КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Як проводиться оцінка збитку?

  • Особливості оцінки збитку квартири
  • Особливості оцінки збитку автомобіля
  • Оцінка збитку майна від «ekspert-ocenka.com»

На жаль, ніхто не застрахований від затоки квартири, пожежі, неурядових сусідів, які зробили незаконну перепланування, аварій або інших ситуацій, внаслідок яких може постраждати рухоме або нерухоме майно. У таких випадках оцінка збитку допоможе визначити масштаби пошкоджень, а також вартість ремонту або заміни. Незалежна експертиза може проводитися в досудовому або судовому порядку, якщо не вдається домогтися компенсації мирним шляхом.

Особливості оцінки збитку квартири

Одна з найпоширеніших аварійних ситуацій – затока. Причиною може стати не тільки відкритий кран у сусідів зверху, але і несправні труби, стояк, дах. Алгоритм дій в цих випадок такої:

  • повідомити про аварію ЖЕК, ТСЖ або РЕУ;
  • викликати фахівця з керуючої компанії для складання акту про затоці;
  • звернутися до незалежного експерта з оцінки збитків для визначення вартості ремонту, повідомивши винуватця;
  • на підставі акта КК і звіту експерта-оцінювача вимагати відшкодування збитків.

На вигляд все просто, але не завжди винуватці потопу йдуть назустріч. Тому важливо контролювати, чи правильно оформлений акт. Він повинен бути складений протягом трьох днів з моменту події. Крім опису всіх пошкоджень, причини затоплення, в ньому вказується ймовірний винуватець. Видається акт в трьох примірниках: потерпілому, винуватцю, представнику компанії, що управляє. Підписується всіма присутніми при огляді, затверджується головним інженером.

Не можна починати ремонт або усувати наслідки до візиту фахівця з КК і оцінювача. За три дні до незалежної оцінки збитку потрібно повідомити винну сторону телеграмою про дату і час її проведення.

З оцінною компанією підписується договір, для цього потрібні такі документи:

  • паспорт замовника;
  • виписка з ЕГРН;
  • свідоцтво про право власності;
  • технічний, кадастровий паспорт;
  • акт експлуатаційної служби.

Від води псується проводка, меблі, паркет, техніка, обробка, особисті речі, документи, утворюється пліснява та грибок. Не всі пошкодження помітні відразу, тому оцінювача краще запрошувати через 3-5 днів. Весь шкоди описується, фотографується, знімається на відео. Для розрахунку компенсації враховується ціна:

  • нових матеріалів;
  • ремонтних робіт;
  • демонтажу та транспортування.

Звіт про оцінку вартості збитку складається відповідно до вимог закону. У ньому міститься докладний опис об’єкта, всіх пошкоджень (з фото і відео), висновки про стан приміщень і вартості ремонтно-відновлювальних робіт, кошторис. Після того, як він складений, можна приступати до ремонту, а також готувати позовну заяву. У документі повинні бути відомості про виконавця, розмір винагороди, методології, джерелах. Якщо замовник надав чеки, квитанції, то вони повинні бути в додатку.

При розгляді в суді, спроба мирного врегулювання буде вагомим аргументом на вашу користь. Тому оформите досудову претензію, навіть якщо впевнені, що винна сторона її проігнорує. Головне – вручити її при свідках або надіслати рекомендованим листом з розпискою в отриманні.

Неприємність, з якою можуть зіткнутися власники застрахованих квартир – спроби страхової компанії знизити суму компенсації. Так чинять не всі компанії, але такі випадки непоодинокі. Справа може дійти до суду і тоді проведення експертизи не уникнути. Якщо ваші претензії задовольнять, то, крім компенсації, винна сторона повинна буде покрити витрати на експертизу і судові витрати.

У разі пожежі, що виникла не з вашої вини, дійте так само. Якщо руйнування серйозні, то розраховується вартість відшкодування повної втрати майна. Якщо ви стали винуватцем пожежі або затоки, але не згодні з розміром необхідної компенсації, то вам теж знадобиться звіт незалежного експерта про оцінку збитку.

Особливості оцінки збитку автомобіля

Оцінка збитку після ДТП робиться на підставі огляду технічних пошкоджень автомобіля (деталей, вузлів, частин), а також виявлених прихованих і явних дефектів. Іноді застосовується спецобладнання, обов’язково проводиться фото- та відеозйомка для фіксації всіх пошкоджень, номерних знаків, показань спідометра.

Ви маєте право замовити незалежну експертизу, якщо не згодні з результатами первинної, проведеної представником страхової компанії (актуально як для потерпілої сторони, так і для винуватця ДТП), а також якщо:

  • вас не влаштовує якість ремонту по ОСАГО або КАСКО;
  • у винуватця відсутня поліс страхування;
  • ТС зашкодило впало дерево, бурулька, яма на дорозі.

Оцінювачу потрібно надати такі документи:

  • паспорт;
  • довідку про ДТП з ГИБДД;
  • свідоцтво про право власності на авто.

Видане експертом-техніком висновок має юридичну силу, може використовуватися в суді (дійсно 6 місяців). Терміни складання звіту – 1-3 дні, вартість залежить від регіону, терміновості, накладних витрат, кількості пошкоджень.

Оцінка збитку майна від «ekspert-ocenka.com»

Оформлення та методологія підготовлених нами звітів відповідають законодавству, і міжнародним стандартам. Ми гарантуємо достовірність, повноту і обґрунтованість наших висновків. Первинна консультація безкоштовна.