актуальні ринкові ціни;
 • Знаємо основні методи ремонту;
 • Допомагаємо кваліфікувати витрати на оплату оціночних робіт як судові витрати (тобто, позивач не платить за оцінку збитку після затоплення квартири , покладаючи це на відповідача);
 • Оцінюємо чесно;
 • Готуємо укладення відповідно до нормативів, що дає їм юридичну силу для суду;
 • Безкоштовно консультуємо клієнтів.

Якщо у вас стався залив квартири, оцінка збитку нашими експертами дозволить швидко відшкодувати збитки через суд. Зв’яжіться з фахівцями компанії «ЗалівуНет» будь-яким зручним способом, і ми допоможемо відстояти свої права.

Стягнення збитків від потопу

Сума компенсації і спосіб виплати (в судовому порядку або до суду) обумовлюються в особистій бесіді з замовником послуг.

Це важливо! Винуватець відмовився відшкодовувати збиток? Тоді судовий орган надсилає виконавчий лист в ССП (службу судових приставів). Відповідача попереджають, що в разі невиконання рішення суду, його майно буде заарештовано.

Часто потопи приміщень завдають відчутної шкоди нерухомості громадян. Якщо вам потрібна експертна оцінка збитку при затоці квартири , звертайтеся до нас по телефону, пишіть на електронну адресу компанії або заповніть заявку тут . І наш експерт прибуде до вас в призначений час.