КиївКиївм.Ірпінь Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22 Пн - Сб 10:00-18:00 (068) 122-11-22
agrinchyk@gmail.com
Експертна оцінка
в Україні
Сертифікат
ISO 9001
Термін виконання
від 1-го дня
Вартість послуг

Куди звертатися при затопленні квартири і що робити якщо Ви або Вас залили сусіди знизу або зверху?

Коли на підлозі квартири в багатоповерхівці глибина калюжі досягає щиколоток, не дивно, що люди мимоволі задаються сакральним питанням: залили сусідів знизущо робити? Однак, якщо говорити об’єктивно, ця проблема вирішувана і не важливо, затопили квартиру знизу Ви або Вас затопили сусіди зверху. Ми постараємося максимально докладно розповісти що робити і куди звертатися в ситуації, що склалася.

План дій. Що робити при затопленні квартири або затоці сусідами негайно?

Перше, що необхідно зробити максимально швидко при затопленні квартири сусідами, негайно – зняти напругу! Потрібно відключити автомати захисту або викрутити пробки на щитку електроживлення: крокові напругу свідомо небезпечніше будь-яких сусідів. Потім необхідно терміново перекрити вентиль на вхідному стояку. Якщо ж винуватцем затоки сусідів є Ви, повідомте подальші дії і порадити зазначені вище рекомендації Вашим сусідам.

Власника залитої квартири прямо у крана може чекати нова неприємна несподіванка: виявиться, що цим вентилем користувалися років п’ять тому. Тепер закрити кран неможливо – від довгого бездіяльності його шток окислився, і вода продовжує наповнювати квартиру. У цій ситуації потрібно змиритися з неминучим, проявити раціоналізм, викликати аварійку і чекати.

Якщо вода розтеклася по всіх кімнатах, найімовірніше затоплена вже не одна сусідська квартира, а набагато більше. Можливо, що розташовуються вони на декількох поверхах і, навіть, в двох-трьох під’їздах.

У цій ситуації не виключено, що до квартири вже поспішають: аварійна бригада, головний інженер ЖЕУ, голова будинкового ради та служба надзвичайних ситуацій. Потрібно передбачити розвиток подій і в терміновому порядку вживати заходів для захисту власних прав.

Як оцінити збиток при затопленні і затоку квартири сусідами. Скільки потрібно платити – як розрахувати?

як оцінити збиток при затопленні

Скільки платити за затоплення квартири, питання – чи не першочерговий. Важливіше прояснити – чия вина в тому, що залили сусідів знизу або Вас затопили зверху сусіди, як не платити, якщо не винен. Щоб відповіді були вірними, потрібно для початку сформулювати завдання: хто платить, за що, чому і кому?

Законодавство стверджує: якщо є потерпілі – ті, чиїм майно було пошкоджено, вони мають право на відшкодування цих збитків.

Другий факт, який потрібно встановити, – хто зобов’язаний відшкодовувати заподіяну шкоду? Відповідь дає Цивільний кодекс, його норма стверджує – винуватець. Винуватців може бути кілька і ними виявляться зовсім не ті, на кого все відразу подумали.

Затоплення і затоку квартіри.Кто з сусідів винен, той і платить

Винуватець – той, хто створив причину для затоплення. Власник квартири винен, якщо причинами стали:

 • потекшіе стояк в квартирі,
 • зламаний кран або вентиль,
 • ринула каналізація.

Вина власника може бути прихована в його недбалості. Наприклад, він:

 • задрімав перед телевізором, в очікуванні поки наповниться ванна, а верхній водостік не спрацював;
 • провів прибирання в квартирі після ремонту і висипав у мийку пісок з цементосодержащіе сумішами. Дрібні фракції самоуплотнілісь і перетворилися в камінь.
 • встановив в квартирі систему водорозподілення, але в ній гофра продірявилася, патрубок лопнув, а вентиль тріснув.

Ознаки недбалості в поведінці таких мешканців присутні, однак перерахованих фактів недостатньо, щоб довести юридичну вину власника квартири.

Визначення відповідачів і співвідповідачів в суді при затопленні і затоку квартири

Можливо, що протікання могло б не статися або її наслідки були б набагато менше, але:

 • запірний кран на магістралі, що подає «не тримає»;
 • каналізація полузабіта, і вода прибуває в ванну швидше, ніж випливає;
 • фітінг, що з’єднує зливну трубу ванній зі стояком, встановлений з порушенням норм – високо;
 • розподільну мережу в квартирі монтував забудовник, а будинок знаходиться на гарантії.

Якщо наявність подібних фактів вдасться підтвердити, то нескладно буде довести, що мешканці затопили сусідів знизу не зі своєї вини. Отже, частина провини за аварію або вся вона перейде до тих суб’єктів, які будували будинок і обслуговували сантехнічні системи.

Виграш позивача при затопленні і затоку квартири сусідами від залучення професійного експерта компанії

що робити при затопленні квартири

Доводи на користь правоти власника квартири – і перераховані вище, і багато інших – можуть бути представлені суду довіреною особою учасника процесу. Клієнт компанії має реальну можливість виграти судовий спір, що не з’являючись в залі засідань.

Позиція професійних юристів однозначна: якщо ознаки провини в діях мешканця і присутні, це не означає, що він автоматично сплатить виставлені до оплати рахунки в повному розмірі. Вимоги сусідів не мають законної сили, поки вони не підтверджені даними незалежних оцінювачів. Але навіть ці відомості можуть бути оскаржені в суді.

Як компенсувати витрати при затопленні і затоку квартири?

Суд оцінює об’єктивні ознаки, описані формально. Важливу роль у розподілі матеріальної відповідальності грає правильність оформлення актів. Суд аналізує безліч факторів – кількість підписів, дати складання, правомочність учасників.

Юристи компанії допоможуть розібратися в процесуальної стороні спору і зуміють визначити справжнього відповідача. Якщо буде доведена вина керуючої компанії – у вигляді неякісних послуг з обслуговування сантехніки будинку, то заявник отримує преференції:

 • звільнення від сплати держмита;
 • звільнення від обов’язку доводити вину третіх осіб (це обтяження переходить до ЖЕУ);
 • право на відшкодування моральної шкоди.

Фінансова сторона: очевидно, чекають витрати, пов’язані з експертною оцінкою майнової шкоди, підготовкою документів. Однак в разі виграшу справи ці витрати, як і сума, витрачена на участь експерта в процесі, будуть відшкодовані за рішенням суду. залишилися питання не знаєте що робити при затопленні квартири або не знаєте куди звертатися коли почали топити сусіди зверху? Залиште заявку і ми обов’язково допоможемо Вам!