КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Оцінка майна для прийняття спадщини

Перед тим, як вступити в права спадкування, оцінка майна, яке належить одержати, має пройти оцінку.
У правильній оцінці успадкованого майна в першу чергу зацікавлений сам спадкоємець, оскільки він не тільки набуває майно, а й змушений платити податок або мито при вступі у спадок. Крім того, до нього так само можуть перейти і боргові зобов’язання, які мав заповідач.

Для чого потрібно оцінювати отримується спадок

Перед тим, як вступити в права спадкування і отримати документ, що підтверджує право на спадщину, кожен спадкоємець повинен заплатити держмито, сума якої залежить від декількох факторів:

  • Від того, до якої черги спадкування відноситься спадкоємець;
  • Яка вартість майна, яке повинно бути отримано у спадок.

Тому, метою проведення оцінки спадкового майна є, перш за все, отримання офіційного документа, завдяки якому буде правильно розрахована сума державного мита. При цьому оцінюється не тільки нерухомість (квартира, будинок або дача), оцінювати доводиться будь-яке майно, яке може представляти цінність.

наприклад:

  • Нерухомість (сюди відносяться не тільки житлові приміщення, а й нежитлові будівлі);
  • Будь-які види транспортних засобів;
  • Акції та інші цінні папери;
  • Все рухоме майно, яке можна віднести до розряду цінного;
  • Вогнепальну, холодну і колекційну зброю;
  • Все, що відноситься до інтелектуальної власності;
  • Бізнес.

Є випадки, коли спадкоємці звільняються від сплати держмита, але це не є умовою відмовлятися від оцінки спадкового майна. Коли спадкоємець нотаріально буде оформляти право власності, нотаріус повинен буде вказати вартість спадщини, а для цього воно має бути оцінений.
коли і хто проводить оцінку успадкованого майна

Перед тим, як зробити оцінку для прийняття спадщини, необхідно усвідомлювати для чого взагалі проводиться ця процедура, як і коли відбувається оціночна експертиза. Свідоцтво, яке засвідчує право на спадщину, спадкоємці можуть отримати не раніше, ніж через півроку з дня смерті людини, на чиє майно пред’являють права спадкоємці. Протягом півроку кожен, хто пред’являє права на спадщину, може пред’явити документи, що підтверджують це їх право.

Оцінку майна, що підлягає спадкоємства, часто проводить не один експерт, а кілька. Вірніше, в залежності від того, що саме потрібно оцінити, до того фахівця і звертаються (нерухомість, транспорт, цінні папери). Оцінювати спадкове майно можуть як фахівці державних установ, так і експерти приватних організацій, які мають ліцензію на цей вид діяльності.

Які бувають види оцінки спадкового майна

Розрізняють три основних види оцінки: кадастровий, інвентаризаційний і ринковий.

Різниця цих видів оцінки полягає в тому, що вони проводяться різними організаціями і мають різну оціночну вартість. Найдорожча ціна встановлюється при ринковому оцінюванні, а найменша – при інвентаризаційному оцінюванні. Слід зазначити, що нотаріус не має ніякого права вказувати спадкоємцям де саме проводити оцінку спадщини. Потрібно мати документ, в якому представлена інформація про ринкову ціну майна, але ким вона буде проводитися, повинен вирішувати виключно спадкоємець.

кадастрова оцінка

Цей вид оцінювання проводить державна організація, або незалежна експертна компанія, яка має право проводити такий вид оцінки. Всі відомості, отримані в результаті визначення кадастрової вартості, вписуються в державний реєстр.

Зараз досить часто виникають ситуації, коли спадкоємці заперечують вироблену оцінку спадкового майна. У цьому випадку він має право звернутися в незалежну експертну службу, замовляє оцінку і отримує акт про ринкову оцінку майна.

Якщо виникає необхідність дізнатися, які дані вказані в кадастровому реєстрі, це можна зробити, зайшовши на офіційний сайт Росреестра, зробивши наступні кроки:

  • Заповнити форму заяви, розміщеного на сайті, вказавши ваше намір отримати виписку;
  • Необхідно вказати номер об’єкта, під яким він значиться в кадастровому реєстрі, вартість якого ви хочете дізнатися, і знайти його місце положення на карті;
  • В електронному вигляді завантажити на сайт документ про результати оцінки об’єкта.

Другий варіант отримання виписки з кадастрового реєстру – звернутися безпосередньо а реестр з такою самою заявою. Після цього, протягом п’яти робочих днів можна отримати необхідний документ.

інвентаризаційна оцінка

Даний вид оцінювання проводиться експертом бюро технічної інвентаризації. При цьому виді оцінювання не враховуються багато факторів, що безпосередньо впливають на ринкову вартість оцінюваного майна. Наприклад, при оцінці житла не враховується місце розташування оцінюваного об’єкта (центр населеного пункту або околиця), а так само доступність інфраструктур (наявність поблизу лікарні, школи, дитячих садків, і так далі). Все це значно впливає на вартість оцінюваного об’єкта. В даний час нотаріус зобов’язаний прийняти будь-який документ про вартість успадкованого майна, і, виходячи з зазначеної в ньому вартості, розрахувати суму держмита.

ринкова оцінка

Ринкова вартість майна – це найточніша оцінка, яка може бути використана при покупці або продажу власності. Тут при розрахунку вартості враховуються всі фактори, які можуть впливати на ціну. Такій оцінці може піддаватися не тільки нерухомість, а й будь-які інші об’єкти спадкування. Наприклад, транспорт, колекції, цінні папери, бізнес, і багато іншого, що може представляти цінність. Якщо ви надаєте акт про ринкову оцінку успадкованого майна, але сума державного мита буде розраховуватися з вказаною в акті вартості спадщини.

Будь ласка введіть ваш номер телефону і ми передзвонимо вам найближчим часом!
Запит зворотного дзвінка! Ми звяжемося з вами найближчим часом.
Помилка надсилання запиту зворотного дзвінка! Будь ласка спробуйте ще раз!
Write a email to us!
Email sent! We will contact you soon.
Error sending email! Please try again!