КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Де і як оцінити квартиру

Також Ви можете отримати у нас безкоштовну консультацію щодо оцінки квартири за тел. (068) 122-11-22
Ви дізнаєтеся:

Навіщо та коли потрібна оцінка квартири?
Де і як можна оцінити квартиру?
Що потрібно для оцінки квартири?
Що впливає вартість квартири?
Сьогодні оцінка квартири стала однією з найпопулярніших послуг. Як мінімум раз у житті більшість людей ставить питання: «Як визначити, скільки коштує моя квартира?» Ми допоможемо вам розібратися в різноманітті послуг, що пропонуються на сучасному ринку, і визначити, які з них необхідні.

Навіщо потрібна процедура?

Відповідей це питання — безліч. Найпопулярніший із них — оцінити квартиру необхідно під час шлюборозлучного процесу. Не завжди розлучення проходить мирно та спокійно. Найчастіше доводиться вдаватися до послуг юридичних фірм, які допоможуть домогтися чесного, справедливого розподілу майна. Відповідно, для прийняття рішення юридичним фірмам необхідно знати точну вартість.

Друга за популярністю причина – вступ у спадок. Тут є два варіанти: або ви – єдиний спадкоємець, і вам потрібно визначити вартість для обчислення розміру нотаріального державного мита, або ви не хочете вступати в право власності, внаслідок чого інші спадкоємці можуть заплатити вам “відступні” – вартість, що дорівнює вартості вашої частки у квартирі, щоб стати повноправними власниками нерухомості.

До нас звертаються для оцінки квартири та інших цілей: для надання звіту про вартість у банк (наприклад, для отримання іпотечного кредиту або надання своєї нерухомості як заставу для інших видів кредиту), для обґрунтування вартості при продажу нерухомості або для надання в опіку.

Де можна оцінити нерухомість?

Коли ви зіткнетеся з цим, ви, природно, подумаєте про те, як і де це можна зробити.

Є кілька способів:

 • Через Інтернет. Якщо вам потрібна ціна для продажу, ви можете скористатися і численними онлайн-сервісами. Так доцільно чинити в тому випадку, якщо ви володієте самою типовою нерухомістю, є єдиним власником, і в нерухомості, що оцінюється, відсутні будь-які обтяження (взята іпотека, житло знаходиться в будинку, що є об’єктом культурної спадщини, тощо). Не слід забувати, що всі подібні послуги можуть визначити лише приблизну ціну. Іноді різниця між реальною вартістю та вартістю, визначеною в онлайн-сервісі, може відрізнятися на десятки, а то й сотні тисяч.
 • Через агентство нерухомості. Найчастіше для продажу люди (особливо зайняті на роботі) звертаються до агентств нерухомості. Оцінка, як правило, входить до послуг з продажу та не потребує додаткових витрат. Проте будьте уважні! Звертаючись у недобросовісне агентство, ви ризикуєте тим, що вартість вашого житла може бути від початку сильно занижена. Це робиться для максимально швидкого продажу. Тому, проводячи оцінку через агенції, незайвим буде навести довідки у колишніх клієнтів агенції нерухомості або провести паралельно незалежну оцінку.
 • З допомогою незалежного оцінювача. Для нього це його «хліб». Тільки замовляючи послугу у професіоналів, ви можете бути впевнені, що отримаєте максимально адекватну вартість. Як правило, процедура не займає багато часу і надалі окупається з лишком. Також замовлення оцінки квартири в компанії дасть те, що ви не зможете отримати, скориставшись іншими способами оцінки: офіційний документ, що підтверджує вартість, звіт про оцінку. Цей звіт потрібний для офіційного обґрунтування ціни в судах, банках, органах опіки та ін.

Що необхідно?

Припустимо, що ви вже визначилися з тим, де хочете замовити послугу. Тепер давайте визначимося з тим, що для цього потрібне. Наприклад візьмемо процес роботи професійного оцінювача.

Процедура складається із кількох етапів.

 • Етап перший – огляд. Приїжджаючи на огляд, оцінювач робить фото. Це надалі дозволить відтворити у звіті всі плюси та мінуси.
 • Етап другий – виявлення всіх технічних особливостей. Більшість технічних даних по квартирі береться або з технічного паспорта квартиру, або з кадастрового паспорта. Зверніть увагу, що дані площі в цих документах можуть відрізнятися. Найчастіше це відбувається через різницю в розрахунках площ балконів та лоджій.
 • Етап третій – визначення вартості. Воно найчастіше проводиться з допомогою порівняльного підходу, основу якого обчислення вартості з допомогою зіставлення ціни аналогічні об’єкти, що у продажу, і внесення коригувань. Основним плюсом цього підходу є те, що він дозволяє показати вартість, за яку реально можна купити та продати квартиру, ґрунтуючись на нинішньому економічному становищі ринку нерухомості.

Що впливає вартість?

Як не дивно, багато хто вважає, що на вартість впливає тільки тип будинку, в якому знаходиться житло. Але це докорінно не так! На вартість впливає безліч факторів. Давайте розглянемо найважливіші з них:

 • Загальна площа. Чим більша площа, тим менша у неї вартість квадратного метра. Це з особливістю ринку нерухомості. На житло меншої площі, як правило, попит набагато більший, ніж на великі квартири.
 • Тип санвузла. Роздільний санвузол – це великий плюс! Такий плюс може збільшити вартість квартири відразу на 1–3 %.
 • Кухня. Всі ми любимо зручність і мало хто з цієї причини любить маленькі кухні. Більше кухня – більше вартість, все просто.
 • Розташування. Тут фактори можна перераховувати довго: район знаходження, віддаленість від метро (причому врахуйте, що кожна зайва хвилина від метро — це мінус чверть відсотка вартості. Здавалося б, не так і багато, але, якщо підрахувати в сумі, — виходить чимала цифра), поверх (якщо ваша квартира знаходиться на першому або останньому поверсі, то її вартість відразу знизиться приблизно на 3-5%!).
 • Вид з вікна. Так, навіть така дрібниця може змінити вартість. Найбільше цінуються приміщення з виходом вікон на 2 та більше сторін, найменше – на вулицю.

Це далеко не повний список того, що потрібно знати, щоб оцінити нерухомість!

Оцінюючи квартиру, ви можете вибрати будь-який спосіб, зробити все самостійно або звернутися до будь-якої компанії! Але не забувайте, що, звернувшись не до професіонала, ви завжди ризикуєте: менше – часом, більше – великими сумами, які ви можете втратити на купівлі або продажу, оцінивши площу невірно!

Ви можете замовити оцінку нашої команди досвідчених кваліфікованих оцінювачів за номером (068) 122-11-22 або через електронну форму заявки.