КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Що робити після ДТП?

Яким би досвідченим та акуратним не був водій, на жаль, він ніколи не застрахований від дорожньо-транспортних пригод за участю інших, менш грамотних чи ризикованих учасників авторуху. Зараз ми з вами поговоримо про те, що робити після ДТП , щоби звести його наслідки до мінімуму.

Порядок дій після ДТП

Отже, з тієї чи іншої причини ви потрапили в аварію. Вийшли з машини у вкрай збудженому та схвильованому стані, і… А що далі? Насамперед, необхідно заспокоїтися, чого б це вам не вартувало, і наскільки неможливим би не здавалося, враховуючи масштаби збитків. Видихнули? Заспокоїлися? Далі потрібно просто чітко дотримуватись основних правил поведінки після ДТП, і все буде добре.

  • По-перше, у жодному разі не залишайте місця аварії. Навіть якщо ваша машина заважає дорожньому руху, за нею утворився затор, і не думайте відганяти її вбік. Надалі це може завадити відновити точну картину події, а це, у свою чергу, негативно вплине на можливість отримання страхової премії.
  • По-друге, не забудьте відразу ж увімкнути аварійку і виставити перед машиною знак аварійної зупинки. В іншому випадку, співробітник ДІБДР випише на вас довідку, яка свідчитиме про порушення, а це цілком може стати підставою для невиплати компенсації.
  • Тепер, не зволікаючи, викличте співробітників ДІБДР на місце аварії. У жодному разі не піддавайтеся ні на які вмовляння винуватця ДТП про те, щоб вирішити все «мирно», скільки грошей він вам не пропонував би. На сьогоднішній день часто відбуваються ситуації, коли після такого «договору» того, хто взяв гроші та поїхав, виставляють винуватцем аварії, а довести протилежне вже виявляється дуже складно.
  • Запишіть телефони та адреси свідків та учасників аварії, зробіть кілька фотографій місця аварії, положення автомобіля та інше.
  • Потім, відповідно до норм закону, необхідно заповнити повідомлення про ДТП. Це робиться усіма учасниками аварії.
  • Коли ви розписуєтесь у тих чи інших документах, дивіться, за що розписуєтеся. У жодному разі не підписуйте порожні або не до кінця заповнені бланки.

Звернення до страховиків після ДТП

Після того, як співробітники мрео підготують повний пакет документів з ДТП (зазвичай це відбувається протягом 10 днів), необхідно звернутися до страхового агентства. Разом з тим, віддзвонитися та повідомити страховикам про страховий випадок, що стався, слід якомога раніше, а надалі вже приїхати до них з наступним набором документів:

  • Заява про страховий випадок;
  • Пакет документів із мрео;
  • документи, що підтверджують право власності на автомобіль;
  • Звіт експертизи;
  • Платіжні документи, що підтверджують понесені вами витрати;
  • Витяг з особового рахунку з реквізитами, на які слід перерахувати страхову виплату;
  • Інші документи – іноді запитуються щодо КАСКО.

Дуже важливо, щоб експертиза проводилася незалежним оцінювачем, а не співробітником страхової компанії. В іншому випадку сума вашої шкоди виявиться сильно применшеною.

Страхощики довго не перераховують кошти на ремонт машини чи зовсім безпідставно відмовляються від їхньої виплати? Не намагайтеся «воювати» з ними самостійно, зверніться до професійної юридичної агенції та складіть відповідний позов.

Якщо ви підете нашим порадам щодо того, що робити після ДТП, то зможете добитися повного відшкодування завданих вами збитків.