КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (097) 323-85-85 Пн - Сб 10:00-18:00 (097) 323-85-85
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка заарештованого майна

  • Яке майно підлягає продажу для повернення боргу кредиторові
  • Хто допускається до оцінки
  • Оскарження результатів оцінки заарештованого майна

Найчастіше позичальники переоцінюють свої можливості. Це призводить до того, що борг залишається непогашеним у потрібний термін. І тут майно боржника підлягає арешту, а закондавством передбачено процедуру його оцінки. Там же зазначено, що підлягає оцінюванню та хто цим має займатися.

До цього процесу залучається ліцензований експерт. Під час проведення експертизи фахівець орієнтується середню ринкову вартість майна.

Яке майно підлягає продажу для повернення боргу кредиторові

Сам боржник неспроможна брати участь у оцінці. Судовий виконавець складає акт на підставі аналізу ринку та збору інформації про передбачувану вартість майна, що підлягає арешту. Для повернення боргу кредитору підлягають опису:

  • дорогі речі загального призначення.
  • предмети образотворчого мистецтва чи іншого виду творчості, які мають цінність.
  • цінні нумізматичні колекції.
  • брухт дорогоцінних металів, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби.
  • цінні папери: ощадкнижки, акції, чеки, векселі, облігації та ін.
  • транспортний засіб.
  • нерухомість.

Щоб визначити вартість цінних паперів, пристав запитує інформацію в юридичної особи, яка проводить торги над ринком.

Якщо одна із сторін: стягувач/боржник – не згодна з проведеною експертизою, то вони мають право розпочати оскарження оцінки заарештованого майна в суді. Витрати на повторну процедуру сторона, що оспорює, бере на себе.

Хто допускається до оцінки

Протягом місяця після ухвали суду судовий пристав зобов’язаний залучити до оцінки незалежного експерта. Акт із попереднім висновком передається фахівцям-оцінювачам, вибраним із представленого списку. Ними можуть бути некомерційні організації, які мають досвід у визначенні вартості певних видів майна, а також юридичні особи або їхні представники, які мають допуск до такого виду діяльності.

Завищувати чи занижувати оцінку заарештованого майна експертам немає сенсу, оскільки оцінки залежить кінцевий результат виконання рішення суду. Завищена ціна може призвести до того, що речі не будуть реалізовані у визначений термін та повернені боржнику у користування. Занижена ціна може перекрити борг і задовольнити претензії кредитора. Тож позитивного вирішення питання незалежний оцінювач повинен орієнтуватися реальну вартість речей. За хибне висновок його можуть притягнути до відповідальності.

Оскарження результатів оцінки заарештованого майна

Після трьох днів після процедури оцінювання суд виносить відповідну постанову. Але якщо в процесі порушуються права боржника або він не згоден з експертизою, то у відповідача є право оскаржити результати оцінки. На оскарження йому подається десять днів.

Заперечення експертизи та призначення повторної процедури може відбуватися і в інших випадках:

  • Коли термін, призначений судом (один місяць) минув, а оцінку майна, що підлягає арешту, так і не було проведено.
  • Коли до оцінки не було залучено спеціаліста, і пристав зробив її самостійно.

Якщо після закінчення призначеного судом терміном майно відповідача був реалізовано, то суд вправі запропонувати його позивачу в натуральному вигляді рахунок погашення заборгованості. У разі відмови власність повертаються боржнику.