КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка морських і річкових суден

Ocenka_sudiv

Законодавство класифікує морські та річкові судна як нерухоме майно. У той же час з точки зору економіки суду правильніше розглядати в якості обладнання і машин, і цей клас техніки вимагає особливих методів оцінки. Послуги з визначення вартості судів включають в себе не тільки оцінку власне морського чи річкового судна, але і висновок з оцінки його основних елементів, тобто двигунів, навігаційного обладнання і т.д. 

Навіщо потрібна оцінка судів

Оскільки суду стають об’єктом застави, то оцінка потрібна для визначення вартості майна компанії – заставодавця. Так як весь світовий флот за рідкісним винятком будується із залученням позик, то кредитори, бажаючи убезпечити себе, дуже прискіпливо ставляться до процедури оцінки судів, що надходять в заставу, як, втім, і до решти майну позичальника.

Проведення оцінки морських і річкових суден вимагають страхові компанії при укладанні договору страхування засобів водного транспорту.Це робиться з метою встановити розмір страхової вартості та страхової суми по оцінюваного об’єкту.

Оцінка засобів водного транспорту необхідна в наступних випадках:

  • для потреб кредитування, при передачі судна в заставу;
  • при укладанні договору про покупку або продаж судна;
  • для обчислення податків;
  • при укладанні договору страхування судна;
  • при укладенні договору оренди судна;
  • для інших цілей.

У процесі проведення оцінки фахівці мають справу з різноманітними об’єктами, що підлягають аналізу для визначення вартості. Експерти, які здійснюють заходи по оцінці засобів водного транспорту, користуються методами, в основі яких лежить багаторічний досвід і накопичені знання. Пріоритетом в роботі оцінювачів є якісне задоволення вимог і цілей замовника.

Цілі оцінки судів

Метою оцінки морського чи річкового судна зазвичай є визначення його ринкової вартості. Однак якщо мова йде про передачу судна в заставу, і при цьому складається дефіцит часу, то оцінною компанією визначається вартість обмеженої реалізації судна. Якщо судно виводиться з експлуатації та відновлення його неможливо, експертами буде виведена вартість металобрухту, отриманого при обробленні корпусу, при цьому будуть враховані витрати на здійснення обробних робіт. Отримана в результаті вартість називається скрапова.

Суду для потреб оцінки класифікуються залежно від конструкційних і експлуатаційних особливостей. За характером експлуатації морські та річкові судна поділяються на:

  • що знаходяться в стадії будівництва;
  • що знаходяться в експлуатації;
  • аварійні та виведені з експлуатації.

Отримати найбільш достовірний результат в оцінці засобів водного транспорту можливо тоді, коли фахівець оціночної компанії в своїй діяльності застосовує різні методики і способи, що використовуються в практиці різних країн світу. Для того, щоб найкращим чином виконати завдання по оцінці судна, фахівець-оцінювач повинен мати чітке розуміння інтересів і цілей замовника.