КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Історія винаходу поліграфа

З давніх-давен людей мучило питання про те, як розрізнити правду і брехню. Вчені прийшли на допомогу, розробивши спеціальний апарат – поліграф. Дуже швидко такий метод дослідження набув широкої популярності, але таку відому назву «детектор брехні» він отримав вже пізніше від журналістів.

Етапи розвитку поліграфу

70-ті роки ХІХ століття. У 1877 році італійський фізіолог А. Моссо створив плетизмограф (прародитель поліграфа) – прилад для фіксації кровонаповнення судин та частоти пульсу людини. Він зауважив, що коли піддослідний відчуває страх, частота серцебиття збільшується.

80-ті роки ХІХ століття. У 1881 році криміналіст з Італії Ч. Ломброзо вперше застосував для визначення брехні свій винахід – гідросфігмограф.

20-ті роки ХХ століття. У 1921 році поліцейський Дж. Ларсон сконструював апарат, схожий на сучасний детектор брехні, і успішно використовував його при розкритті злочинів. Прилад реєстрував одночасно на зміни пульсу, дихання та артеріального тиску. У 1923 році оброблені дані цього апарату були вперше представлені в суді як доказ.

30-ті роки сучасності. В 1933 Л. Кілером був спроектований перший переносний поліграф, який, на відміну від попередніх винаходів, мав датчик, що вимірює електричний опір шкіри. Цей метод використовується і в сучасних пристроях. У 1935 році цим же вченим було розроблено докладну методику тестування на поліграфі, відкрито школу поліграфологів та налагоджено серійне виробництво детекторів брехні.

40-ті роки ХХ століття. З цього часу практично кожна поліцейська ділянка була оснащена поліграфом. Крім того, поліграф став широко застосовуватися у великих компаніях та банківських структурах для перевірки співробітників у ході службових розслідувань та прийому на роботу. І перевірка на поліграфі стала дуже популярною.

Перевірки на поліграфі у 2017 році

Сучасний детектор брехні є портативним комп’ютером, до якого підключені спеціальні датчики. Вони здатні визначати до 50 різних параметрів: від почервоніння шкіри на різних ділянках тіла до ступеня розширення зіниць та почастішання моргання. Достовірність результатів тестування залежить від кількості показань. Трактування залежить тільки від поліграфолога та рівня його кваліфікації. Вдосконалення приладів відбувається постійно.