- Навіщо знати ціну об’єкта?
- Кому довірити розрахунок вартості?
Головна мета будь-якої оцінки – визначити величину вартості нерухомого, рухомого майна. Визначальний аспект роботи спеціаліста, який займає процедурою оцінювання, – конкретну вартість, яку необхідно дізнатися.
Навіщо знати ціну об’єкта?
Багато великих компаній не вважають оцінку вартості чимось важливим. Їхні власники часто не помічають сенсу у проведенні процедури, поки об’єкт не приноситиме суттєвого доходу. До того моменту оцінка вартості вважається приводом для гордості власника.
Головних цілей замовлення проведення оцінювання об’єкта багато. З них необхідно виділити такі:
- Процедура оцінювання дає об’єктивну інформацію щодо стану майна. Реагуючи на неї, власник завжди може поправити курс.
- Не можна просити додаткового фінансового впливу в інвесторів, не маючи даних про реальну ціну компанії. Власник ризикує втратити те, для чого звертався.
- Оцінка дає можливість знати коректну вартість будинку, дачі, земельної ділянки перед продажем, здаванням у найм.
Визначати точну ціну необхідно і для реалізації об’єкта, і для його покупки. Показник важливий, якщо потрібно скласти стратегічний план управління майном.
Кому довірити розрахунок вартості?
Оцінюванням нерухомого, рухомого майна займається оцінювач. Усі його дії відповідають основним стандартам.
Існує кілька основних типів вартості:
- Ринкова. Вважається найточнішою. За неї власник реалізує майно покупцю під час комерційної угоди. Кожна сторона діє компетентно, розважливо. До ринкової вартості власності її входять витрати, податки.
- Спеціальна. До неї вже включені додаткові елементи, умови, що впливають на загальну величину. Головний принцип – окремі складові ціни підприємства, житловий будинок, землі.
- Вартість відкритого ринку. До неї входять елементи, які об’єкт має при альтернативному застосуванні, злитті з іншою власністю. Вартість цього типу вважається розрахунковою. За неї реалізація права власності провадиться на дату оцінювання. Розрахунок здійснюється готівкою, дотримуються всіх умов продажу.
- Інвестиційна. Пов’язана з прибутковістю об’єкта для інвестора за певних умов. Може залежати від індивідуальних інвестиційних вимог. Людина вкладає гроші, згодом отримує прибуток.
- Ліквідаційна. Визначається, коли фірма, компанія на межі банкрутства, руйнування. Розраховуючи ліквідаційну ціну організації, є можлива величина ціни. Нею фірма швидко реалізується, якщо власник згоден відчуження майна.
- Кадастрова. Встановлюється фірмами, які працюють у цій сфері. Розраховується для оподаткування нерухомості, землі, підприємства.
Вам потрібно розрахувати оцінку будинку, дачі, заміської землі? Звертайтеся до співробітників фірми. Вони поведуть процедуру оцінювання, правильно оформлять документи.